ansu

Strip-Till w praktyce

Polecane posty

Leszy    5022
4 godziny temu, RU68 napisał:

Żart =Przy solidnym nawożeniu sztucznym  npk  plus dobry obornik+ układ opadów to robi plon ale same naturalne ?A świstak siedzi i zawija to w sreberka 

Kurzak plus gnojowica,  albo jakieś osady z oczyszczalni to też potrafią zrobić plon. Wiem, bo znam takiego rolnika, i jak podpasowały warunki to kukurydza wyglądało jak na sterydach.  Zwoził najróżniejsze świństwa, i na nawozach oszczędzał.  Chociaż jak przedobrzył to kukurydza się męczyła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

On miał chyba pierwszy raz taki wynik , ale to zasługa corocznego nawozu naturalnego plus obfitych poplonów ,No i oczywiście odmiana  też zrobiła swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

u Pana Mariusza zawsze wysokie plony, bo chyba o nim mowa ;) Popatrz na jego gleby, tu szukaj odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
38 minut temu, mirekcich napisał:

On miał chyba pierwszy raz taki wynik , ale to zasługa corocznego nawozu naturalnego plus obfitych poplonów ,No i oczywiście odmiana  też zrobiła swoje.

I woda 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138
12 godzin temu, pasio napisał:

u Pana Mariusza zawsze wysokie plony, bo chyba o nim mowa ;) Popatrz na jego gleby, tu szukaj odpowiedzi

Nie mówmy o kim mowa bo może sobie nie życzy . Z tego co pamiętam to na 3 klasie był ten wynik. 

11 godzin temu, Pajej napisał:

I woda 

Wiadomo rok musi być sprzyjający 

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur68    9

I jak tam plony  po ST -brak komentarzy ? coś dziwnego czyżby porażka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Na plon to jeszcze trzeba trochę poczekać jeśli głównie piszą tu o kukurydzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138
1 godzinę temu, ur68 napisał:

I jak tam plony  po ST -brak komentarzy ? coś dziwnego czyżby porażka?

Nie wiem jak typowy st ,Ale mój zmodyfikowany  narazie wymiata 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur68    9

co znaczy wymiata? Dla mnie sprawa prosta na tradycyjnej  zebrano tyle na ST tyle  bo u mnie jak pod spodem komentować nie trzeba ale te zielone to st i to na wszystkich polach .Fakt na plon trzeba jeszcze poczekać jednak domniemywać już można 

IMG_20220722_204129_881 (1).jpg

IMG_20220722_204428_128 (1).jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

Tzn że jest lepiej niż u orkowców, niestety szczegółów ci nie zdradzę, ale na pewno jest to właściwsza droga od orkowej uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Jeśli chodzi o kukurydzę to na razie jestem w miarę zadowolony. Tylko miejscami dużo tego zielska rośnie. Chociaż było pole wypalone do zera z wszelkich chwastów. 

IMG_20220808_161306.jpg

IMG_20220808_161320.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

Niestety sporo osób miało w tym roku problem z doglebówkami i poprawiali ,sąsiadowi właśnie został ten chwast co na zdjęciu i pryskał przy 10 liściu 😁 U siebie stosowałem dwie kombinacje i różnica duża,  A  cenowo podobnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

20220810_110102.jpg

Lewo , talerzówka, "moja"  pasówka i koniec. Prawo plug,brona wirowa i kilka razy odżywki. spacer.pngspacer.pngspacer.png

20220811_130244.jpg

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

panowie mam pyt schodzi mi botanika w maju i chcialbym wjechac bezposrednio w laki striptillem czy probowal ktos czegos takiego(pola z 50 lat nie orane) i wsiac qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Tak, tylko pytanie jak masz sytuacje z pędrakami. Kiedyś na to był dursban ale go wycofali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jest taki pyretroid w kapsułkach który uwalnia się w czasie. Ciekawe czy to dało by radę 

Belem 0.8 MG niby drutowce bierze….

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Czy próbowaliście już ST pod kukurydzę  na ciężkich ziemiach  jesienią uprawić pasy - naciągnąć rzędy a wiosną już tylko siew ? (wiosną nie ma szans na targa się brył i po zawodach  ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puma68    1
6 godzin temu, v11 napisał:

Czy próbowaliście już ST pod kukurydzę  na ciężkich ziemiach  jesienią uprawić pasy - naciągnąć rzędy a wiosną już tylko siew ? (wiosną nie ma szans na targa się brył i po zawodach  ) 

Myślę by w przyszłym roku w marcu podać nawóz uprawiając na głęboko bo do 1 marca muszę poplon na polu mieć, a zasiać w optymalnym terminie aplikując za jednym przejazdem RSM...w tym roku miałem tragiczne wschody kukurydzy bo dużo brył wywaliłem na wierzch i siewnik stopkowy nie poradził sobie w tym bajzlu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
2 minuty temu, puma68 napisał:

 

Minioną wiosną na sucho po świeżym głęboszu (bez wywalania brył zęby michel )płytka talerzówka 2x po ukosie po siewie deszcz i ziarno puściło kiełek i uschło ( 10-20-%) jednak ostatecznie plon ok może dzięki niższej obsadzie w czasie suszy  a może dzięki ST -nie wiem W tym roku 30 % obszaru już ST zrobiony (właśnie na bardzo ciężkich )   50% st wiosną a pozostałe 20 % orka  .W tym roku ST rewelacja u orkowców  przez miedzę katastrofa -coś w tym ST  jest .Mam jeszcze dylemat czy to co już uprawione pociągnąć płytko  talerzówką bo wygląda nie ciekawie tam gdzie jechał ciągnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puma68    1
3 minuty temu, v11 napisał:

Minioną wiosną na sucho po świeżym głęboszu (bez wywalania brył zęby michel )płytka talerzówka 2x po ukosie po siewie deszcz i ziarno puściło kiełek i uschło ( 10-20-%) jednak ostatecznie plon ok może dzięki niższej obsadzie w czasie suszy  a może dzięki ST -nie wiem W tym roku 30 % obszaru już ST zrobiony (właśnie na bardzo ciężkich )   50% st wiosną a pozostałe 20 % orka  .W tym roku ST rewelacja u orkowców  przez miedzę katastrofa -coś w tym ST  jest .Mam jeszcze dylemat czy to co już uprawione pociągnąć płytko  talerzówką bo wygląda nie ciekawie tam gdzie jechał ciągnik 

Jeśli dobrze zrozumiałem to nie podałeś nawozu w trakcie głęboszowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Nie wierzę w cało powierzchniowe stosowanie ani w głębokie umieszczenie wszystko idzie pasowo .A dlaczego: każdy nawóz z wyjątkiem fosforu jest wypłukiwany w głąb a u mnie fosfor jest stosowany w dawce 30 kg bezpośrednio w rzadek na nasiono 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj