Polecane posty

kr9292    950
1 godzinę temu, alfa napisał:

Nie kombinuj bo przekombinujesz. Rzepak tez nie jest dobra pasza ale niestety musi być go trochę 

Czemu rzepak nie jest dobra pasza? Znam ludzi co dają tylko rzepak i rzepak chroniony ponad 30 na dzień doją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
1 minutę temu, kr9292 napisał:

Czemu rzepak nie jest dobra pasza? Znam ludzi co dają tylko rzepak i rzepak chroniony ponad 30 na dzień doją

A somatyka i zacielenia?  Jest dobry to prawda ale w odpowiedniej proporcji 

IMG_20210215_191757.jpg

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuwik    2

Jak czytam na różnych stronach tam zawsze mówią że max 12 kg tresciwej na dzień a przecież w takim paszowozie jak u ciebie alfa jest tyle zboża koncentratu kukurydzy i jeszcze finezja do 8 kg 

Ja nie chce obrazić tylko dowiedzieć się jak to jest jak to się liczy co jest ta treściwą a co dodatkiem bo licząc wszystko co nie jest objetosciowe to u ciebie z 20 kg suchego wychodzi :)

przepraszam jeżeli to głupie pytanie ale jestem młody i się uczę a takich forach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
2 minuty temu, Zuwik napisał:

Jak czytam na różnych stronach tam zawsze mówią że max 12 kg tresciwej na dzień a przecież w takim paszowozie jak u ciebie alfa jest tyle zboża koncentratu kukurydzy i jeszcze finezja do 8 kg 

Ja nie chce obrazić tylko dowiedzieć się jak to jest jak to się liczy co jest ta treściwą a co dodatkiem bo licząc wszystko co nie jest objetosciowe to u ciebie z 20 kg suchego wychodzi :)

przepraszam jeżeli to głupie pytanie ale jestem młody i się uczę a takich te 12 

Ja kukurydzy nie liczę jako treściwej 😁 jeśli wszystko masz dobrze skomponowane to można walić dużo więcej niż 12 kg masz tu przykład 

image-29.png

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Alfa z skąd bierzesz młóto, bo chciałem w przyszłości wrzucić do paszowozu z 1kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
2 minuty temu, leszek1000 napisał:

Alfa z skąd bierzesz młóto, bo chciałem w przyszłości wrzucić do paszowozu z 1kg. 

Ełk Grajewo stawiski zależy kiedy. To dawka na dobre 38 litrów. Wszystkie potrzeby krów zaspokojone zużycie słomki zapewne 1.2 1.3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
4 minuty temu, DanielFarmer napisał:

kto w Stawiskach ma dobre młóto?

W zeszłym roku miał ten Michał czy jak im tam. Konarzyce mają cały czas kiedyś brałem to było ok. Teraz tak myślę to z tego Michała to brałem chyba soję bo dobra cenę mieli a młóto z porytego lub na odwrót. Poryte też nie daleko od ciebie 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1598
1 godzinę temu, alfa napisał:

A jakie lepsze? Ile kosztuje Troi 

Trio 520zl za 100 kg ,a jeszcze mi się przypomniało z farmera jest dobra pasza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuwik    2

Czy ktoś chciałby mi ułożyć jakaś proponowaną dawkę pokarmową na 25-30 litrów? Paszę jakimi dysponuje to

kiszonka z kukurydzy (niestety sieczkarnia bez gniotownika więc ziarno niezbyt ruszone)

Sianokiszonka ( została już tylko z traw łąkowych zbierana w październiku więc pewnie niski% białka) 

Wysłodki prasowane

Siano łąkowe

Rzepak pszenica (ale już mi się kończy więc dokupie inne zboże) 

Ogólnie dokupie co będzie trzeba jeżeli ktoś zechce mi ułożyć dawkę tylko proszę bez ccm bo nie widzę nigdzie go w mojej okolicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
3 minuty temu, Zuwik napisał:

Czy ktoś chciałby mi ułożyć jakaś proponowaną dawkę pokarmową na 25-30 litrów? Paszę jakimi dysponuje to

kiszonka z kukurydzy (niestety sieczkarnia bez gniotownika więc ziarno niezbyt ruszone)

Sianokiszonka ( została już tylko z traw łąkowych zbierana w październiku więc pewnie niski% białka) 

Wysłodki prasowane

Siano łąkowe

Rzepak pszenica (ale już mi się kończy więc dokupie inne zboże) 

Ogólnie dokupie co będzie trzeba jeżeli ktoś zechce mi ułożyć dawkę tylko proszę bez ccm bo nie widzę nigdzie go w mojej okolicy 

Bez badań pasz objętościowych to jesteśmy w ciemnej d*pie. Trawa z października może mieć 9 a równie dobrze 18 procent skrobia kuku może być 21 a może być 42 fakt nie będzie ani ta ani ta wykorzystana bo bez gniotownika. No właśnie czemu bez gniotownika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuwik    2

Taka sieczkarnia jednorzedowa ale to ostatni rok już tym zlomstwem bo to marnowanie ziarna poszukam czegoś lepszego 

Czyli nie da się nic z tego ułożyć choćby w przybliżeniu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
1 minutę temu, Zuwik napisał:

Taka sieczkarnia jednorzedowa ale to ostatni rok już tym zlomstwem bo to marnowanie ziarna poszukam czegoś lepszego 

Kolego 😮😮😮 nie obraz się za to co napiszę ale mowia na Polsce ze my na Podlasiu to zacofancy ale patrzę że nie tylko my. Ty wiesz ze na hektarze zaoszczędziłeś nie wiem 300 400 może 500 zł a przez rok straciłeś kilkadziesiąt tysięcy na mleku?  Przecież podstawa to gniotownik hektar kuku kosztuje na własnej ziemi 3500 tys czyli dtlrogo i ty to jeszcze kolego zmarnowałeś wiesz ze dobra sianokiszonka da ci zapewne więcej Energii niż ta kukurydza?  Nigdy więcej tego nie rób. Zawsze patrz że dobrze zainwestowana złotówka w krowę zwróci się kilkukrotnie a źle zainwestowana doda dodatkowych kosztów bez zysku 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuwik    2

Ja to doskonale wiem ale tak jak mówiłem jestem młody a gospodarstwo jest taty dopiero go do wszystkiego przekonuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
1 minutę temu, Zuwik napisał:

Ja to doskonale wiem ale tak jak mówiłem jestem młody a gospodarstwo jest taty dopiero go do wszystkiego przekonuje :D

Ok to wszystko wyjaśnia 😁 ale małymi kroczkami do celu 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuwik    2

Alfa czy mógłbym do ciebie jakoś napisać na priv? Nie chce już tutaj dalej spamować a miałbym jeszcze pytania odnośnie żywienia chyba że nie chce ci się odpisywac to nie ma problemu :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
7 minut temu, Zuwik napisał:

Alfa czy mógłbym do ciebie jakoś napisać na priv? Nie chce już tutaj dalej spamować a miałbym jeszcze pytania odnośnie żywienia chyba że nie chce ci się odpisywac to nie ma problemu :)

 

Napisz będę miał chwilę to odpisze tak jak dziś w domu jestem to jest czas 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuwik    2

Jak do ciebie pisze to wyskakuje ze alfa nie może otrzymywać wiadomosci :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14152
11 godzin temu, Zuwik napisał:

Chodzi o to że moje krowy mają wydajność zaledwie około 6 tys litrów i nie chce kupować paszy np lactoma po 1600 za tonę chciałbym znaleźć coś do 1200 złoty jest coś ciekawego w tej cenie? Do tej pory mieszalem pszenicę z rzepakiem i protamilkiem ale kończy mi się pszenica i ogólnie ceny zbóż poszły tak do góry że chyba lepiej szukać gotowej pełnej porcji . 

20 z blattin 1230 bodajże tona 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5073
51 minut temu, Zuwik napisał:

Ja to doskonale wiem ale tak jak mówiłem jestem młody a gospodarstwo jest taty dopiero go do wszystkiego przekonuje :D

To przekonaj jeszcze by zaorać te zdechłe łąki o których pisałeś wcześniej i zasiać porządne trawy. ;) 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63

Przeorać jedna rzecz ale przed tem zbadać pH, fosfor potas i magnez żeby wiadomo było co trzeba uzupełnić żeby nowa trawa nie zdechła za szybko od siewu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj