Polecane posty

ChiquitaB    756

Ja rozcienczalem bo ten zolty byl gesty mocno i duzo by zostalo w butelce. Dzis kupilem i dostanie znowu. Wlewam butelka po winie . Paluchy w nos i do gory i samemu mozna lac. Na przyszlosc kupie glikol 99 % czy jakos tak bo wychodzi niecale 3zl za kg a tu 50zl za 5 litrowa banke dawalem ale jak trza na szybko to sie kupilo.

Podpowiedzcie jeszcze. Mam dwie sztuki ktore smialo na dzien 35-40 litrow dadza ale dadza je raz na 3 dni a tak to 25 litrow dadza . Jakos to mozna ogarnac? A zarcie non stop tak samo dostaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Tyle lat poimy szklana i nigdy jeszcze nie pękła, to jednak grube szkło, poza tym zawsze wkładamy ja tak z boku pyska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
8 godzin temu, karol091193 napisał:

nie warto. butelka od wina lepsza i te niby profesjonalne. u mnie są dwaj weterynarze i w zależności który ma mniej roboty albo który odbierze telefon ten przyjeżdża. jeden ma swoją butelkę specjalną do wlewek. drugi korzysta z naszej do wina lub ma w bagażniku swoją jak gospodarz nie ma. ta od wina ma końcówkę gładką i tak nie drażni pyska krowy. 1litr wlewki krowa wypije na 2 czasem 3 razy. po tej specjalnej zawsze wlewamy na 5-6 razy bo krowa się przykrztusza i za szybko z niej płynie. Dodatkowo butelka po winie jest praktycznie za darmo. Zawsze jest jakaś okazja żeby wypić wino

Dokładnie, u mnie też od blisko 15 lat wlewa się szklanymi butelkami i jedyna szansa na jej zbicie to uderzenie o beton na posadzce, najlepsza jest po szampanie typu picolo, są bardzo grube i twarde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak po każdym szampanie, bo musi znieść ciśnienie do nawet 8 bar. Zawsze można dokleiç coś poprawiającego chwyt i posłuży na lata jak ktoś nie pije i nie ma zapasu butelek. Dzisiaj wet powiedział, że nowa dostawa witamin już droższa i to w sumie 3 podwyżka a po nowym roku jeszcze ma zdrożeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Z własnego doświadczenia butelka po szampanie najlepsza. Minus taki że trzeba dwóch ludzi. Jeden łapie z nos i trzyma a drugi łapie za język(rękawica mile widziana) i leje -  ryzyko zalania minimalne.  Kupuję tez glicerynę ponad 80 % zanieczyszczoną. U 3/4 krów po rozcięczaniu z wodą pija same(wygoda i brak ryzyka zalania). Koszt tego to ok 3 zł za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeden da radę . Po co za język ? Wpychasz bardziej bokiem i język w niczym nie przeszkadza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapraszam do mnie. Idę o zakład, że w pojedynkę nie dasz rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
wszystko zależy od krowy. Są takie co we dwóch ciężko a są i takie że złapiesz jedną ręką pod pysk a nie za nos a drugą wsadzasz butelkę do pyska

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JerzyKiler    0
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Zapraszam do mnie. Idę o zakład, że w pojedynkę nie dasz rady.

Mam 2 simentale i faktycznie nie wiem czy one się takie trafiły czy takie są ale ja swoim rady bym nie dał we 2 trzymaliśmy linkę do badania krwi jak weźmiesz za nos to szalenica albo nos do murka tak przysadzą uparte bestie raz jak mnie przy próbie zacielenia bykiem pociągnęła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
po co łapać za nos,przez to tylko bardziej się szarpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12195
potrekk po to jak łeb w drugą stronę wykręca lub tyłem się odwraca to jak ty sobie wyobrażasz wlać jej do pyska ? Zregóły te chore lub te u których mogą wystąpić niedobory są niechętne do współpracy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Mam pytanie odnośnie krów zasuszonych, w momencie zasuszenia dostają witaminy z sano Prenata (czy jakoś tak) a w okresie 3 tygodnie przed planowanym ocieleniem zaczynają dostawać dawkę jak krowy  w laktacji i moje pytanie brzmi czy w tych ostatnich 3 tygodniach dalej dawać im te witaminy dla zasuszonych czy dawać im dla zasuszonych i te dla laktacyjnych (które są w paszy treściwej) czy tylko te które są w treściwej im już wystarczą? Pytam bo ostatnio krowa dostała porażenie poporodowego ale na szczęście wapno dożylnie pomogło a nie chce żeby znów się to przytrafiło. Jak wy praktykujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Witaminy są na cały okres zasuszenia.Można podawać. Unikać należy kredy pastewnej. Którą laktację miała krowa nie była trochę zatuczona ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Ja prenate daje przez cały okres zasuszenia. 3 tygodnie przed porodem wchodzę powoli z pełnoporcjowka, zaczynam od kilograma i tak zwiekszam żeby te kilka dni przed porodem dostawała już 3 kg no a po porodzie co drugi dzień 0,5 kg dodaje. Od razu dajesz pełna dawkę tresciwej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Teoretycznie powinno się unikać wapnia czyli kredy, motylkowych itp aczkolwiek ten temat jest jeszcze otwarty iokres  zasuszenia jest jeszcze do konca nie zbadany. Ja zawsze dawaje wit na 3 tygodnie przed wycieleniem. Wcześniej był prophos z josery a teraz ng lidermix z solami gorzkimi z trouw i jest strasznie chu*owy. Apetyt mają słaby łożyska nie odchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8060

U mnie też był problem z łożyskami ale od kąd wprowadziłem kredę do treściwych ten problem znikną ale pojawił się problem z cystami i nie wiem czy to jest powiązane z kredą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cycek333111    4

Cysty są spowodowane zbyt małą dawką energii po wycieleniu :)

A macie może sprawdzone żywienie cieląt i całej młodzieży do wycielenia, ustawione przez jakiegoś dobrego żywieniowca , po którym nie ma problemu z zacieleniami jałówek, odpowiednią masą no i sukcesami w laktacjach. Mianowicie kiedy wchodzicie z soją , rzepakiem , w jakich ilościach to , do kiedy, ile własnych zbóż. Taki cały odchów na dobra krowę od początku :)

Edytowano przez Cycek333111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Nadmiar kredy tez moze powodować cysty. Ja przed wycieleniem kredy unikam jak ognia, Zalegan nie mam, cysty się zdarzaja czasami ale łożyska to tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras411    20
24 minuty temu, kr9292 napisał:

Teoretycznie powinno się unikać wapnia czyli kredy, motylkowych itp aczkolwiek ten temat jest jeszcze otwarty iokres  zasuszenia jest jeszcze do konca nie zbadany. Ja zawsze dawaje wit na 3 tygodnie przed wycieleniem. Wcześniej był prophos z josery a teraz ng lidermix z solami gorzkimi z trouw i jest strasznie chu*owy. Apetyt mają słaby łożyska nie odchodzą.

byłeś niezadowolony z josery prophos? Ja teraz właśnie to daję zasuszonym przedtem był dolfos bz2 ale nie chciały jeść i zdarzały się łożyska prophos lepiej krowom podchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj