Polecane posty

DamianWilk    23

Jak dostawały dawkę na 25l a dawały powiedzmy 16 to reszta szla na tłuszczu .

Ketoza raczej nie. Bo energii było w dawcę. Na pewno było mało witamin. Bo wszystkie miały niedobory. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No doić nie ma sensu. Możesz też tego kextona dać przed porodem. Ja kiedyś miałem zatuczoną krowę. Zasuszyłem ponad 3 miesiąca przed porodem bo mleka nie dawała. Po porodzie chciałem dać wapno dożylnie,ale nie brat i pracownik stwierdzili że nie ma sensu. Krowa dostała paraliżu i pojechała za 500zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
52 minuty temu, przezuwaczka napisał:

@asus921 zwiększanie procentu qq w dawce zmniejsza tłuszcz w mleku. Wynika to z właściwości oleju kukurydzianego, który zwiększa ilość mleka, ale blokuje produkcję tłuszczu w wymieniu. Dlatego stosunek tłuszcz/białko jest niewiarygodnym parametrem w kwesti kwasicy. O tym było sporo na wykładach w Piątnicy. Gdy miałam qq blisko 30 kg w dawce, to często tł/bł był 1.

Paramety qq super, sianokiszonka też niezła.

 

O tym wlasnie czytalem, dlatego tutaj pisze. Tylko twoje krowy pewnie dawaly wtedy srednio powyzej 30, a moje sa w odleglych fazach laktacji i daja od 12 do 28l. I dziwne, ze parametry ruszylo tak jak mowisz, ale mleko tylko nieznacznie do gory.

Jezeli stosunek tluszcz/bialko nie jest teraz wyznacznikiem, to pytanie teraz jak wyczuc te kiszonke z kuku. 20kg to nie, az tak duzo, ale musi byc mocna, bo te bialko jednak ruszyla, a tluszcz zdjela. Dobrze zrobie teraz dodajac bialko do tresciwej? Na "czuja" te 20kg to jest maks na teraz, jezeli chialbym podac wiecej to nalezy dodac bialka, zeby to bilansowac, dobrze rozumiem?

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
1 minutę temu, DamianWilk napisał:

Jak dostawały dawkę na 25l a dawały powiedzmy 16 to reszta szla na tłuszczu .

Ketoza raczej nie. Bo energii było w dawcę. Na pewno było mało witamin. Bo wszystkie miały niedobory. 

Niedobory to norma po ocieleniu u mnie kiedyś badałem to krowa w środku laktacji miała bardzo niski poziom wapnia. Była zacielona i było ok. Tylko krowa już przed porodem ma braki energii. A  wątroby siadamy w jakim miesiącu ? 

Krowa zatuczona chodzi na innym trybie. Już przed porodem zaczyna spalać tłuszcz,ale tego nie widać. Po prostu wybiera łatwą drogie do energii. 

Jeżeli ci chudną po porodzie to już wiadomo co jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    756

Przed porodem kilka dni daje gliceryne plus po porodzie z 4 dni. Jak widze ze slabawa na nogach to przed wet daje wapno juz. I tylko jedna mi odjechala w krótkiej karierze mojej ale juz byla stara no i dopiero z 1.5 miecha po porodzie juz zaniemogla ale na samochod jeszcze weszla sama za 600zl poszla wtedy. Lepszy rydz niz nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

JAlowka 2 miesiąc cielna 

Krowa 1 zacielona 5 mięs najpierw zapalenie w 1 cwiartce to antybiotyk następny dzien mleko ucięła do 0,5l. I wieczorem proba i watroba

3 krowa po wycieleniu z 2 miesiące gorączki itp i tez okazało się watroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Najlepiej pogrupować krowy,ale wiadomo nie wszędzie się da 

Ciekawe 

Co powoduję niszczenie wątroby ? może jakaś bakteria albo wirus 

Tu moja wiedza się kończy. Jeżeli ketoza to wiadomo,jeżeli nie to nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

Doktor mówił zeby zrezygnować z preparatu na mykotoksyny podobno to daje po watrobie i krowy zatuczone. 

U mnie krowy nie chudną raczej w druga stronę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

preparat na mykotoksyny wspomaga wątrobę bo wiąże mykotoksyny.Tak mi się wydaję. A mocznik paszowy dajesz ?> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

maxymalnie na sztukę 1kg. Ewentualnie krowa w premi to z reki dorzucam.

Edytowano przez DamianWilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23
Przed chwilą, leszek1000 napisał:

To raczej nie to

Sam nie wiem już... ale 3 takie same przypadki to nie mozliwe ze przypadek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ja od 1,5roku stosuję preparat na mykotoksyny i żadnych skutków ubocznych nie zauważyłem. Same plusy 

A od kiedy stosujesz tą pasze i od kiedy te przypadki

Raczej za mała ilość,ale nie wiesz czy firma nie dodała mocznika nawozowego  aby zmniejszyć koszy . 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Dużo bentonitu. A ile kosztował 200zł ? 

bentonit działa na ślepo i wiąże też witaminy które im dajesz. Nie wiąże tego dużo,ale cześć witamin jest wydalana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40
3 godziny temu, DamianWilk napisał:

JAlowka 2 miesiąc cielna 

Krowa 1 zacielona 5 mięs najpierw zapalenie w 1 cwiartce to antybiotyk następny dzien mleko ucięła do 0,5l. I wieczorem proba i watroba

3 krowa po wycieleniu z 2 miesiące gorączki itp i tez okazało się watroba

stosujesz po wycieleniu ostropest i cholinę chroniona ? ja też miałem problemy z wątrobami ale to przez wydajność , ile masz mleka od krowy po wycieleniu ?

 

Edytowano przez leszekb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No właśnie w jednym preparacie na myko jest ostropest na ochronę  wątroby. Tylko nie pamiętam nazwy. Ktoś mi polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Dużo bentonitu. A ile kosztował 200zł ? 

bentonit działa na ślepo i wiąże też witaminy które im dajesz. Nie wiąże tego dużo,ale cześć witamin jest wydalana 

 a co dajesz? 230 netto

12 minut temu, leszekb napisał:

stosujesz po wycieleniu ostropest i cholinę chroniona ? ja też miałem problemy z wątrobami ale to przez wydajność , ile masz mleka od krowy po wycieleniu ?

Nie.. teraz mam taka sztukę co się ocieliła i daje 35l/dzien zobaczymy jak sie rozdoi.. Srednia stada 22l.. Różne krowy.. 

Edytowano przez DamianWilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A gdzie idzie kupić ostropest? Bo tylko w tym preparacie mam a ty co dajesz po wycieleniu,. Ja daje z herbline Worek 25kg 440zł 30kg daję 

Ogólnie mniej zapaleń,ale planuję kupić ten preparat z ostropestem 

I teraz robię doświadczenie bolusem wapniowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 14:35, davy napisał:

 

- wydajność jesteśmy pod oceną od marca tego roku lecz średnia jest to 20kg na dzień od krowy(krowy ok 80% HF) z wczorajszego odbioru mleka wychodzi 17,8 l dziennie- jak dla mnie jeszcze słabo i pracuje nad tym ;)

nie wiem jaki to okres laktacji ale wydajność marna

 

- moja dawka powinna być wzbogacona jeszcze o Daimonda XP czyli pożywkę dla żwaczy lecz jest bardzo drogi i ciężko go dostać, słomę ale to chyba najlepiej w paszowozie dawać

jeśli nie dajesz żadnych drożdży to wystarczą ci zwykłe drożdże szczep 1077 - najlepiej jak dawkowanie zalecane 50g/szt/dziennie wtedy wiadomo że zagęszczenie dobre ale 100g też ok

 

- sory ale za bardzo to ja nie ufam dealerom lub przedstawicielom pasz bo najlepiej to dawać 20kg śruty tak mleko będą dawać tylko jak długo pożyją wiem co mowie i wiem ze nią każdy jest taki ale akurat taki temat jest mi bliski

to lekka przesada, który diler/producent chciałby pozbywać się stad ze swojego terenu

 

A ponadto wiele osób jara się ta Joserą, sam stosowałem i wiem że witaminy są ok, ale na Joserze świat się nie kończy. Znalazłem delikatnie lepsze i troche tańsze witaminy niż lakto plus extra i mam miesięcznie jakieś 250 zł w kieszeni, lepiej mi się zacielają, rzadziej mam weterynarza - chociaż akurat z weterynarzem to praca żywieniowca i odpowiedniej profilaktyki.

Pozdrawiam

PS. widzę że wstrzeliłem się w temat w terminie :D

 

 

 

Edytowano przez adrianboss11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj