Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

Gość   
Gość

Oczywiście ,że tak uszkodzenia są nieuniknione ,trzeba czasem wizualnie sprawdzić bele i zaklejać ewentualne uszkodzenia . Z mojego doświadczenia najmniej jest strat w kiszonce z trawa ,przy uszkodzeniach . U mnie mam psa co jego ulubionym zajęciem jest bieganie ,czy wylegiwanie się na belach i czasem rozedrze folie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

u mnie to koty mają ulubione zajęcie,tak robić.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

i jak bardzo wpływa to na jakość kiszonki?

 

i mam jeszcze jedno pytanie w ilu procentach max może być podsuszona trawa na sianokiszonke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a już widziałem nie raz jak prasują praktyczne zaraz po rotacyjnej? czyli nie ma tak praktycznie suchej masy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

A co sądzicie o folii Silo-Vit? W wielu sklepach w okolicy spotykam taką po 270zł za rolkę 500mm.

kilka lat robię ta folią i jest bardzo dobra z rolki 500 wychodzi 24-26 szt. W tym roku kupiłem po 230zł netto za rolkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Wczoraj kupiłem Agri Spinflexa, cena 285zł brutto, rolka 50. Po pierwszym owijaniu dam znać jak się sprawuje :D


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mam pytanie troche z innej strony, ile bel sianokiszonki pozre stado 25 krów w ciagu dnia oczywiscie uzupełnionej o treściwa i troche suchego sianaze słoma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mery27    0

już sezon otwarty tak jak w zeszłym roku duoplast niemiecka cena w wielkopolsce 270 brutto owijaliśmy więc wyszło dokładnie 28 balotów folia nie pękła nie szelestniała zrobiliśmy taki eksperyment złapaliśmy z mężem i chcieliśmy ją zerwać jest taka elastyczna że zrobił się sznurek a się nie zerwała i chcieliśmy zobaczyć czy dugopis ją przebije i wszedł z folią w środek a dzury nie zrobił sasiad nam mówił że tak robił i rzeczywiście racja dla nas ona jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy ktoś owijał taką folią SILAGRO PREMIEUM

może znacie dobre folie i ceny woj mazowieckie powiat miński był bym bardzo wdzięczny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja już sezon rozpocząłem i zrobiłem już 35 balotów i używam foli Ballensil 500, z rolki wychodzi 28 szt, kupiłem 6 rolek po 272zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

Sianokosy nawet w połowie nie zaczęte przez te ulewy wszystko pływa .. ;[ zrobione dopiero około 250szt balotów i stoimy w miejscu przez pogode.. A co do foli kupiliśmy ostatnio Sinbull czy jakoś tak taka z " bykiem " na pudełku i lipa filia sie non stop zrywa.. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Zrobiłem 14 balotów ( zaplanowane na pierwszy pokoś 200, ale pogoda na razie nie pozwala... ) folią Duo Plast 7 warstwową bezklejową i jak na razie jest to najlepsza folia z jaka miałem do czynienia przez 9 lat, zobaczymy jeszcze jak przechowywanie balotów, ale z doświadczenia wiem, że jak owiniesz, tak ci się przechowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja mam dopiero 35 ze 150 szt. i 3 ha łąki skoszonej stoi od poniedziałku w wodzie, a używam foli ballensi 500mm w niebieskim pudełku i wychodzi 28szt z rolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

Mam nietypowe pytanie chce zakupić owijarkę ale nie wiem jaka jest najlepsza doradżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

kolego marcin2057 a po ile kupiłeś tą folie balensil?

A już widzę troche wyżej post z ceną

Edytowano przez fordtw15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Zrobiłem 14 balotów ( zaplanowane na pierwszy pokoś 200, ale pogoda na razie nie pozwala... ) folią Duo Plast 7 warstwową bezklejową i jak na razie jest to najlepsza folia z jaka miałem do czynienia przez 9 lat, zobaczymy jeszcze jak przechowywanie balotów, ale z doświadczenia wiem, że jak owiniesz, tak ci się przechowa :)

'

Kolego moglbys dac jakis namiar skad brales ta folie i po ile?jak cos mozesz na pw a ty oproznij chyba skrzykne bo nie moglem ci wyslac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj