Polecane posty

coffey23    21

Co wy za brednie piszecie co opona ma do mocy ciągnika ma lepszy uciąg na szerszej to nie znaczy że jest słabszy tylko ma dobrą przyczepność i nie mieli kołami w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
1 godzinę temu, coffey23 napisał:

Co wy za brednie piszecie co opona ma do mocy ciągnika ma lepszy uciąg na szerszej to nie znaczy że jest słabszy tylko ma dobrą przyczepność i nie mieli kołami w miejscu.

Brednie to ty piszesz...

Większe koła obciążają ciągnik ale w przypadku C360 i przeskoku z rozmiaru 14,9 na 16,9 nie będzie problemu. Uciągu nie mierzyłem ale szersza opona to lepszy uciąg ale pod warunkiem odpowiedniego dociążenia tej że opony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ta opona jest nie tylko szersza ale i wyższa więc moment jest przenoszony na grunt przez dłuższe ramie co wymaga większej siły.  Szersza opona stawia również większe opory toczenia. W 60-ce  jak ma się dobre porównanie można odczuć tą zamianę.  Osobiście wybrał bym szersze opony.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ffavorit    12
Na szesnastkach oczywiście że ciągnik sprawia wrażenie trochę "słabszego", ale to głównie z powodu wyższej prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z powodu większej średnicy i większej szerokości opony. To przez to osiąga większą (niewiele) prędkość kosztem mniejszego momentu przekazywanego już na grunt.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

@mf362 podał Ci najlepszy rozmiar opon. Szerokość 16.9 przy wysokości 14.9, no może nieco niższe.

Kolega zamontował nówki firestony w tym rozmiarze... szatan nie ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No ale dla czego ma dawać niższe? Na pełnoprofilowych nic jako tako ciągnikowi nie ujmuje a na pewno powierzchnię przylegania do gruntu mają większą a chyba o to chodzi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Wyższa opona to w C360 jednak spadek mocy.  42O/70/28 są wystarczająco szerokie i dają porządny uciąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Prawdę powiedziawszy trzeba dokładnie się przyjrzeć żeby to zauważyć w polu, na drodze prędzej ale i tak różnica nie warta wspomnienia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tak się ogólnie mówi  ale chyba wiadomo o co chodzi... że ciągnik ma ciężej bo mocy to mu opony nie odejmą. Tak to jest po prostu odczuwalne.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

To 1 bieg niżej i "mocy przybywaj". A jak właczy się reduktor to będzie szatan a nie ciągnik. ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Już nie przesadzajcie że o rozmiar szersza opona i silnik będzie zdychał Na eksport do Hollandi 16.9 szło fabrycznie,po 2 ile jest filmów na YT gdzie c-360 idzie normalnie i nikt się nie skarżył że siada sprzęgło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Maja niektórzy teorie . Aż dziw bierze że zmieniają łyse opony na takie z grubym bieżnikiem . Przecież wtedy obwód opony też się zwiększy .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Właśnie... fizyka. Do tego potwierdzona w  w praktyce. A na nowej faktycznie ciągnik jedzie ciężej jak na łysej na asfalcie. Taki urok otwartego bieżnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
2 godziny temu, Adi96 napisał:

Już nie przesadzajcie że o rozmiar szersza opona i silnik będzie zdychał Na eksport do Hollandi 16.9 szło fabrycznie,po 2 ile jest filmów na YT gdzie c-360 idzie normalnie i nikt się nie skarżył że siada sprzęgło

Przez te szersze opony to silnik i sprzęgło się psuje, o łożyskach w zwolnicy to nawet nie mówię bo na oryginalnych kołach z dodatkowymi obciążnikami psują się łożyska a co dopiero z takimi walcami... Ja bym jednak raczej polecał założyć opony od C330,  u mnie sąsiad jak takie założył do C360 to pługiem 3 skibowy po samej ramie orze na 3 biegu. Mówił mi że jak założy turbo i podkręci pompę to będzie miał coś około 80 koni to tym pługiem na 4 biegu będzie orał.

Edytowano przez bears
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rowerowe niech se założy , wtedy to piątki będzie targał :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Kto nic nie wie, ten musi wierzyć we wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Vtaja opona 420 to trzeba liczyć 2tys na sztukę?

To spora inwestycja 4tys w opony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj