danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

asus921    250
7 godzin temu, GrzesiekAgro napisał:

Dlaczego?

Siarki ma być połowa.co azotu . Dobry wybór to saletra polidap plus Korn kali . Ja tak robie

Trawa piekna.

Ile tego sypiesz, ze ci wyjdzie polowa siarki ? Wyjdzie to korzystniej niz zwykla Polifoska/Ultra lub np. Sol potasowa + Polidap lub superfosfat?

Co do saletrosanu to zakwasze, bo jest to po czesci siarczan amonu, stad ta siarka.

Myslalem o Ultra 8 + Saletrosan, bo znowu tyle przejzdow zrobic, zeby np. wysiac kizeryt, pozniej polidap, pozniej korn kali i na to saletre, to jest co jezdzic. Ewentualnie mozna zmieszac, ale to juz wysiew jak sie trafi.

Rok temu poszla Polifoska 6 i na to saletra zmieszana z mocznikiem jakos 60:40 i bylem zadowolony z efektu.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230
2 godziny temu, GrzesiekAgro napisał:

Trawa na torfie 14 maj 

IMG_20200514_125600.jpg

no ładna , i dla krów mlecznych ? co to za odmiana dsv? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaką kuku wybrać z polskich ? mam takie do wyboru :  podlasiak, sm boryna, sm zawisza, fortop, sm polonez, sm finezja, sm prezent, konkurent, koneser, kosynier 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230
Przed chwilą, Ursus932 napisał:

Jaką kuku wybrać z polskich ? mam takie do wyboru :  podlasiak, sm boryna, sm zawisza, fortop, sm polonez, sm finezja, sm prezent, konkurent, koneser, kosynier 🤔 

ja biore hulka i jedna porcje yevry co miał jarek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek1000    5

U mnie bardzo dobrze w 2020 roku wypadł Legion, w porównaniu z popisem który był na podobnej ziemi legion dał więcej masy i ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Jaką kuku wybrać z polskich ? mam takie do wyboru :  podlasiak, sm boryna, sm zawisza, fortop, sm polonez, sm finezja, sm prezent, konkurent, koneser, kosynier 🤔 

Miałem z 0.5ha konkurenta na V klasie to wyglądał dobrze. Ponad 3m i kolba całkiem spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288
2 godziny temu, asus921 napisał:

Trawa piekna.

Ile tego sypiesz, ze ci wyjdzie polowa siarki ? Wyjdzie to korzystniej niz zwykla Polifoska/Ultra lub np. Sol potasowa + Polidap lub superfosfat?

Co do saletrosanu to zakwasze, bo jest to po czesci siarczan amonu, stad ta siarka.

Myslalem o Ultra 8 + Saletrosan, bo znowu tyle przejzdow zrobic, zeby np. wysiac kizeryt, pozniej polidap, pozniej korn kali i na to saletre, to jest co jezdzic. Ewentualnie mozna zmieszac, ale to juz wysiew jak sie trafi.

Rok temu poszla Polifoska 6 i na to saletra zmieszana z mocznikiem jakos 60:40 i bylem zadowolony z efektu.

Dzieki

Tu poszło 300 saletry 200 polidap 200 Korn kali . N 102 S 2x18 + 2x12,5 =61

Ja mieszam . 

Taniej czy nie taniej ,zależy od ceny w danym roku . Co mogę z.pewnoscia stwierdzić rozpuszczalność jest o niebo lepsza niż wielo składnik.

 

 

2 godziny temu, DANDYS napisał:

no ładna , i dla krów mlecznych ? co to za odmiana dsv? 

Tak dla krów. To jest mieszanką życia wielokwiatowa 3 odmiany , życie trwałe , kosztrzewa trzcinowa miekolistna z tymotka  z barenburg.

Tu masz dsv 2013 i życie westerwoldzkie bez grama azotu z worka😁

IMG_20201005_130052.jpg

Edytowano przez GrzesiekAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Ja to za mieszanki z kostrzewą trzcinową czy dsv czy barenburga podziękowałem na zawsze no chyba że na opasy przejdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@GrzesiekAgro

@gregor1284

Ktora odmiana tam dominuje? W sensie te "kępy" to zycice czy to wlasnie ta kostrzewa miekkolistna ?

Czym podsiewaliscie torfy? 

GrzesiekAgro, 2-3 pokos lecisz sama saletra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
7 minut temu, asus921 napisał:

@GrzesiekAgro

@gregor1284

Ktora odmiana tam dominuje? W sensie te "kępy" to zycice czy to wlasnie ta kostrzewa miekkolistna ?

Czym podsiewaliscie torfy? 

GrzesiekAgro, 2-3 pokos lecisz sama saletra?

Diabli wiedzą, to jakaś jarmarczna mieszanka. Na torfy to głównie sól dawałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288
23 minuty temu, asus921 napisał:

@GrzesiekAgro

@gregor1284

Ktora odmiana tam dominuje? W sensie te "kępy" to zycice czy to wlasnie ta kostrzewa miekkolistna ?

Czym podsiewaliscie torfy? 

GrzesiekAgro, 2-3 pokos lecisz sama saletra?

U @gregor1284 to chyba zwykła kosztrzewa.

U mnie to najwięcej widać życicy.

Pełna uprawa siane talerzowym siewnikiem. 

Nie dzielę potasu, ale pewnie gorzej by dla.krow nie było dać po 2 pokosie

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Kostrzewa to jest trawa nie smaczna, gorzka dla bydła, a jak już zacznie się kłosić tj. spóźnimy się z koszeniem  to tylko na pościółkę się nadaje. Przestałem wierzyć w te super odmiany miękkolistne. Kostrzewa łąkowa, tymotka, wiechlina, trochę życicy no i koniczyny(szwedzka jak mokro a jak ok to i czerwona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Ja mam na 3 działkach i jakoś pobierają , ale sama narazie zaczyna rosnąć na jednej , będzie 4 rok użytkowania.

Tu na zdjęciu po drugim pokosie połowa tych traw które wymieniłeś wynikla bo woda stała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Ja do tych mieszanek na podmokłe tereny dorzucam kupkówki.  Wytrzymuje bardziej problematyczne stanowiska, i jest na pewno lepszą paszą niż kostrzewa trzcinowa.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Część, od dzisiaj użytkuję nowy paszowóz i mam do was pytanie, czy to normalne, że ślimak się trochę trzęsie podczas mieszania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrek    50

Cześć, co polecacie na robienie wanienki? Do tej pory robiłem siarczanem miedzi macie jakieś lepsze środki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Grzesiek pewnie korzystasz z paszowozu to wymieszane jedzą ale jak przewaga kostrzewy trzcinowej w balocie to porażka. Kupkówka zdecydowanie lepsza do mieszanek ale nie na mokre. Ogólnie jedna i druga odmiana dominują w łanie po 3-4 latach jak za dużo ich w mieszance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj