Polecane posty

jaco512    1003

Wysokość na podnośniku też ma znaczenie i długość łopatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
Dnia 8.02.2023 o 20:25, przem64 napisał:

pytanie do osób które posiadają MDS z komputerem Quatron.

-Prędkość jazdy z jaką będzie się siało nawóz ustawiona na 12 km/ha
-Próba kręcona/ współczynnik przepływu ustawiany do momentu aż błąd wynosi tylko 0,01. 
-Ilość impulsów w ciągniku brana z elektronicznej kostki wbudowanej fabrycznie w podsufitkę.
-Dawka wysiewu ustawiona np. na 200 kg/ha
-Prędkość rozsiewania a wyświetlaczem w ciągniku jest mniejsza tylko o około 0,6 km/ha 

Na komputerze w prawym i lewym rogu pokazuje np. dawka 136 i 136 a w rzeczywistości wysiewa praktycznie idealnie to co wpisało się na dole np. 200kg/ha.

 

Jaka może być przyczyna że nie pokazuje przybliżonych wartości w trakcie jazdy.?? 
 

słuchaj te 136 to nie kilogramy a otwarcie zasuw. A o co ci chodziło że próba kręcona robiona do momentu aż współczynnik wyniesie tylko 0.01? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

Przykład. współczynnik przepływu dla kizerytu z aplikacji wynosi 1,02.
Robię próbę kręconą przez 60 sekund. wpisuje np. 13,6kg które wyleciało przy WP 1,02, nowy współczynnik przepływu (WP)  wyszedł 0,74. czy chcesz zatwierdzić nowy WP. klikam tak.
Druga próba, wyszło 16,7kg, WP wyszedł 0,82.
Trzecia próba wyszło 15 kg a WP wyszedł 0,81. itp.

Staram się robić zawsze około 3-4 prób kręconych aby stary i nowy WP który wyszedł był jak najbardziej do siebie zbliżony

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

czyli rozumiem że robisz średnia z tych 3 prób? w tym przypadku średni współczynnik 0.79? A podczas próby prędkość wpisujesz dokładnie taka z jaką będziesz jeździł? +- 0.1 0.2 km?  Bo ja jak robilem próbę to zazwyczaj jeden raz i prędkość podawałem zazwyczaj 10km a jeździłem różnie. sugerowałem się tym że i tak komputer dobiera wysiew do prędkości i można jezdzic wolniej i szybciej byle obroty wom były stałe. Ale wtedy nie wychodziło np z założenia 200 kilo, zazwyczaj mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Teoretycznie nie powinno to mieć znaczenia, bo komp powinien przeliczyć, ale podając zbliżoną prędkość, zasuwy przy próbie otwierają się na taką szerokośc jak podczas wysiewu, byc może  to ma jakiś wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

wlasnie to mnie ciekawi, bo jak ustawie z próby kręconej czy z apki to nie wychodzi dobrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

Nie. Wpisuje ostatni współczynnik przepływu który wyszedł przy ostatniej próbie kręconej. 
Staram się wpisywać prędkość z jaką będę jeździł aby próba kręcona wyszła jak najbardziej zbliżona do rzeczywistości.

Jaki to był błąd na hektarze ?? w kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

No ale to jak za 1 razem wyjdzie ci 0.84 przy 2 0.82 a przy 3 0.80 to wpisujesz 0.80? według mnie większy sens ma wyciągnięcie z tego średniej arytmetycznej. błąd okolo 20 30 kgna ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Jak wygląda równomierność wysiewu na 21m? Słyszałem opinie że ten rozsiewacz sieje na max 18m niezależnie jakie łopatki by były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
Dnia 16.02.2023 o 21:34, przem64 napisał:

Nie. Wpisuje ostatni współczynnik przepływu który wyszedł przy ostatniej próbie kręconej. 
Staram się wpisywać prędkość z jaką będę jeździł aby próba kręcona wyszła jak najbardziej zbliżona do rzeczywistości.

Jaki to był błąd na hektarze ?? w kg. 

Prędkość raczej nie ma tu znaczenia przecież po to kupiliśmy Q żeby dawka była niezależna od prędkości.

Ja w po trawach bądź w ścieżkach jeżdżę po 18km a przedsiewnie w lekkiej glebie czasem tylko 8.

Większe znaczenie przy próbie mogą mieć obroty wom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

A ty robisz próbę kręcona? raz czy powtarzasz próbę? Jak ci wychodzą wtedy wyniki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28
7 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Większe znaczenie przy próbie mogą mieć obroty wom.

Przy próbie kręconej WOM ustawiony cały czas na 540.

@roni9411  wydaje mi się że ostatni WP jest tym najdokładniejszym ale mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

Zauważyliście, że pozmieniali w appce i na stronie ustawienie wysokości rozsiewacza

np dla saletrosanu, pulanu, polifoski na 18m było 70/70, a teraz jest 50/50

Jak teraz ustawić, może 60/60 ?!

Edytowano przez toorano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie ustawić mds 923  pod saletrę Pulan na 15m?

z aplikacji mi wychodzi 600 obrotów na wałku a w moim zetorku jest tylko 540

ma ktoś praktykę w rozsiewaniu Pulanu na 15 m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Te 540 przy jakich obrotach silnika? Ustawiasz o 10% wyższe i masz około 600 jak łatwo sie domyśleć prędkość też wzrośnie o 10% o czym trzeba pamiętać. p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

540 masz przy 2000 na silniku, jak ustawisz 2300 będzie 600 na wom albo unieś nieco wyżej rozsiewacz a obroty zostaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
Dnia 19.02.2023 o 21:53, IGL napisał:

Jak wygląda równomierność wysiewu na 21m? Słyszałem opinie że ten rozsiewacz sieje na max 18m niezależnie jakie łopatki by były.

mi sprzedawca mojego mds-a powiedział że 21 m to jeszcze spoko (oczywiście na odpowiednich tarczach rozsiewających) ale 24 m nie poleca wtedy dużo precyzyjniej wypada Axis.

 

Pytanie do uzytkowników : Czy wam MDS mieli nawóz? ostatnio tak zmieliło mi mieszadłem Profoske K+ z Procamu że aż się zawiesiło i nie szło rozsiewać dalej wszystko wyciągałem, podobnie wapno nord kalk też wyciągam zawsze na koniec wiaderko "mąki" ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
9 godzin temu, Jarek22B napisał:

Panowie ustawić mds 923  pod saletrę Pulan na 15m?

z aplikacji mi wychodzi 600 obrotów na wałku a w moim zetorku jest tylko 540

ma ktoś praktykę w rozsiewaniu Pulanu na 15 m?

Mam książkę z dołączonymi tabelami wysiewu dla saletry, w nich obroty wałka są 540, wysokość od ziemi 60cm i ustawienie łopatek na C1 i D4

@Agrest możesz napisać co u Ciebie jest w tabelach wysiewu? Zdaje się, że masz trochę młodszego MDSa, może później coś zmienili. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Dla mds od 10.1 do 19.1 dla tarcz M1 jest tak.

600obrotów jest możliwe ale trzeba obrotomierz w zetorze zamknąć.

Podniesienie na 70cm zamiast 50 też poprawi zasięg.

A jeśli jest nadal problem z dorzutem i by nie piłować ciągnika na max obrotów to ustawić łopatki dla 18m i jechać na wolniejszych obrotach.

Tylko musi być bezwietrznie

Screenshot_20230303_093407_RAUCH.jpg

Polecam instalację aplikacji. Rewelacja w szybkości znalezienia ustawień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

O ile ustawienie łopatek czy wysokości można wziąć o tyle ustawienie dawki to już dramatyczna rozbieżność. Nie wiem skąd to wynika, ale 30,40kg na ha wychodziło różnicy , próba kręcona pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
Dnia 3.03.2023 o 09:38, Agrest napisał:

Dla mds od 10.1 do 19.1 dla tarcz M1 jest tak.

600obrotów jest możliwe ale trzeba obrotomierz w zetorze zamknąć.

Podniesienie na 70cm zamiast 50 też poprawi zasięg.

A jeśli jest nadal problem z dorzutem i by nie piłować ciągnika na max obrotów to ustawić łopatki dla 18m i jechać na wolniejszych obrotach.

Tylko musi być bezwietrznie

Screenshot_20230303_093407_RAUCH.jpg

Polecam instalację aplikacji. Rewelacja w szybkości znalezienia ustawień

o dziwo ustawienia na 18m jakby dużo mniejsze D4-D2  540 obr (obroty mniejsze oraz wysunięcie "dłuższej" łopatki mniejszy jedynie łopatka "krótsza" bardziej wysunięta 

używa ktoś z grona telimatu T1? jag go ustawić pod PULAN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Siał ktoś już mocznik z importu co ma grubą granulę? Na ateście jest deklaracja, że 90% ma granulację 2-4 mm. Do którego z dostępnych w aplikacji moczników będzie on najbardziej podobny? Super N46? 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Panowie o co chodzi z tym M1-1 oraz M1-2 ? Które wybrać do siewu mocznika  

Screenshot_20230306_201015_RAUCH.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj