ansu

Strip-Till w praktyce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RU68    1113
10 godzin temu, mirekcich napisał:

jezus maria,czy ty nierozumiesz układu dwuch rzedów ?????????????????????? a co sobie w głowie roisz to twoja sprawa,mie to nie interesi

czy wy ludzie w mzuri czy czajkowskim jakis cud nad wisłą widzicie?????  i nie mozecie poją jak w prosty sposób zrobic drapake po ktorej za***iscie rosnie???? serio???????????????

Jezusa i Maryi  nie mieszaj do twoich modyfikacji grubera (tym bardziej że z małych liter) Przesunięcie rzędów nazywa się ofset bo nie wiesz jak to nazwać .A że kłamiesz już wykazałem- proponuję załóż temat jak bujać innych bo niby dorosły jesteś a wpisy smarkatego przedszkolaka z fantazją .Moim zdaniem chcesz wyłudzać od innych informacje bo nie masz nic do dodania poza fantazyjnymi bajkami 

Dnia 19.06.2021 o 12:16, mirekcich napisał:

Dwa tygodnie po "skracaniu" mocarzem  :/

20210619_114146.jpg

Tu widzimy jaki to u Mireckich  ST ? dodam że twierdzi  po oprysku 2 tyg to widzę te chwaściory dziś  ( a u mnie zdechły wszystkie chwasty to była kwestia czasu i temperatury)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972

Pole po Mocarzu to ST? :D  Faktycznie innowacyjne podejście i rozwiązania...

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

narazie to jeczycie pustymi jadaczkami ;) ale pokazaliscie poziom oswiecenia  ,szkoda klawiatury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
12 godzin temu, mirekcich napisał:

jezus maria,czy ty nierozumiesz układu dwuch rzedów ?????????????????????? a co sobie w głowie roisz to twoja sprawa,mie to nie interesi

czy wy ludzie w mzuri czy czajkowskim jakis cud nad wisłą widzicie?????  i nie mozecie poją jak w prosty sposób zrobic drapake po ktorej za***iscie rosnie???? serio???????????????

 

12 minut temu, mirekcich napisał:

ale pokazaliscie poziom oswiecenia 

No fakt,pokazałeś poziom oświecenia🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

to czemu trolu ja sie tego od ciebie nie dowiedziałem ????????? bo bym ci podziękował ,,,ale tu panuje koło otępienia wzajemnej adoracji .co za pajace... z bogiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velkurczak    6

Póki co to Ty gadasz jak potłuczony i nic nie wnosisz. Opowiadasz te swoje bajki o qq wyższej niż u sąsiada po gruberze dwubelkowym, który St nazywasz. :) Na dodatek boisz się pokazać Twoje grubera, więc Ciebie traktują jak niedouczone dziecko.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Z lekka nie rozumiem jaki durny upór można mieć żeby wszystkich przekonywać o swojej wyższości a jak brak argumentów to wyzwiska .Jestem w stanie zrozumieć że część eksperymentuje coś poprawia coś buduje szanuje niekiedy podziwiam różnie to wychodzi lepiej lub gorzej  - inni kupują nowe i też trafiają lepiej lub gorzej niekiedy zadowolenie dwa razy 1 w dniu zakupu 2 w dniu sprzedaży  to nie powód żeby rozdzierać przysłowiowe szaty .A już super kretynizm to brnąć w bagno  o którym nie ma się pojęcia .Widzę że wśród rolników niektórzy mają o sobie tak wysokie mniemanie że każdy głos krytyki to obelga i zamiast siedzieć cicho lub odpowiedzieć finezyjnie zaczynają wojować ale to jest odwrotnie proporcjonalne do inteligencji .Ja już zbierałem i po 15 t i nie zbierałem nic (kukurydza) i co mi tam ani to zaszczyty ani wstyd bo czynników jest mnóstwo .Ale są i  książęta  naj- wszystkich pouczają dyskutują a smród się wlecze a z autopsji to największe orły ze szkół co potwierdza chociażby ortografia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138
Dnia 12.07.2021 o 15:04, RU68 napisał:

Z lekka nie rozumiem jaki durny upór można mieć żeby wszystkich przekonywać o swojej wyższości a jak brak argumentów to wyzwiska .Jestem w stanie zrozumieć że część eksperymentuje coś poprawia coś buduje szanuje niekiedy podziwiam różnie to wychodzi lepiej lub gorzej  - inni kupują nowe i też trafiają lepiej lub gorzej niekiedy zadowolenie dwa razy 1 w dniu zakupu 2 w dniu sprzedaży  to nie powód żeby rozdzierać przysłowiowe szaty .A już super kretynizm to brnąć w bagno  o którym nie ma się pojęcia .Widzę że wśród rolników niektórzy mają o sobie tak wysokie mniemanie że każdy głos krytyki to obelga i zamiast siedzieć cicho lub odpowiedzieć finezyjnie zaczynają wojować ale to jest odwrotnie proporcjonalne do inteligencji .Ja już zbierałem i po 15 t i nie zbierałem nic (kukurydza) i co mi tam ani to zaszczyty ani wstyd bo czynników jest mnóstwo .Ale są i  książęta  naj- wszystkich pouczają dyskutują a smród się wlecze a z autopsji to największe orły ze szkół co potwierdza chociażby ortografia 

Nie masz pojęcia o nawożeniu i uprawie :) tacy jak Ty są największymi hamulcami w tworzeniu czegoś nowego,bo przecież nie tak jak u Ciebie...żałosny jesteś :) ja swoją maszyną mogę już konkurować z każdym orkowcem ,bo wiem gdzie i jaki nawoz podać dokładnie,więc potencjał do rekordowych plonów mam bardzo duży ,o czym Ty morzesz pomarzyć gimbazo intelektualna :)

Odmiana kiszonkową:)

20210930_072202.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velkurczak    6

Haha. Kukurydza wytworzyła kolbę, która potwierdza rację i wyższość zastosowanej agrotechniki. Styl wioskowego przechwalania się z ławeczki z piwem aktualny. 

Edytowano przez velkurczak
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

Ale z czym Ty chlopaczyno masz problem? Nie jestem w tym temacie dla przechwałek tylko tłumaczę co niektórym  którzy idą drogą st w kukurydzy, że nawożenie rzędowe jest złym rozwiązaniem ,A że masz ból d*py to twój problem  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Ciekawe z pola którego sąsiada ją zerwałeś ??? Człowieku gruberuj i daj żyć innym bo jak słyszę te przechwałki to mi się zbiera na wymioty typowa narracja gołodupca filozofa ( w du..... był i gów....widział  ale się mądrzy

Edytowano przez RU68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

Jak by tobie po gruberze taką rosła to byś drapaki zachodniej nie kupowal :))) nie masz zielonego pojęcia z czym co się je :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velkurczak    6

Póki co to chwalisz się średniej wielkości kolbą i tym że stać Cię na perłę. Chłopaki na ławce pewnie już czekali, żeby wzdychać do Twojej grubero technologii? Wstyd Ci nie pozwala wrzucić zdjęć tego drapaka? Jak piwo umiesz, to może i maszynę uda Ci się wrzucić 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

Może napiszesz kiedyś coś o uprawie pasowej w tym temacie  :) Eee chyba nie, bo Ty dzban pospolity :) agregatu nie pokaże ani sposobu nawożenia,żebyś się nie miał na czym wzorować parówo :))   kolba wazy 500 gram ,Ale z Ciebie taki znawca jak z koziej d*py trąba:)

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972

Fajny filmik, ale ciekawe jak poradziłby sobie zestaw w ściernisku po życie. 

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Nie przekonują mnie krajowe maszyny ze względu na gatunek stali (plastelina) -wprawdzie potrafią już położyć lakier ale przygotowanie podłoża daje do życzenia ni i te pokazy na lekkich glebach po talerzówce - Pole do popisu to ciężkie gliniaste iły ale tam to antyreklama 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykAgro    2

Witam, w tym roku zamierzam zasiać rzepak w strip tillu jednak problem w tym że pole mocno zakwaszone i trzeba by było sypać wapno. I teraz czekać jeszcze rok i normalnie zaorać wapno czy sypać wapno na ściernisko i od razu strip till? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykAgro    2
Dnia 14.12.2021 o 20:22, RU68 napisał:

Nie przekonują mnie krajowe maszyny ze względu na gatunek stali (plastelina) -wprawdzie potrafią już położyć lakier ale przygotowanie podłoża daje do życzenia ni i te pokazy na lekkich glebach po talerzówce - Pole do popisu to ciężkie gliniaste iły ale tam to antyreklama 

Chłop gospodarzy i produkuje te siewniki jakieś 3 kilometry ode mnie, gleba to głównie ciężka borowiniasta rędzina także ma co robić. Co do materiałów to chyba stal sprowadza ze Szwecji ale nie pamiętam już dokładnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Napisano (edytowany)

Wapno łatwo się przemieszcza. U mnie be orki pH na wierzchu kwaśno, a poniżej 30cm rośnie  

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

A skąd poniżej 30 cm ma się podnosić PH ?Ale z innej beczki w QQ w ST gleba wilgotna bynajmniej dużo więcej wilgoci niż po orce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138
Dnia 22.05.2022 o 16:03, ansu napisał:

Wapno łatwo się przemieszcza. U mnie be orki pH na wierzchu kwaśno, a poniżej 30cm rośnie  

Jak tam buraki w tym roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
Dnia 29.05.2022 o 09:29, mirekcich napisał:

Jak tam buraki w tym roku ?

Susza burak nie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj