kuzi160

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279

Konstruktorzy wszelkich marek ciągników głowili się jak ją przenieść w inne, wygodniejsze miejsce a Ty chcesz ją tam wstawić  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Ponoć biegi sie nie zakleszczają ;)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel040686    0

Dlatego między nogami aby podczas obsługi tura prawą ręką, mógł swobodnie obsługiwać ciągnik lewą ręką, będzie założone wspomaganie, a następnie rozdzielacz pod tura będzie usytuowany wygodnie pod prawą rękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pracuje z ładowaczem sporo i nie chciałbym mieć dźwigni między nogami. Dla mnie nie jest problemem zmiana biegu oryginalną dźwignią lewą ręką. Ile czasu na tym zaoszczędzisz przekładając lewą bez odrywania prawej z rozdzielacza. Jak nie masz wspomagania to żadna wygoda, bo przy ciężkim ładunku i tak potrzebne są obie ręce do kręcenia. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby się bieg zakleszczył a jeżdżę już tym ciągnikiem 15 lat,co najwyżej to czasem jest zgrzyt i nie wchodzi, ale to kwestia weregulowania sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To jest kwestia gustu. Jeden woli tak a inny inaczej i tu specjalnie nie ma nad czym dyskutować. Chciał wiedzieć jak, co i gdzie to wie.

Odpowiedz na pytanie dostał.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel040686    0

Dzięki za wszelkie informacje i wiem że kazdy ma swoje zdanie i uwagi na dany temat i to rozumiem, ale chcę to przerobić też ze względu na brata który miał wypadek z prawą reką i w 100% nie jest już sprawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroCezar    0

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym czy możliwe jest zamontowanie skrzyni biegów od jakiegoś większego modelu zetora lub ursusa do 7211 lub 360 tak aby gałka zmiany biegów była po prawej stronie  jak np.w c 912 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fascynujące :rolleyes: . Co w związku z tym ? Do jakich wniosków Cię ta myśl doprowadziła B) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

od zetora 5321 powinna pasować

Edytowano przez bartek1992

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Tak szczerze jak byś pomyślał to przecież można zrobić z grubego drutu taki zamiennik, odpowiednio go wyprofilować i powinno być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale w czym on tą skrzynię chce zamontować ? :P Wiecie , bo Ja nie :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale jeszcze sam nie wie w którym B) . Chyba się komuś nudzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

silnik od C-385 w C-362 to widziałem ale skrzyni to jeszcze nie


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel94    21

Nie, on chce żeby drążek zmiany nie był przy kierownicy tylko po prawej stronie siedzenia kierowcy jak w serii ciężkiej :)

Ogólnie jest to osiągalne tylko jest bardzo dużo roboty. Gotowe części możliwe że bd pasowały od Zetora np. 5341. Żeby to przerobić jest to możliwe ale sama pokrywa i mechanizm koło 2 tys. bd kosztował, w dodatku musisz przerobić nacięcia na wodzikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroCezar    0

Po pierwsze to było pytanie i oczekiwałem odpowiedzi "normalnych"  

Dwa to nic nie chcę wsadzać tylko spytałem czy jest to wg. możliwe ,ok

NIe jestem specem od mechaniki więc pytam ,chyba miedzy innymi po to jest te forum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jak nie jesteś specem  to nawet nie ma co zaczynać z tobą tematu czy w ogóle jest coś takie możliwe bo na pewno bys tego nie zrobił głupi tym by się zajął co by miał kasę i bardzo dużego wolnego czasu żeby się bawić przeróbki, z roku na rok coraz lepsze pomysły ma gimbaza  nie długo będą dawać pomysły czy da się silnik zamontować 6  garowy z ciężkiego Ursusa do c-360 Bo jak się to się bawić po całości

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

wymieniać całą skrzynię tylko po to by mieć dźwignię po prawej default_grin.gif

coraz ciekawsi ludzie na tym forum się pojawiają, na szczęście koniec wakacji i większość wróci do szkół


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj