danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu121    3967

Mam trzy sztuki przytuczone. I coś trzeba z nimi zrobić żeby problemu nie było po wycieleniu. Chyba że bolus się wrzuci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2247

 Ja to bym zapobiegawczo przed wycieleniem domięśniowo 100 ml tetanusan ,i po wycieleniu to samo . Chyba że po wycieleniu jęzora pokazuje to jeszcze za 12 godzin to samo  lub po 150 ,na połowę pod skórę  powtórzyć i obserwować ,bo nawet jesli przed drugą dobą się poloży ,to łatwiej podnieśc . Ale przeważnie nic się nie dzieje . Jak zatuczona to obserwować czy żre ,bo jak nie to energetyki płynne w pysk ,bo wątroba ,,jęczy''

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    420

Ruszta stają się wypukłe, bo wszystko na nich zamarza. Lepsze akcje są z robotami które zamarzają na takich oborach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Mieszkam nad rzeką 

Dziś -23. Pięknie woda paruje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105
1 godzinę temu, SamaPrawda napisał:

Zobacz u mnie w galerii

No właśnie mam możliwość w niedalekiej przyszłości wpuścić zwierzęta do podobnego budynku. Wymiar 6x14 z 3 stron blacha z 1 ściana. Kwestia zrzucenia blachy i wyłania podłogi. Opcja tania beton, droga ruszta. Ruszt może i spoko ale ma sens w takim pomieszczeniu? Chyba nie. Zaś głęboka ściółka to zaś ścianę oporowa żeby nie wysypywalo się. Świeza słoma na mrozy. I więcej roboty na codzien. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

tetanusan w przypadku odwapnienia. Ale nie wiem czy przytuczona krowa tak będzie miała. Mój ojciec bez przerwy miał przytuczone i odwapnione. Ja nie mam. Niestety w stanowiskowej albo pier**lić się że snopkami siana i przeprowadzać bez przerwy sztuki, albo zatuczyc. Jak się nie chce to tak jest. U mnie dostają kexxtona. Ograniczona kreda do 0, 100gram witamin dla zasuszonych. I wygląda że to funkcjonuje. Kredy może przed porodem włączyć nlby już można. 

9 minut temu, SamaPrawda napisał:

Zależy co chcesz tam trzymać

No właśnie. Tego jeszcze nie opracowałem. Najbardziej mi zależy żeby zmienić oborę stanowiskowej na wolną. Czy jest możliwe żeby z 3-3,5m (stanowisko plus kanał) zrobić płytka ściółkę wokół stołu paszowego? Mam wybieg, 3ha łąki na pastwisko. Wtedy ruję i zdrowie to będzie luksus u mnie, a i jeszcze podzielę stado na grupy wreszcie.  Ktoś coś takiego zrobił? Bez budowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    772

Znajomy byl i mowil ze u jednego robot zamarzł bo pełnej obsady nie ma. U mnie szron na kurtynach od środka się zrobil. Jedne drzwi mam metalowe to też cale zasztonione ale chce je wymienić na rolowane ocieplane. Płyta warstwowa wygląda normalnie. Zdj chciałem wstawic ale coś nie idzie. Jedynie Świetlik mam otwarty non stop. Myślę że jakbym zamknął to pewnie jeszcze z 5st by doszło. Temp wam nie powiem bo mam na ścianie przy kurtynach termometr to teraz mało wiarygodny. Bo -5 pokazywal ale było cieplej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    272
3 godziny temu, krzychu121 napisał:

W granulacie też nie chcą pobierać tych soli ?

U mnie granulatu wcale nie chcą jeść żadnego bo nigdy nie jadły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    420

https://vm.tiktok.com/ZGejAjM7c/ Tu masz przykład na głęboko, widziałem też takie coś tylko zamiast głębokiej to były legowiska pod ścianą, i korytarz gnojowy, ale to pewnie będzie za wąsko u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    272
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Mam trzy sztuki przytuczone. I coś trzeba z nimi zrobić żeby problemu nie było po wycieleniu. Chyba że bolus się wrzuci 

Podaj im przed wycieleniem anionic 1 czy nawet po 2 w odstepie 2 dni no i pilnować żeby sie ketoza nie przyplatała 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    536
22 godziny temu, danielhaker napisał:

Kolega przy stadzie 180 dojnych + młodzież jedzie na samych belach, wydajność przekracza 10tys.

7 bel dziennie zużywa 🙆‍♂️🙈 Foto z sierpnia

 

obraz.png

W gminie Kłoczew pewnie 13tys przekroczy w tym roku wujo na belach. W tamtym według oceny 12,300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    443

Piramidy egipskie. Jakby miał obok sfinksa to zamiast lwa miałby łeb krowy.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105
2 godziny temu, SamaPrawda napisał:

https://vm.tiktok.com/ZGejAjM7c/ Tu masz przykład na głęboko, widziałem też takie coś tylko zamiast głębokiej to były legowiska pod ścianą, i korytarz gnojowy, ale to pewnie będzie za wąsko u ciebie.

Tam jest 5m albo i więcej, a ja mam 3

2 godziny temu, pawlak2507 napisał:

Podaj im przed wycieleniem anionic 1 czy nawet po 2 w odstepie 2 dni no i pilnować żeby sie ketoza nie przyplatała 

Dajecie profilaktycznie czy podejrzanemu? One to piją czy jak? Cała butelka na 1 krowy czy więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    115

Macie jakieś sprawdzone dodatki do paliwa? Albo ile benzyny na 100l ropy można dolać do CR? W tym roku nie robią Dynamica na lotosie i oujeć można z tym paliwem. Cały czas błędy o niskim ciśnieniu za filtrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    112
Napisano (edytowany)
15 minut temu, kat napisał:

Macie jakieś sprawdzone dodatki do paliwa? Albo ile benzyny na 100l ropy można dolać do CR? W tym roku nie robią Dynamica na lotosie i oujeć można z tym paliwem. Cały czas błędy o niskim ciśnieniu za filtrem.

Ja do mojego nht.4 dolałem dodatek z valvoline i jakoś odpala. 

Edytowano przez Eliot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3967

Nie lepiej kupić dobre paliwo ? U mnie na letnim przy -13 jeszcze odpalił ale wczorajszego poranka czy dzisiejszego przy -20 napewno by już filtr zablokowało. Drugi ciągnik na zimowym paliwie i bez problemu odpalił. W specyfikacji paliwa jest temperatura -30 żeby filtr zablokować. Kiedyś jak z innego miejsca mi paliwo przywozili to na zimowym paliwie filtry poblokowalo a mrozy były nie duże . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3976
29 minut temu, kat napisał:

Macie jakieś sprawdzone dodatki do paliwa? Albo ile benzyny na 100l ropy można dolać do CR? W tym roku nie robią Dynamica na lotosie i oujeć można z tym paliwem. Cały czas błędy o niskim ciśnieniu za filtrem.

Ja od wielu lat leję skydd i jest ok a u mnie często mrozy ponad -20.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    115
Napisano (edytowany)

Brałem z Orlenu do -30 niby. Przy 15 błędami waliło. Obdzwoniłem stacje na circle do 35. Zlałem tamto. Wlałem nowe i rano znowu wali błędami. Paliwo niby dobre.  Valtra nie lubi polskiego paliwa. 

Edytowano przez kat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3976

Co byś nie wlał będzie walić. Pewnie kwestia najebania elektroniki która świruje jak jest zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6843
16 minut temu, danielhaker napisał:

Przy -14 stojący na dworze JD zalany letnim paliwem wczoraj normalnie odpalił, ale 3P musiałem ciągać 3 rundki wokół podwórka, każdorazowo grzejąc opalarką po filtrze

ja 60 tke wystarczy 1m szarpnę i pali 😛 deutza dzisiaj chciałem odpalić to ciężko kręcił i odpuściłem, trza by było akumulator ładować, samer stoi w oborze i pali elegancko 😂 podziwiam was że palą wam traktory stojące  na zewnątrz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3967

Ten skyyd to się chyba dolewa dla lepszego samopoczucia. Praktykowałem z dawką X3 od zalecanej i zero efektu. Testy robione w domu. Czyli paliwo w temperaturze pokojowej a potem do zamrażarki. 

26 minut temu, radekz200 napisał:

ja 60 tke wystarczy 1m szarpnę i pali 😛 deutza dzisiaj chciałem odpalić to ciężko kręcił i odpuściłem, trza by było akumulator ładować, samer stoi w oborze i pali elegancko 😂 podziwiam was że palą wam traktory stojące  na zewnątrz 

Co tu podziwiać. Jak dobry akumulator i paliwo to musi palić.

 

40 minut temu, danielhaker napisał:

Nie chce mi się spuszczać ze zbiorników skoro tylko 2 dni większych mrozów. Jak wypalę to zaleję zimowego :P

No mi też się właśnie nie chciało i ten co mam w nim letnie to wjechałem do obory :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj