Skocz do zawartości

Polecane posty

mk9422    108

czyli z jakiej firmy mają najlepszą pasze? np 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas2135    1212

Każda firma ma dobrą paszę tylko nie kosztuje 900-1000 tylko 1300 i więcej nawet. Wystarczy popatrzeć na skład. Sojowa, rzepakowa, kukurydza, pszenżyto, pszenica, wywar kukurydziany powinny być na początku składu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk9422    108

Dajemy z wipaszu a ostatnio była z agrocentrum i po miesiącu różnicy większej nie było widać. Żeby miała te składniki co podałeś na początku to jak piszesz cena wysoka, za jakieś 2 tygodnie ma przyjechać do nas mieszalnik to zobaczymy co z tego wyjdzie, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

kbagro    1

a objętościowe to 22kg kiszonka z kuku, 10 kg sianokiszonka, 10 kg wysłodki kiszone mokre, 0,5 słoma

czy to plus te treściwe co napisałem wcześniej razem wyglądają jakoś sensownie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    13

tylko jaka z wipaszu? bo tam jest kilka serii.. np seria E C lub S i kazda sie różni cenowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz38    4

na wzmocnienie krowom po wycieleniu daje delicje z agrocentrum... daje efekty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zkordalski    83

Jak ty chcesz widzieć efekt po 1 miesiącu przecież organizm krowy przyzwyczaja sie do nowego białka i jego rozkładu nawet 4 miesiące wiec wymierne efekty zauważysz dopiero co najmniej po 3 mc a takie zmiany co miesiąc inna spowoduje tylko spadek produkcji . No jak miał bym dac za pasze 1300zł za 20 to przepraszam soja kosztuje 1650 t przynajmniej  tak wycenili na notowaniu a białka ile tam jest i jak łatwo przysfajalnego. Moja 20 z Dosshe to Biovilac Z 20 ma witaminy i inne cuda . Skład to  Pszenżyto , pszenica,śruta sojowa , rzepakowa, kukurydza , wywar suchy jakoś tak zalecana dawka od 2 kg do 7 lub wedle uznania . Nie jest to najlepsza pasza ale za cenę 1040zł t nie oczekuje złota tylko przyzwoitej paszy w której granuli gołym okiem widzę zboża kukurydze i rzepak śruta sojowa napewno minimalna dawka ale jest. Z moich doświadczeń agrocentrum odpada piast też Paszmark dno , wipaszu nie miałem miałem jeszcze provimi przez miesiac a następnie dossche i ona była naj droższa z tej gamy i wypadła naj lepiej . Ale każdy ma swoje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedź widzę że Dosshe i Agrocentrum cenowo i jakościowo wygrywa trzeba będzie zadzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk9422    108

Jak ty chcesz widzieć efekt po 1 miesiącu przecież organizm krowy przyzwyczaja sie do nowego białka i jego rozkładu nawet 4 miesiące wiec wymierne efekty zauważysz dopiero co najmniej po 3 mc a takie zmiany co miesiąc inna spowoduje tylko spadek produkcji . No jak miał bym dac za pasze 1300zł za 20 to przepraszam soja kosztuje 1650 t przynajmniej  tak wycenili na notowaniu a białka ile tam jest i jak łatwo przysfajalnego. Moja 20 z Dosshe to Biovilac Z 20 ma witaminy i inne cuda . Skład to  Pszenżyto , pszenica,śruta sojowa , rzepakowa, kukurydza , wywar suchy jakoś tak zalecana dawka od 2 kg do 7 lub wedle uznania . Nie jest to najlepsza pasza ale za cenę 1040zł t nie oczekuje złota tylko przyzwoitej paszy w której granuli gołym okiem widzę zboża kukurydze i rzepak śruta sojowa napewno minimalna dawka ale jest. Z moich doświadczeń agrocentrum odpada piast też Paszmark dno , wipaszu nie miałem miałem jeszcze provimi przez miesiac a następnie dossche i ona była naj droższa z tej gamy i wypadła naj lepiej . Ale każdy ma swoje zdanie

skoro mówisz że u mnie nie można efektów zobaczyć po miesiącu to jak ty zobaczyłeś że dossche jest lepsza niż provimi którą stosowałeś miesiąc? 

za soję trzeba liczyć u mnie 1800, za rzepak 1120, kukurydza 700-750, jęczmień 650, 

mamy zamiar zrobić takie proporcje:

soja 150kg

rzepak 200 kg

kukurydza 350 kg

jęczmień 300 kg 

tak na szybko to wyjdzie gdzieś 940 zł za tonę za zboża, 100 zł biorą za mieszanie i moje pytanie czy dawać jakieś białko chronione ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    13

soja to białko chronione przeciez i masz je w dawcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zkordalski    83

Nie zobaczyłem to była pasza przejściowa cena była podobna nie chcieli sie zgodzić na używany silos jak miało miejsce z dossche na początku . Inaczej podeszli do klienta i dziś jestem z nimi do co provimi nie wiem co mam mysleć mieli dużo zwoleników u nas we wsi teraz podchodzili od nich ....jakoś tam super rekomndacji nie zebrali . Bolusy dajecie a ja daje glikol extra plus dokłądnie przy zakupie 20 litrów cena wychodzi 180zł od mojego weta daje go tydzien po wycieleniu wiec koszt około 25 zł taniej i tak bardziej humanitarnie niż te bolusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    349

skoro mówisz że u mnie nie można efektów zobaczyć po miesiącu to jak ty zobaczyłeś że dossche jest lepsza niż provimi którą stosowałeś miesiąc?

za soję trzeba liczyć u mnie 1800, za rzepak 1120, kukurydza 700-750, jęczmień 650,

mamy zamiar zrobić takie proporcje:

soja 150kg

rzepak 200 kg

kukurydza 350 kg

jęczmień 300 kg

tak na szybko to wyjdzie gdzieś 940 zł za tonę za zboża, 100 zł biorą za mieszanie i moje pytanie czy dawać jakieś białko chronione ?

100zł/t mieszalnik z gniotownikiem/śrutownikiem i prąd twój? Ile tygodniowo Ci tej paszy idzie, albo na ile dni tona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk9422    108

100 zł kosztuje usługa w luźnej rozmowie. Jeśli wezmę pasze od tego gościa co przyjedzie to pewnie wliczy to w paszę ale to jeszcze kwestia dogadania. 

Takim sprzętem jak podałem link wyżej. Usługodowca z moich stron  zakupił taki sprzęt

Tona starcza mi zależnie od ilości sztuk ile doję i w jakiej fazie laktacji są ale średnio na 50 sztuk jakieś 4 tony na miesiąc, wiadomo jak więcej sztuk jest wycielonych  to wtedy więcej i na odwrót

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    4

Tak kolego. Im ciemniejsza tym jest bardziej niebezpieczna, Nie kupuj i nie dawaj żadnej innej tylko przezroczystej o czystości 99,5% ALBO CZYSTSZEJ. Gdzieś o tym kiedyś czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    22

No ale żeby dostać czysta 99 % to trzeba kupić od razu 200 litrów bo takie są opakowania (beczki) po 4.5 zł to wychodzi 1000 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    2

POlecacie lepiej pasze pelnoporcjowa granulat czy sypka? bo niewiem jaka zamowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk9422    108

No ale żeby dostać czysta 99 % to trzeba kupić od razu 200 litrów bo takie są opakowania (beczki) po 4.5 zł to wychodzi 1000 zł...

na olx jest w pojemnikach 30 kg po 2.2 zł brutto, przesyłka ze 20 zł to z cię wyniesie po jakieś 2.80-2.90 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam czy ktoś z was zna jakąś firmę bądź cokolwiek co ma w sprzedaży jakieś dodatki aromatyczno smakowe poprawiających pobieranie i smakowitość pasz treściwych  dla bydła mlecznego głównie dla krów mlecznych ? Prosze i dziekuje za odpowiedzi :D

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    13

@ Wojtek mysle ze prawie kazdy sklep paszowy czy tamjakies markety rolnicze maja melase wiec wystarczy podjechac ew. zadzwonic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Mam 3 pytania :
1.Warto zmienić drożdże z kristall hefe sano na dolcell z dolfosu?
2.warto dawać krowom lizawki solne? Te co przy poidlach można założyć, np te ze selenem?
3. Mam zamiar przejść na pasze gotowa unimilk 23 za 1080luz 1220 worek ktos stosował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    141

lizawki jak założyłem to dziennie po 1-1,5 litra na krowie skoczyło najtaniej wszystkie pasze w czystym składniku i samamu mieszać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez TacerOo
      Witam,
       
      mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie
×