Polecane posty

Darek8787    87

Nie jest to takie trudne masz aplikację na telefon gdzie po wpisaniu rodzaju nawozu i dawki wychodzą wszystkie wyliczenia na tacy - wysokość rozsiewacza, obroty wom, prędkość km/h, ustawienie zasuw i łopatek. jedynie czasem jakiegoś nawozu nie ma w bazie ale są wzory nawozów na takich "karteczkach" (przykłady granuli) i zawsze dobierzesz ustawienia. później próba kręcona, korekta i w pole. Rozsiewa dość precyzyjnie nie mam zastrzeżeń. W 18.2 z big baga każdego nawozu wchodzi jeden big bag drugi nie wejdzie jak chcesz do pełna to ręcznie wiaderkiem. potrzebne nadstawy. 18.2 ma 700 litrów w podstawie to łatwo policzyć ile czego wejdzie w aplikacji Rauch jest podana gęstość nawozu na 1m3. polecam telimat, sam chyba dokupie bo mi np. nie chce się wysiadać co chwilę przestawiać łopatek na siew graniczny bo np. objeżdżam pole akurat dookoła. Ale ustawienie graniczne łopatek ładnie odcina w MDS od granicy nie robi nakładki do rowu. Na plus dla mnie zbiornik jednokomorowy, szybki montaż próby kreconej zamiast tarczy, Mam 18.2 od 2020 roku, polecam Rauch MDS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Różnica polega na tym że mając nowszy model z regulacją łopatek masz już świadomość że każdy nawóz inaczej się rozsiewa i innych ustawień potrzebuje.

Możesz robić jak starym rozsiewaczem nic nie regulując i wówczas będziesz kombinował jak jechać z nawozem, raz dalej, raz bliżej od miedzy czy ścieżka od ścieźki i oceniać stopien rozrzutu wizualnie, a możesz robić zgodnie z tabelami o które ktoś się postarał by mieć równe pokrycie na całej powierzchni i wymierne korzyści z bardziej precyzyjnego rozsiewu.

 

Zaznaczę że nie znam starszego modelu i może nie jest różnica w jakości siewu tak znaczna.

Przestawienie łopatek to kwestia 1-3 minut przy wprawie łącznie z czasem wejścia i wyjścia do ciągnika.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ViveN    18
10 godzin temu, nexeqadore napisał:

Witam użytkowników mds po przeczytaniu kilku str tego forum mam dylemat ,ponieważ  planuje wymianę starego  kuna n 800 na mds 20.2 albo 18.2 ale czytając te posty zaczyna mi się odechciewa,, jakieś ustawianie łopatek,co inny nawoz ,prędkości odpowiednie ,wysokości rozsiewacza też, zasuwy hydrauliczne terz jakoś ustawiać trzeba hyba mnie to przerasta nie to co w starym mechaniczna dźwignią kiedy chce więcej to dźwignie pyk ,kiedy mniej pyk  od granic jed,iesz to widzisz czy dosypuje czy nie scierzek nieuzywam posiano rowno więc sam niewiem czy sobie bym poradził z tym nowym sprzętem poradźcie  coś i jeszcze pytanie. Ile wchodzi nawozu np.mocznika w mds 20.2 a ile w 18.2

Przezcież w rauchu również możesz nie korzystać z ustawień tak jak np w lejku  jak będzie leciało za wąsko to jedziesz bliżej jak za daleko to dalej. Minusem takiego rozwiązania jest to, że do każdego nawozu będziesz jechał inna ścieżka i dawka bezie od np 200 do 400kg dlatego powstały rozwiązania typu zmienne katy łopatek czy gotowe kalkulatory żeby takich problemów uniknąć niemiej jednak nie ma obowiązku korzystania z nich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
Dnia 23.11.2023 o 22:44, nexeqadore napisał:

Witam użytkowników mds po przeczytaniu kilku str tego forum mam dylemat ,ponieważ  planuje wymianę starego  kuna n 800 na mds 20.2 albo 18.2 ale czytając te posty zaczyna mi się odechciewa,, jakieś ustawianie łopatek,co inny nawoz ,prędkości odpowiednie ,wysokości rozsiewacza też, zasuwy hydrauliczne terz jakoś ustawiać trzeba hyba mnie to przerasta nie to co w starym mechaniczna dźwignią kiedy chce więcej to dźwignie pyk ,kiedy mniej pyk  od granic jed,iesz to widzisz czy dosypuje czy nie scierzek nieuzywam posiano rowno więc sam niewiem czy sobie bym poradził z tym nowym sprzętem

Wersja MDS funkcjonuje już prawie 30 lat .Nie ma się czego bać, aplikacja załatwia wszystko. Nie wiem jak obecnie ,ale do niedawna były dostępne wersje ze sterowaniem ręcznym , na obecną chwilę hydraulika to wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maszdzon    0

Witam, orientujecie się czy łopatki/talerze z innych MDSów podejdą do Rauch Alpha 1131? Mam talerze M3, a po zmianie opryskiwacza z 15m na 24m chciałbym siać nawóz szerzej. Jeśli tak to jakich szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Wejdź w aplikacje Rauch, zrób sobie profil dla posiadanego rozsiewacza i pokaże jakie łopatki potrzebujesz

Podejrzałem

M3 są do 18

M4 są do 25m ( tu pewno może np mocznika nie dorzucić)

M5 są od 24m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maszdzon    0
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Wejdź w aplikacje Rauch, zrób sobie profil dla posiadanego rozsiewacza i pokaże jakie łopatki potrzebujesz

Podejrzałem

M3 są do 18

M4 są do 25m ( tu pewno może np mocznika nie dorzucić)

M5 są od 24m

Mam aplikację i wiem że tarcze czy łopatki m4 lub m5, bardziej chodzi mi o to czy to będzie pasować z innych modeli nie Alpha( np łopatki z MDS 932 do mojego). Jeśli będzie pasować fizycznie to czy zostanie zachowana dawka, odległość itp. i czy będzie się to zgrywać z tabela wysiewu

Edytowano przez maszdzon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Witam nie dawno kupiłem kuhn mds 1131 i mam tarcze M5 a ścieżki 21m sieje tak ktoś wystarczy zmniejszyć obroty? 

A może ktoś chce się zamienić za M4 albo M3 jestem z Lubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ostatnio kupiłem rozsiewacz rauch MDS 735 z 2006 roku i zauważyłem że jedna zasuwa jest więcej otwarta druga mniej czy i na skali po obu stronach tak samo ustawione dodam że ma siłowniki dwustronnego działania, czy ktoś też tak miał? Czy coś jest źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41
Napisano (edytowany)

U mnie nie ma śruby rzymskiej aby siłowniki są i bez regulacji więc lipa 

Edytowano przez agro973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj