Polecane posty

kr9292    950

. kr9292 napisz od kiedy ta biegunka i czy coś zmieniałeś, może nowa kiszonka lub inna pasza. Może oprócz biegunki jeszcze coś dzieje się z krowami.

 

 

Nie żadnych nowych pasz. Oprócz biegunki raczej nic się nie dzieje. Póki co trzymam sie tego co mi zaleciłeś i czekam na próbny dój mniej wiecej za tydzień, ciekawi mnie co teraz pokażą tabulogramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

olx.pl/m/oferta/gliceryna-roslinna-paszowa-86-energia-zapobiega-ketozie-cala-polska-CID757-ID22WaW.html?photo=2

Kupowaliscie gliceryne od tego faceta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

olx.pl/m/oferta/gliceryna-roslinna-paszowa-86-energia-zapobiega-ketozie-cala-polska-CID757-ID22WaW.html?photo=2

 

Kupowaliscie gliceryne od tego faceta?

 

Ja u nich kupuje gliceryna jest ok nawet żywieniowiec powiedzał ze jest dobra . Wcześniej dawałem z overa energie forte i efekt był takie ze co rusz bez przerwy ketoza a i drogie to to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Na górze zbiornika jest wytracony taki jak by flegma. Jest tego w 700l zbiorniku jakieś 5 litrów. Poza tym wydaje się być Oki. Rzeczywiście jest słodka i krowy chętnie ja lirzą. Cała pierwsza grupa dostaje po 200 gram do paszowozu. Docelowo ma być 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larysto    2

rolstudent dzięki na info. Mi żywieniowiec ułożył dawkę na pół litra, ale zastanawiam się czy to nie będzie aby za dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam , zwracam sie do was z problem takowym jak ciche ruje brak rui powtarzalnośc. Stado 30 szt dawka pokarmowa to 3 odpasy.
pierwszy: kukurydza 6kg/szt 2-3kg pasza treściwa dosche 20 sianokiszonka z młodych traw około 20 kg

drugi : kukurydza 6kg/szt 2-3kg pasza treściwa dosche 20 sianokiszonka z młodcyh trwa około 15 kg

trzeci : słoma z mieszanki zbożowej dobrej jakości dowoli.
 Co mam zrobić by pozbyć się tego problemu ? U krów czasami wystepuję ketoza ale gdy widzę spadek apetytu stosuje WIGOROL z Alliance Agro Polska.Krowy nie mają biegunki wiekszego spadku mleka czy somatyki. Problem to ruja. Wspomnę że areał mój to 19 ha przy pogłowiu 90 sztuk i kukurydzy mam bardzo mało czym ją zastąpić ? W jaki sposób dostarczyć energi może tu tkwi przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pewno deficyt energetyczny ma na to wpływ. Stosujesz jeszcze jakieś witaminy i karoten? Wet. sprawdzał krowy pod kątem torbieli. To one powodują nieregularne ruje, problemy z zacieleniem czy brak rui. Znasz może mocznik, bo zbyt wysoki powoduje zachwiania w pH błony śluzowej macicy i problemy z zagnieżdżeniem zarodka? Pasze energetyczne, to wysłodki melasowane, mielone ziarno kukurydzy, czy jak wspomniano wyżej gliceryna polewana na kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mocznika nie znam grupa MLEKOWITA nie przeprowadza takiej analizy. Ale myślę że jest ok bo kał jest idealny nie żadki nie gesty . Otóż nie stosuje tylko lizawki. w jakiej dawce stosować tą glicerynę czy nadmiar jej nie spowoduje jakichś chorób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Jak to jest z tymi żywymi drożdżami tzn. jaka jest ich żywotność, bo jeden doradca twierdzi, że jak się doda je  do paszowozu to one pod wpływem  wilgoci się "uaktywniają" i od tego momentu żyją do 8 godz. a później obumierają, więc po 8 godz. już nie byłoby z nich pożytku w TMRze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy gliceryna nadaje się tez dla bydla miesnego np na podbicie energi w dawce pokarmowej? bo mam deficyt kiszonki z  kukurydzy i tak mysle czy to bylby dobry pomysl? bialka w dawce pokarmowej maja az nad to ale wlasnie problem z energia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gliceryna nadaje się i dla bydła mlecznego i mięsnego. Ile trzeba jej zastosować to powinien doradca żywieniowy wam podpowiedzieć. Każdy żywi inaczej, więce dawki będą różne. Nadmiar energii będzie powodować otłuszczenie wątroby.
Zkordalski niestosowanie witamin to bardzo duży błąd i stąd problemy z cichymi rujami. Nie wiem do jakich dodatków masz dostęp, ale jak kupisz jakieś odpowiednie witaminy to zaproś żywieniowca z firmy. Nie możesz zaraz dać sobie wcisnąć co doradca zachwali, ale wstępnie Ci doradzi. Weźmie próbki. Ja mogę polecić trouw, dolfos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Gliceryna dla bydła mięsnego to raczej ekskluzywny dodatek smakowy. Jeśli brakuje energii to sięgnij po wyslodki lub zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Thomas2135 a podasz mi jakies namiary na te witaminy i dodatki? Gdzie je zakupić ? LInk czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki Rolstudent, że dopisałeś. Gliceryna powinna być traktowana jako uzupełnienie dawki a nie stanowić podstawę. Zacznijcie jak wspomniano od wysłodek, kukurydzy czy śrut z jęczmienia czy owsa.
Witaminy kupuję u okolicznych dystrybutorów. Na pewno masz jakichś dilerów pasz i dodatków paszowych. Z dolfosu polecę Bm Lactan, BM P+. Karoten od firmy Mikita. Spróbuj z marchwią jeśli masz dostęp. Podobno daje niezłe efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Powiedzcie mi co się stało, że tłuszcz przez 2 miesiace spadł z 4,5% na 3,7% przy białku 3,7%. Żywienie cały czas to samo i nie mam pojęcia co sie dzieje. Co zastosować, suche wysłodki? zywienie oparte tylko na kiszonce z kukurydzy i kiszonce z kończyny+treściwe+ kwaśny węglan sodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Panowie możliwe żeby krowa miała ketoze i kwasicę jednocześnie?

 

Ketoza jest bardzo często pochodną kwasicy. Powstaje ona gdy krowa zbyt szybko spala tłuszcz zgromadzony w tkance tłuszczowej. Podczas kwasicy, mniej je, mniej wchłania składników odżywczych, co za tym idzie szybciej chudnie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Witam! Żywienie wygląda w ten sposób. Kiszonka z kukurydzy (bardzo dobrej jakości) ok 25 - 27 kg/dobę, kiszonka z trawy 13 - 14kg. Treściwa (na mieszalnik ok 1 T idzie: pszenżyto 400kg, jęczmień 200kg, rzepakowa 200kg, sojowa  100kg, ziarno kukurydzy 100kg) ok 8 kg krowy na początku laktacji do 1 kg pod koniec laktacji. Do tego witaminy LNB monument. Pasza treściwa zadawana w 4 odpasach. Średnia wydajność 24 - 26 l/dobę. Moim problemem jest spadek pobierania paszy przez krowy od jakiegoś miesiąca który postępuje stopniowo. Krowy nie mają biegunki. Dodam, że teraz idzie mokra kiszonka z trawy, nawet bardzo mokra, czy to może być przyczyną.Stado nie jest pod oceną. 

Ostatnia pruba z mleczarni białko 3,24 tłuszcz 3,58

Edytowano przez royal261

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po tluszczu i tym co mowisz wnioskuje ze krowy maja kwasice dorzuc 2kg słomy ma sztuke i jakiś bufor zwieksz tez udział pasz białkowych w tresciwej zeby białko sie zbilansowało bo jesli trawa jest mokra to w tych 13 kg nie ma za duzo SM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj