Polecane posty

poziomka    20

Mamy pasze treściwą i energetyczną . Torbiele różnie nawet w pierwszej rui później w drugiej to zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23
2 minuty temu, poziomka napisał:

Mamy pasze treściwą i energetyczną .

mało energi macie w kukurydzy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23
Przed chwilą, leszek1000 napisał:

U mnie zasuszone dostają sianokiszonkę i słomę. Tmr tylko krowy i młodzież 

u mnie stosujemy to od poł roku tak jak zaleca to sano... Powiem tak wczoraj wycieliła mi się Holenderka odrazu po wypiciu poidła dopadła do TMR.. Dziś tez chętnie pobiera. Oby dobrze wystartowała to uznam to za dobrą rzecz bo poki co miałem tylko z 1 krowa problem ale to przez trudny poród, blizniaczy... Najpierw łożysko wyszło i niestety cieleta martwe. Prawdopodobnie jak cieleta obracały sie do porodu oberwaly pępowine.. i potem Cieżko bylo bo był problem z reszta łożyska... Ale poki co już chetnie pobiera tmr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

Moim zdaniem bardzo dobre pasze masz.. 

Przed chwilą, leszek1000 napisał:

Damian Ty masz oborę na luzie ? 

2x obory uwieziowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie 3 tygodnie przed porodem zaczynam dorzucać tmr laktacyjny i też się sprawdza 

Ja może w przyszłości na luzie coś zrobię. 

Lepiej ci się robi na uwięziówce ? 

Mam tuczarnie na 100szt tylko niski strop,ale może na lato się sprawdzi + wybieg na stół paszowy. 

Jak chodziły na łące to odrazu pokazały ruję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23
8 minut temu, leszek1000 napisał:

U mnie 3 tygodnie przed porodem zaczynam dorzucać tmr laktacyjny i też się sprawdza 

Ja może w przyszłości na luzie coś zrobię. 

Lepiej ci się robi na uwięziówce ? 

Rodzicom lepiej było. I jakoś dopiero teraz dostrzegam zalety tego..  Było opasowe i jałówki mam luzem pod wiatami.

Wiadomo Racice to podstawa kiedy krowy stoja cały czas w 1 miejscu.

Ale mogę zaobserować ruje, zaraz widze która krowa nie pobiera tmr... kontrola odchodów, zabiegi weterynaryjne,  Mogę dostosowac dawkę dla krów mocniejszych.. Moim zdaniem plusy... 

Trawa ma duzo betakarotenu z tego co wiem.

Edytowano przez DamianWilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
placebo    19

DamianWilk napisał:

Jezeli masz dostęp do bierz..  U mnie jest ciezko dostepne... ale tylko swieże bo suszone nie daje efektu takiego

co sie wytraca w młócie podczas suszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23
6 minut temu, placebo napisał:

 

co sie wytraca w młócie podczas suszenia?

woda. probowalismy i nie ma takiego efektu jak na mokrym pewnie przez smakowitosc

Edytowano przez DamianWilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

przelicz sobie według swojej dawki i sprawdz białko i energię. papier a rzeczywistość to dwa swiaty wiec moze byc roznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Nie umiem tego robić. Mamy tylko tabelę z treściwa i energetyczna ile czego na poszczególne litry i tym staramy się sugerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23
9 minut temu, poziomka napisał:

Nie umiem tego robić. Mamy tylko tabelę z treściwa i energetyczna ile czego na poszczególne litry i tym staramy się sugerować.

Napisz mi na pw badania pasz jezeli nie masz wezme srednie wartosci.i jaka dawka kazdego skladnika na sztuke 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@poziomka treściwa układa się pod objętościowe i zapewne tak zrobił żywieniowiec z federacji. Parametry są w porządku więc raczej wszystko jest ok. Nie ma jednego schematu jak powinna wyglądać treściwa.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

200 jęczmienia 200 mieszanki 130 owsa 200 rzepaku 100 kukurydzy 100 soi 25 witamin 25 bufor 12.5 drożdże 10 kredy 10 tlenek magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

Nie pomogłes...A ile to ma białka i energii, i jakie pasze objetosciowe

Jak dobrze licze jakies 20% białka i 6MJ NEL moge się mylic.

Edytowano przez DamianWilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, poziomka napisał:

Spotkałem się z moim kolegą że szkoły które jest na drugim roku zootechniki i mówi że nasz federacyjny zywieniowiec źle żywi krowy skoro w energetycznej jest 200 kg qq i 200 kg soi mówi że powinno być 300 qq i 100 soi i rzeczywiście inny zywieniowiec też federacji tak kiedyś układał jak kolega napisał co robić? Dodam że mamy ruje regularne co 3 tyg a krowy bardzo słabo łapią i mają torbiele

potrzebujesz więcej energii stąd te torbiele miedzy innymi. Ja na dzień dobry dałbym 300kg QQ (ziarno mielone) i 100 soi, tylko oczywiście na z dna na dzień zmniejszaj soję i podnoś QQ stopniowo. Dodatkowo spróbuj dodać premiks z dużą ilości witaminy A, tak około 2mln j wit A w kg, one są droższebo około 170-180 zl/25kg ale robią robotę. Ewentualnie więcej B-karotenu ale po otworzeniu worka z B-karoten się utlenia dość szybko. 

Edytowano przez adrianboss11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8058

Są bo sam w tej chwili stosuje bo mi się krowy trochę przykwasiły tylko że wymieszałem to z kwaśnym węglanem w stosunku 1do3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj