yacenty

Seria 6200 słabe i mocne punkty

Polecane posty

yacenty    3885

Witam, prośba do posiadaczy ciągników z tej serii, możecie napisać słabe i mocne punkty tych ciągników?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Chyba coś w "Profi" o tym pisali ale będę mógł napisać dopiero wieczorkiem (obornik wożę na pryzmę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

w top agrar był test 9 ciągników o mocy 140km i był MF 6290 w roku 2003 wydanie 2 i teraz otatnio tez coś pisali że to najbardziej udane seria MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Poczytałem co nieco-i ogólnie ten model ma niezłą prasę-jest parę spraw które można by poprawić,lubi sobie trochę oleju łyknąć i troszkę lubi spaść z obrotów (nie jest też najoszczędniejszy)-ale tak jak pisałem wypadł nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

też ten ostatni czytałem i niby dobre ciągniki dobre wyposażenie i kilka wad ale nie żadne poważne często z zachodu mozna dostać dobrze wyposażone wersje :lol: zresztą użytkownicy sobie chwalą tą serię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Prosto z Top Agrar :)Znalazłem niedawno. tak ode mnie: seria 62XX jest bardzo udana, znajomy ma od nowości 6290 i złego słowa nie może powiedzieć :) Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

1stronacustom.th.jpg

img9902large.th.jpg

tabelacustom.th.jpg

img9906large.th.jpg

img9910large.th.jpg

caselarge.th.jpg

deutzlarge.th.jpg

jdlarge.th.jpg

mflarge.th.jpg

nhlarge.th.jpg

valtralarge.th.jpg

fendtlarge.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmat    5

Witam, mam pytanie czy komputer Autotronic w seri 6200 jest taki sam jak w serii 3000? Pytam dlatego, ze podczas jazdy ciagnikiem(6260), okolo 5okm, raz zapalila sie kontrolka od filtra oleju w skrzyni, zaraz zgasla wiec jechalem dalej. Po okolo 30min zapalila sie kontrolka od autotronic i ciagnik stanol :( Zgasilem, zaplalilem jeszcze raz i wszystko bylo wporzadku. Dojechalem do domu. Z instrukcji autotronic od 3000 dowiedzialem sie, ze wina moze byc po stronie oleju, trzeba go wymienic. Czy ktos ma jeszce jakies inne pomysly? Filtr tez sie wymienia czy wystarczy go przemyc? i gdzie on jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil103    1

michalmat wystarczy wymienić filtry są 2 jeden główny taka puszka biała znajduje się on z prawej strony patrząc od tyłu wymiana bardzo prosta nie trzeba spuszczać oleju wystarczy podłożyć wiaderko i odkręcać może z 2 l się uzbiera i założyć nowy olej wlać ponownie i jeszcze filtr o wspomagania tam wymienia się tylko wkład ta obudowa to taka rurka zakręcana napewno ją znajdziesz.Cena filtrów główny około 150zł wkład 80zł oczywiście oryginał MAN-owskie dostępny w każdym sklepie z olejami lub częściami.Wymiana trwa około 30 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Olej mimow szystko tez radził bym wymienić. Będzie kosztowało parę stów ale ten w ciągniku moze pod wpływem temperatury tracić swoje właściwoći lub je zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil103    1

pare stów!!!! :blink: tam wchodzi około 68 litrów 1 litr około 15zł=1200zł szkoda fatygi w silniku to tak rozumiem,a skrzynia to aby filtry były czyste takie zabiegi to w nowych ciągnikach :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak tak dobre rady dajesz. Kupuje się coągnik za kilkadziesiąt tys. Na olej szkoda 1200 raz na kilka lat. A potem na forum posty " ehr nie działa pomóżcie, rewers nie działa, półbiegi nie chodzą" Olej z czasem traci swoje własciwości także smarne. Skrzynia dyna to dość skomplikowane urządzenie z różnego rodzaju sprzęgłami mokrymi elektrozaworami itd. Radze olej mimow wszystko wymienić tym bardziej, że nie wiadomo kiedy był zmieniany. Oczywiście wlac taki jak producent zaleca nie żaden hipol bo tez komedie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasada nr 1 kupujesz używkę nie znasz przeszłości pełna obsługa silnika i skrzyni i koniec. Dopiero później można składać winę na ciągnik.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano6270    0

Witam wiecie jak przeprowadzić kalibracje skrzyni po wymianie oleju w mf 6270 ? Wiem że trzeba ten zabieg przeprowadzić, i czy revers też sie kalibruje ? Proszę o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

po wymianie oleju kalibracje pierwsze słysze?????ja wymieniałem i bez kalibracji i wszystko oki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Na farmie mamy jeden ciagnik ktory tylko kipruje przyczepy i z tych przyczep leje sie gdzie tylko moze nie mozna nastarczyc oleju.W tym roku mielismy JD 6430 i lelismy normalny silnikowy bo tanszy .Ciagnik normalnie jezdzil po firmie nic sie nie dzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

po wymianie oleju kalibracje pierwsze słysze?????ja wymieniałem i bez kalibracji i wszystko oki

 

Kalibracje powinno się zrobić aby rewers mniej szarpał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj