Polecane posty

ogolnie to kabaty mitasy i colturki sa dobre jak ciagnik idzie do zyda jaka cena taka trwalosc jakby kupil mishelina klebera czy innej normalnej firmy to by zamomnial o wymianie opon na dekade czy dwie ale zamiast dolozyc 100 czy dwie to lepiej zmieniac laczki co rok bo sie rozpadaja w oczach nawet od stania

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Nie bierz 600 jeśli do 60-tki tylko 750

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli kierunkowe pod tura to tylko 10.00 r16 albo r20 zadne 15stki od gownowozu a jak do lekkich prac czy transport to 7.50 ujda w tloku i tez najlepiej 20stki lzej krecic i nie kosi sie belka zboz u mnie 60tka i papaj to chulaja na samochodowkach bo kierunkowe przy skrecie oraly pole niszczac zasiewy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Alamo napisał:

11 lat w C360 mam opony Rekord 8PR, twarde jak stal.Made iN Yugosłavia.Ciągnik na turze przeszedł niebywale szaloną eksploatację.Do dziś opony są w świetnym stanie,przed nimi kolejne 10 lat pracy.Polecam,opony są fantastyczne.

Na tył dostałem w prezencie oryginalne opony o których nikt z was nie słyszał.

Ciągnik wyszedł na oponach z taśmy produkcyjnej w 1975 roku,ciągnik o niebieskim malowaniu obudowy.Dziś opony mają 43 lata,będę je zakładał i jeździł,aż zapewne osiągną 50 lat.

OZOS

 

IMG_20180527_131448.jpg

Z takich OZOS ów miałem zrobioną włókę ;) Olsztyńskie Zakłady Opon Samochodowych - późniejszy Stomil, a rozmiar to chyba 14.9/13 - 28 ew. 13.6 - 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Mi to do Władymirca sa potrzebne to tez nie ma co przesadzać z firma :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jak ciągnik nie widzi pługa i świeżej orki to i byle samochodówka wystarczy, chociażby 6,50x16 z żuka


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514
Napisano (edytowany)

Bravo,rozmiar 13/28, co ciekawe są jeszcze szersze od późniejszych Stomil Olsztyn

 

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

wtedy były oznaczone jako 14.9/13x28 gdzie 13 to wymiar wewnętrzny czy balonu, dętki kiedyś też były oznaczone 13x28, a dziś mało kto by wiedział że taką się wsadza w te opony

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

U mnie rok jezdzi i opony jak nowe bez pęknięcia.Jak za takie pieniądze to sa spoko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

kupione taurusy 14,9 radialki po 1450 są bez detkowe tylko czy stara felga tez taka jest .  Kabat był za 800 zł do wyrwania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

stara obręcz z pewnością ma już wżery, do tego jeszcze nitowana, więc bez dętki na tym nie złożysz

zakładając że dętkę wymienisz 2-3 razy w przeciągu użytkowania jednej opony i po drodze jakieś przygody z łataniem to warto przemyśleć zakup nowych obręczy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
3 godziny temu, izydor6280 napisał:

stara obręcz z pewnością ma już wżery, do tego jeszcze nitowana, więc bez dętki na tym nie złożysz

zakładając że dętkę wymienisz 2-3 razy w przeciągu użytkowania jednej opony i po drodze jakieś przygody z łataniem to warto przemyśleć zakup nowych obręczy

Nowe obrecze sa zgrzewane czy nitowane ?

Ciekawe czy u mnie na ladne fekgi od zetora by opona  utrzymala powietrze ...

3 godziny temu, jarecki napisał:

kupione taurusy 14,9 radialki po 1450 są bez detkowe tylko czy stara felga tez taka jest .  Kabat był za 800 zł do wyrwania 

Taniej je wyrwales u mnie po 1500-1650 szt jak gpytalem sie zimą

 

Edytowano przez mf362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
11 minut temu, mf362 napisał:

Nowe obrecze sa zgrzewane czy nitowane ?

Ciekawe czy u mnie na ladne fekgi od zetora by opona  utrzymala powietrze ...

Taniej je wyrwalem u mnie po 1500-1650 szt jak pytalem sie zimą

 

mozna wiedziec poile kupiłes ? ale wkładałes detke czy nie ? ja brałem na fakture  i taniej z dowozem do domu nie znalazłem  mam je dzis na podwurku w tej cenie .

felgi na nity mam w c 330  mam ostatni prawie c 360 3p  z 1991 roku felgi mam jednolite 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
2 godziny temu, jarecki napisał:

mozna wiedziec poile kupiłes ? ale wkładałes detke czy nie ? ja brałem na fakture  i taniej z dowozem do domu nie znalazłem  mam je dzis na podwurku w tej cenie .

felgi na nity mam w c 330  mam ostatni prawie c 360 3p  z 1991 roku felgi mam jednolite 

Ja zrezygnowalem i wziąłem używane 16.9R28

Felgi używane również od zetora 7211 ;) Moje były w kiepskim stanie krzywe i wgl .Koszt felg i opon byłby kolosalny...

U mnie za 14.9 -1450 by nie kupił 

A 16.9 to 1950 do 2050 zl

 

Edytowano przez mf362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Od 1989 roku drugiej polowy mocowanie felgi było spawane aby mieć fartuch na nity i taka bezdętkowa powinna pójść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Opony od Kabat OK, ale dętki to porażka. Nie ma żadnej dziury a przez miesiąc potrafi wyjść 1/2 bar z dętki.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Pewnie guma jest zbyt cienka lub jakaś rzadka i wychodzi powietrze.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Pomoc mleka dolac w dętki 

Tak dziadkowie mawialli do rowera wozka : p

ja z przodu mam jakies grube detki 7.50 i za rok uszlo do 1.8 

a bylo 2.2 -2.5 bara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

 W dętkach od kabata często na szwach robią się małe pęknięcia, ja w 914 już chyba w 4 miejscach łatałem i wszystkie dziury były na szwach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hurtopony    1

Wszystko zależy do czego mają być te opony inne zastosujesz jako opony leśne np do lasu powinienieś mieć najlepiej opony rolnicze które maja największą liczbę płócien. Im większa liczba warstw osnowy tym opona automatycznie mocniejsza i boki bardzie wytrzyamałe. Jak szukasz opony do pola to praktycznie zwykła diagonalna ci wystaarczy chyba że masz ciągnik 300konny to wtedy radialne bo mają lepszy uciąg i mniej ugniatają glebę. 

Polecam sklep opony rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
1 godzinę temu, tomzwolin napisał:

Witam jakiej firmy założyć opony do tyłu do c360? cultor kabat czy ozka ?

Ozka slyszalem ze pękają ale na przedniej osi 4x4 

Cultor chyba lepszy bieznik wydaje sie szerszy w tym samym rozmiarze 

A jak nie to dołóż do mitasa :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj