adikpl1

Ursus- prototypy.

Polecane posty

adikpl1    257

Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)

Dane techniczne które znalazłem:

moc: 58 KM przy 2000 obr/min

ciężar: 403 kg

 

Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.

 

Czy wiecie coś więcej o tym silniku???

 

Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.

 

Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

było do groma jak np. c340, c355p, c355d, c356 i inne :(


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ale to były ciągniki nic nie mające wspólnego z licencją od Zetora. Pochodne od C-325

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Pochodny od c-328 jest 3-cylindrowy ursus c-342 o mocy bodaj 42km, kiedyś o nim czytałem, nawet ciekawie się prezentował, niestety skończyło się na prototypie jak zwykle :( :angry: Seria U to trochę późniejsze czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Tak jest o nim mowa na Retrotraktorze ale mi chodzi też o silnik czterocylindrowy S-314???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

jest to wersja eksportowa. ma wzmosnioną hydraulike i chyba mocniejszy silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

i regulacje pozycyjną i siłowo podnośnika.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Wszystko co wyzej :)

Mam takiego po tym sezonie idzie pod młotek, super maszyna :)

Nie wiem jak działa i co to jest ta regulacja siowa i pozycyjna podnośnika, jedno wiem, mocowanie oryginalne jest do d**y, ogromne luzy sie robią momentalnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

nie jestem pewien ale w 355 był bąk a w 355M już był jednorazowy filtr oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
Koledzy powiedzcie mi czym sie róznia te dwa typy ciagników URSUS C-355 i C355M

c-335 http://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_C-355

c-355m http://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_C-335M

czyżby tylko różnica w prędkości?


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
Drugi link do wiki jest o C335M a nie o C355M, a to różnica... Konedata podaje odwrotnie, C355M jest wolniejsza od C355, przez co Mocniejsza :)

http://www.konedata.net./Traktorit/Ursus350.htm

o ku... sorki za niedopatrzenie :)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0

1.W jakich latach byly produkowane te ciąginiki. :(

2. co lepsze zwykla 30 czy 30M do malych gospodarstwach w dzisiejszych czasach. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

M jezeli dobrze kojarze to chyba 84 albo 86 niejestem pewien a czy lepsza M czy zwykla to zalerzy od gospodarze ;p czy lubi czuc wiatr we włosach czy nie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

C-330 była produkowana w latach 1967-1987... :(

 

C-330M była produkowana w latach 1986-1993... :)

 

A która lepsza to moim zdaniem C-330M, młodsza jest itd, ale którą byś nie kupił, będziesz zadowolony... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0
C-330 była produkowana w latach 1967-1987... :)

 

C-330M była produkowana w latach 1986-1993... :)

 

A która lepsza to moim zdaniem C-330M, młodsza jest itd, ale którą byś nie kupił, będziesz zadowolony... :(

 

za to dzieki. Ale moim zadniem M lepsza jest do transportu bo szybsza ale za to słabsza a jezeli do prac polowych to zwykla 30 bo silniejsza ale wolniejsza. Jak sądzicie dobrze gadam bo niejestem pewien :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

A więc tak...oby dwa ciągniki mają tą samą moc (C-330 - 30,5KM-według DIN ; C-330M - 30KM), C-330 osiąga prędkość jazdy 23,44 km/h, a C-330M osiąga prędkość jazdy 25,32 km/h... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Znacznej różnicy w prędkości nie ma.

 

Różnica jest C-330M jest szybsza od zwyklej a mi sie nie wydaje że M-ki są lepsze od tych starszych tylko że są nowesze i tyle ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Różnica jest C-330M jest szybsza od zwyklej a mi sie nie wydaje że M-ki są lepsze od tych starszych tylko że są nowesze i tyle ;]

 

Ale nie dużo, prawie wcale... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

No własnie, może z 2,3 lub 4 km/h. Też słyszałem ze M-ki są gorsze od tych starych podciwych " trzydziestek", w sensie że mniej wytrzymałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
    • Przez Axd529
      Czy taki tester z linku sprawdzi się to pomiaru kompresji w ursus c360, 385? Lub może ktoś ostatnio kupował, jaki polecacie kupić?
      https://allegro.pl/oferta/tester-miernik-cisnienia-sprezania-kompresji-diesel-0-70-bar-max-full-15151462107
      https://allegro.pl/oferta/miernik-cisnienia-sprezania-silnik-diesla-16-cz-14673369015
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj