ansu

Strip-Till w praktyce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
velkurczak    6

Cieszę się Twoim szczęściem że masz takie dobre plony, podjąłeś dobrą decyzję i znasz swoje pola! Brawo. Nie mniej jednak, nie rozumiem Twojego oburzenia, bo porównywanie wysokości to takie wioskowe gadanie do piwa na ławce. Jak już napisałeś że w silosie masz więcej m^3 zagęszczonej kiszonki, jest bardziej miarodajne niż te dywagacje o wysokości. Nie chciałem nikogo urazić, a zaproponować miarodajne porównania plonowania roślin.

1 godzinę temu, mirekcich napisał:

chcesz sobie uprawiac ekologie to prosze bardzo,ale nie pouczaj jak nie masz czym!

Możesz rozwinąć, bo nie bardzo rozumiem po co wtrącasz tutaj ekologię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velkurczak    6

Jeśli Twoja metoda sprawdza się, możesz opisać ja dokładniej? Orientacyjnymi terminami, zabiegami agrotechnicznymi, oraz maszynami? Nawożenie i rodzaj nawozu. Jeśli masz jakieś ulepszania samemu wykonane, też się pochwal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Dla mnie wysokość QQ to zbyteczna informacja liczą się tylko tony zdrowego ziarna .Na kiszonce się praktycznie nie znam ale w szkole uczyli mnie że chyba  85% wartości pokarmowej to kolba  więc te 15% to praktycznie wypełniacz .Wręcz przeciwnie z doświadczenia im QQ idzie bardziej w badyl tym mniejsza kolba a już kilka ha przez kilkadziesiąt lat mam na stażu . Trzy lata niepowodzenia w uprawie i jeden rok pozytywny to jeszcze nie sukces gdyby uprawa przedsiewna gruberem była taka rewelacyjna to wszyscy mają grubera i robią to od dziesięcioleci . No nie czarujmy jeśli ktoś zbiera rewelacyjne plony to inni podpatrują i to małpują . Ja akurat żyję z QQ i jakieś doświadczenie już mam . Znam kilkuset rolników uprawiających QQ i gruberem uprawia tylko jeden i to z efektem miernym . Inny z Opola przez lata uprawiał TIGEREM i dziś już jest na etapie upadłości a miał 300 ha  i sprzedawcy maszyn  wmówili mu że po kilku latach zniżki plonu będzie stabilny  wzrost niestety a jest komornik tak kończy się trwanie w uporczywym twierdzeniu że ktoś wie że robi naj lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Czym jest norma wysiewu ? W latach suchych 60 000 to za dużo a ta sama odmiana w latach normalnych 80 000 to za mało - tyle że o suszy czy nadmiarze wilgoci dowiadujemy się po fakcie . Akurat wysoka obsada motywuje rośliny do wybujałości oczywiście ma na to wpływ termin siewu i temperatury wiosną .Wybacz ale  z tym gruberem trzy belkowym to masz  jakąś manię- ja mam 25 lat czterobelkowy i stoi nieużywany a ilość belek ma wpływ na możliwość zapchania przy dużej ilości resztek i nic poza tym przy 13 łapach na 3 m odległości w rzędzie prawie co 1 m w cztero belkowy w try chyba 0,75 a w dwu 13 łap nie zmieścisz i tyle - zrób wreszcie zdjęcie zebyśmy wiedzieli co czym rozmawiamy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Jak brak argumentów to snujesz teorie i tajemnice.A co to za tajemnica że zbierasz coś raz na cztery lata- rzeczywiście lepiej tego nie ujawniaj za free ( wnioski z twoich wypowiedzi i zero złośliwości ).A poza tym to tematem jest ST a nie gruberowanie pod kukurydzę odsyłam do definicji ST i to po Polsku nie hamerykańsku

Edytowano przez RU68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

I znowu to samo po co te nerwy świadczy to tylko o twojej  niepewności .A jeżeli masz sukcesy to ok ale ja je bardziej upatruję w oborniku który stosujesz niż w technologi .    A uprawa QQ bez obornika to zupełnie inna liga a jeszcze w monokulturze to już całkiem co innego i nawet nie ma co porównywać tych upraw .A co do gleboznawstwa i potrzebach roślin to właśnie obornik jest twoim wybawieniem a nie wiedza .Bo wątpię że wyrywkowo wiesz czym różni się flex od fix jak liczona jest liczba Fao czy w końcu jak hodowane są linie jedno dwu trzy i czteroliniowe kukurydzy .Zaś co do potrzeb to wątpię że wiesz czym różni się wśród fosforanów MAP od DAP czy na czym polega chelatyzacja czy nawet podstawa jak przebiega chemicznie zmiana ph gleby -więc nie zachaczaj o tematy których nie rozumiesz a uważasz się za eksperta rzucając wyzwania innym a twoja skromność cyt"Ci najlepsi byli w szoku  ,ze raz wjechałem i taka urosła a oni sie babrali i tylko coniektorzy mi dorównali " powiem też jestem w szoku że można mieć takie loty

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velkurczak    6

Nie ma obrony, tylko masz niechwytliwe argumenty. Najwyższa we wsi, najlepsza we wsi i strugasz speca na podstawie takich postów. Zero dyskusji, tylko wioskowe chwalenie się, bez konkretnych danych. Poza tym, jak Twoja technologią nie chcesz się chwalić, to po co się na forum udzielasz, żeby sobie ego podbudować?

Edytowano przez velkurczak
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

 A tu cię boli bo przejrzałem cię na wylot .Oj puszczają nerwy a to tylko dyskusja z nieznajomymi .A co do technologii to co to za technologia uprawa gruberem z podaniem nawozu .A taki chwalipięta gdyby miał co pokazać to dawno by pokazał na foto tyle że chyba nie ma czego pokazywać. A jakim cudem zaczynasz zabawę z bydłem -to dla kogo ta kiszonka z poprzednich lat  ?Czytaj chociaż co piszesz bo to się nie trzyma aku ku ... ani du... Tak że wyciągam grubera odcinam jedną belkę bo koniecznie trzybelkowy i od przyszłego roku ci najlepsi z najlepszych wpadną w podziw przy tej technologi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tematem jest Strip-Till w praktyce, a nie co jest lepsze. Jak to robić by było dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Był i szkoda że usunąłeś posty bo chciałem wiedzieć o co bicie piany było.

Dnia 29.09.2020 o 09:27, RU68 napisał:

I znowu to samo po co te nerwy świadczy to tylko o twojej  niepewności .A jeżeli masz sukcesy to ok ale ja je bardziej upatruję w oborniku który stosujesz niż w technologi .    A uprawa QQ bez obornika to zupełnie inna liga a jeszcze w monokulturze to już całkiem co innego i nawet nie ma co porównywać tych upraw .A co do gleboznawstwa i potrzebach roślin to właśnie obornik jest twoim wybawieniem a nie wiedza .Bo wątpię że wyrywkowo wiesz czym różni się flex od fix jak liczona jest liczba Fao czy w końcu jak hodowane są linie jedno dwu trzy i czteroliniowe kukurydzy .Zaś co do potrzeb to wątpię że wiesz czym różni się wśród fosforanów MAP od DAP czy na czym polega chelatyzacja czy nawet podstawa jak przebiega chemicznie zmiana ph gleby -więc nie zachaczaj o tematy których nie rozumiesz a uważasz się za eksperta rzucając wyzwania innym a twoja skromność cyt"Ci najlepsi byli w szoku  ,ze raz wjechałem i taka urosła a oni sie babrali i tylko coniektorzy mi dorównali " powiem też jestem w szoku że można mieć takie loty

 

Co do qq w monokulturze to zauważyłem że po pierwsze co roku lepiej rośnie i można traktować resztki tak jak niezła dawka obornika, i plony wcale nie są gorsze,

po drugie qq w monokulturze rosnie lepiej w ST niż kuku po innym przedplonie w ST, 

Nie zauważyłem różnicy porażenia przez omacnicę w monokulturze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
9 godzin temu, jacek472 napisał:

Był i szkoda że usunąłeś posty bo chciałem wiedzieć o co bicie piany było.

Co do qq w monokulturze to zauważyłem że po pierwsze co roku lepiej rośnie i można traktować resztki tak jak niezła dawka obornika, i plony wcale nie są gorsze,

po drugie qq w monokulturze rosnie lepiej w ST niż kuku po innym przedplonie w ST, 

Nie zauważyłem różnicy porażenia przez omacnicę w monokulturze 

20 lat to zupełnie inna liga  nagromadzenie grupy chwastów uporczywych, stonka kukurydziana, choroby .Natomiast presja  omacnicy to rzeczywiście bardziej uzależniona od odmiany  czy przebiegu pogody .Jeśli chodzi o słomę to zasobnościowo  może i tak ale do obornika nie ma co porównywać Kukurydza w monokulturze wyciąga mikroelementy i żadne dokarmianie nie nadgoni tego   A bice piany  -Kolega twierdził że najlepszym sposobem jest po orce wiosenna uprawa gruberem trzybelkowym  i bronił swej teori tak zaciekle że już się pod koniec  pogubił  i chyba jak poczytał co pisze to przyszła refleksja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Chyba z 6-7 lat obsiewałem 2 kawałki (właściwie 2 zgromadzenia kawałków) razem 3,5ha w monokulturze i tam było chyba najlepiej , ale na pewno w ciągu 3 lat co roku lepiej niż reszta, teraz tam poszło pszenżyto i w tym roku plon najlepszy wg innych, ale fakt jest taki że prawie co roku była gnojowica lub obornik.

A co do wiosny to u mnie niestety była uprawa tylko dwubelkowym mandamem  i to bez orki przed ST w celu ogrzania gleby, i napewno jest dużo lepiej niż rok temu gdy posiałem bez wczesniejszego spulchniania.

Wniosek mój jest taki że qq nie jest dobrą rośliną pod ST, ale rzepak już może lepiej, ale ja niestety drugi rok z rzędu zawaliłem w terminie siewu więc dalej nie mam obiektywnego porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138
Przed chwilą, RU68 napisał:

20 lat to zupełnie inna liga  nagromadzenie grupy chwastów uporczywych, stonka kukurydziana, choroby .Natomiast presja  omacnicy to rzeczywiście bardziej uzależniona od odmiany  czy przebiegu pogody .Jeśli chodzi o słomę to zasobnościowo  może i tak ale do obornika nie ma co porównywać Kukurydza w monokulturze wyciąga mikroelementy i żadne dokarmianie nie nadgoni tego   A bice piany  -Kolega twierdził że najlepszym sposobem jest po orce wiosenna uprawa gruberem trzybelkowym  i bronił swej teori tak zaciekle że już się pod koniec  pogubił  i chyba jak poczytał co pisze to przyszła refleksja 

kretynie,bo juz inaczej cie nazwac nie mozna... gdzie pisałem ze gruberem po orce robiłem??????? pisałem ze sasiedzi orają i robią to bardzo dobrze,wiec sie porównuje z nimi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

I znów nerwy ci  puszczają Jakbyś nie wykasował to bym ci wskazał  i jak pisałem pogubiłeś sie w swych wywodach i ze wstydu skasowałeś a kretyna szukaj w lustrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

durniu ze schizofremią,nie powinienes tu zabierac wogole głosu bo wprowadzasz ciemnogrod,jak mozesz byc takim dzbanem i wmawiac mi ,ze orałem a potem gruberowałem??? no jak mozesz byc taką kur.ą?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Co robisz nie wiem ale co pisałeś czytałem  .Z bydłem też pisałeś że zaczynasz przygodę ?A jak się będziesz tak podniecał to ci żyłka pęknie  i podniecenie mine i weź idź pogłaskać ten gruber trzybelkowy na uspokojenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

acha, czyli nawet czytac ze zrozumieniem nie potrafisz półgłowku... widzisz dzbanie wystarczy troche przerobic gruber i masz maszyne do kazdej uprawy,mało tego ,mozna miec bardzo wysokie plony,ale ty nigdy na to nie wpadniesz,bo dzban pospolity jesteś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Uwielbiam takich oponentów o kulturze i wiedzy świadczą wypowiedzi . A woda ci się gotuje wrzuć jajka to będą na twardo -jak ty dziś zaśniesz ? Z takimi nerwami wykończysz się i czego ci będą zazdrościć " Ci najlepsi " .A tak nawiasem ci najlepsi zbierają średnią krajową (sprawdź ile ) bo to po wypowiedzi raczej twój poziom.

Edytowano przez RU68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj