kuzi160

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach

Polecane posty

D0m3l    0

Pewoen mechenik z POM-u Podsunął mi też pomysł zeby tależ do kosza nie nitować, tylko przykręcic na śróbach, oczywiście odpowiednio mocnych, i dobrze zabezpieczonych. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy słyszeliście, zeby ktoś tak zrobił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Gdzieś czytałem, że ktoś zrobił na śruby, ale śruby dodatkowo owijał cienką blaszką żeby nie było luzu i śrubki zaspawał. W nitowaniu cały sens polega na tym że nit pod wpływem uderzeń rozszerza się i szczelnie przylega do ścianek co eliminuje wszelkie luzy. Musiała by być to śrubka idealnie pasująca do otworu w kole talerzowym i obudowie mostu. Np. w c-330 koło talerzowe jest przykręcane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja jak pracowałem w Spułdzielni Kółek Rolniczych ( SKR ) To przy bizonie na śruby zrobiliśmy, i ze dwa sezony chodził na tym. Bo potem koło ataku się rozleciało i wszystko nowe kupili.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

a czy skrzynia z 7211 by pasowała do 60tki? oczywiście chodzi mi o tą 20/4 z wzmacniaczem momentu lub tą 8/8, bo standardowa to wiadomo, że to samo co w c360


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Bo daje więcej, tylko jak dasz 4 i sporo obrotów to pompa może tego nie wytrzymać, jak używałem 4 ale na min obr i podnosiło bardzo szybko, więc nie szaleć z obrotami :D

Dobra ale to i tak nie będzie działać tak jak w innych ciągnikach naprzykład radzieckich cudach techniki że pompa chodzi bez wom a wom chodzi bez pompy i obojętnie czy masz luz 1, 2 czy 9. I tak powinno byc bo jak bym miał tak wajchować to za przeproszeniem Pier*** Bo tak czy siak jak chce obornik rozrzucić no to pompa będzie chodzić niepotrzebnie :rolleyes: Albo jak mi podnośnik opadał. To musiałem przekaźniki odejmować bo jak z wałkiem włączonym pojade a z tyłu przetrząsacz <_<


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Taki spadek po 4011, pretensje do konstruktorów zetora ze tak wymyślili, i do konstruktorów ursusa że nie chciało im się tego poprawić :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

Pomyłka, tam była 10/10 . W opcji oczywiście. Czy spotakliście się wogóle z 7211 z takimi skrzyniami? Jak one wyglądały, czy np ta 20/4 ze wzmacniaczem momentu była w tej samej obudowie co skrzynia 10/2 z c360/7211? A ta 10/10 to rozumiem że rewers i 5 biegów + reduktor?


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

O ile dobrze pamiętam to obudowy do skrzyń 10/2 i 20/4 mają inne numery katalogowe w katalogu części więc zapewne jakieś drobne różnice istnieją, Ta 10/10 ma dokładnie tak jak mówisz i jeszcze jedną wajchę czyli rewers, który wychodzi z miejsce gdzie w niektórych Zetorach jest przełącznik 540/1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

adik czyli rozumiem że te skrzynie to przekonstruowana ta 10/2 z 60tki? nigdy tych skrzyn nie widziałem i nie wiem. A nie wiesz czy to ta sama skrzynia co w proximie 20/4 (oczywiście z jakimiś poprawkami)


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Witam mam pytanie czy koła od zetora Bociana będą pasowały do c-360 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Raczej chyba nie ale na 100% nie jestem pewien.

 

A poco ci te koła?


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Widziałem u jednego znajomego takie koła i miał zrobione w ten sposób: wycięta część felgi z otworami pod śruby mocujące od sześćdziesiątki i wspawana do felgi od "bociana". Jak to zostało wycięte i wspawane i kto mu to robił to nie wiem ale używa ich do tej pory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

To już lepiej kupić orginalne wąskie koła od c-360. Na takich wąskich na moich terenach to nie mam co puszczać się w pole.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

mam do kupienia takie koła za 500 zł + 200 przeróbka środków wieć chyba się skusze ;) fakt ze opony tam są już łyse ale ja dużo w międzyrzędziach nie pracuje a chce sprzedać t-25 bo mam w planach jd 1640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

700 zł razem jak ci to potrzebne to bierz. Ale przeróbke musisz zrobić nie wiem jak to zrobisz ale próbuj


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Jakie koła wejdą do 360?

Na pewno 9.5/36 a czy są też jakieś większe np. 42?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obi    0

Witam opiszę trochę o przeżuceniu tego silnika do 60-tki ponieważ jak ja szukałem info mało tego było. Opiszę to na moim przykładzie ja mam silnik od Zetora 7245 po kapitalnym remoncie miałem go na dotarciu od wiosny, nie mam zdjęć z montażu ale każdy kto robi sam sobie ciągnik będzie wiedział o czym pisze.

najpierw wywalamy stary silnik, całe sprzęgło pasuje od C-360, rozstaw śrub między silnikiem a tą całą obudową na sprzęgło się zgadza kiedy mamy już silnik przykręcony to teraz zaczyna się zabawa. Najgorzej jest z przednią kołyską są dwa wyjścia kupić zetorowską lub robić "przejściówkę", jeśli chodzi o przejściówkę trzeba dać bardzo grubą blachę która przyjdzie pomiędzy kołyską a silnikiem dokładnie wyrysować gdzie będą otwory i powiercić, niektóre otwory trzeba będzie nagwintować pod śruby, można jeszcze sobie zrobić na tej przejściówce boczne wzmocnienia warto to zrobić bo silnik Zetora to spory klamot i wpadając w dziurę może nam się rozjechać sprzęt xD po prostu też nawiercamy przykręcamy a płytę która jest jako przejściówka przyspawujemy do terj drubiej tak że przejściówka ma kształt odwruconej litery U na jej brzuchu jest silnik a w środku kołyska. Dalej trzeba zaślepić otwór od wspomagania, pompa wody i alternator pasują od c-360 można to pozakładać później czas na chłodnicę i filtr powietrza no i tutaj kolejnu problem ponieważ nie da się tego zrobić ponieważ łopatki będą walić po chłodnicy trzeba ją dać do przodu i tutaj także trzeba samemu pokombinować z płaskownikami nawiercaniem otworów tak aby chłodnica z filtrem poszła do przodu, jak już to założymy to z wężem od powietrza nie będzie większego problemu, ale wąż od wody będzie dość znacznie skręcony prawie o 90* więc jest bez termostatu narazie zimą oczywiście termostat będzie założony ale na lato i upały odradzam. To by było wszystko z mechaniki. Dalej zakładamy maskę wszystko pasuje ale już jest ciasno, silnik od Zetora jest większy, tam gdzie idzie ta rura z tworzywa od chłodnicy która jest od ogrzewania ciągle się chaczyła i jest zrobione małe wycięcie ale jak już maska jest założona wygląda że raczej było to zrobione niepotrzebnie, przy masce trzeba wywalić jedno zamykanie ponieważ tłumnik idzie nam do przodu i nie ma miejsca dla niego. i na końcu drążek kierowniczy trzeba go tylko wydłużyć ponieważ cała kołyska idzie do przodu.

 

Rzeczy które najbardziej się zmieniły

Przód poszedł w przód :) najbardziej do przodu się przesuneły obciążniki, trzeba wydłużyć drążek bo inaczej nie będzie jak skręcać w lewo, sprzęgło jest trudne do wyczucia praktycznie nie idzie jego wyczuć jak się rusza z miejsca prawie zawsze jest lekkie szarpnięcie.

 

Na początku nie było go jak sprawdzić był kupiony zaraz nowy tłumnik "oryginalny" Zetorowski przy którym lakier przez miesiąc się przysmarzał i śmierdział, mój tłumnik jest skrócony tak że przy otwartym dachu jest lufa i słychać ten piękny dźwięk.

 

W żniwa był dopiero sprawdzany różnica w mocy kolosalna! Nie ma tego zamulenia na 5 biegu z przyczepą o ładownośi ok 4-4,5T po równym terenie praktycznie jej nie czuć z dwoma takimi jest ciężej ale 60-tka na 5 biegu prawnie nigdy nie mogła ujechać i trzeba było na 4 golić, ogólnie do 4 biegu ma sporo mocy. Dymić specjalnie nie dymi przy obciążeniu jedynie na zimnym silniku ale to normalne. Reszte sprawdzi się później, ale teraz jest ból jak trzeba coś robić drugą 60tka jest różnica. Poniżej daje zdjęcia

 

 

 

1020221.th.jpg

 

1020222.th.jpg

 

1020224q.th.jpg

 

 

Mam nadzieję że pomogłem tym tematem niektórym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

A jak ze spalaniem, w 4 skibach chodzi ? Ja w przyszłości mam zamiar założyć silnik perkinsa 4


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Po co bawić się z przednią osią, skoro podobno pasuje pokrywa rozrządu od c-360 ? I bez problemowo byś skręcił przód z silnikiem tak jak to było oryginalnie w c-360 :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

ale w zetoracz przod przykreczny jest na 8 srob

ciekawi mnie ile wytrzyma skrzynia


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

heh no bez kitu :rolleyes: skrzynia prędzej czy pózniej i tak siądzie.No fakt że części były robione z zapasem mocy ale no bez jaj lepiej kupic orginalny silnik i nie robić pózniej skrzyni B)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zgadzam się z tym. Jak mało będzie jezdził i nie dostanie w tyłek to pochodzi. Jak mu z bata strzeli to jak nic się nie urwie to na pewno szybciej wydepta.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj