pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saszeta    164

naisał że bardzo drobne. No chyba że u niego bardzo drobne to ok 1kg :D

A w sumie to kto rozsądny jeszcze sadzi bryzę :blink: . No oprócz tych co sadzeniak z dziada pradziada ten sam i ciągle nazywany Bryzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Ósemką zasuwam paczki 2,5kg siatka a dwunastką 5 i 15kg bo mam do zaszywarki podpiętą.

 

jaki masz koszt konfekcjonowania poszczególnych wielkości opakowań 2,5kg, 5kg i 15kg? chodzi mi o całkowity koszt od pryzmy/skrzyni po samochód odbiorcy (ludzie + maszyny + materiały)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

@grala13 Widocznie taki rok na bryze i nic nie poradzisz


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

 

jaki masz koszt konfekcjonowania poszczególnych wielkości opakowań 2,5kg, 5kg i 15kg? chodzi mi o całkowity koszt od pryzmy/skrzyni po samochód odbiorcy (ludzie + maszyny + materiały)

mikad kiedys wspominał że to jego tajemnica handlowa ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

już ją częściowo zdradził, wskazując na jakich maszynach pracuje i jaki ma przerób;] pozostaje kwestia materiałów i żywotności maszyn, u mnie cała linia + robocizna + worki to koszt rzędu 50-60zł/t przy workach 15kg (wiązanych ręcznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja wczoraj zaczełęm i skończyłen kopanie ziemniaków ale sucho u góry redliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Mogę powiedzieć tylko tyle że największym kosztem jest koszt materiałów czyli worków, siatek, etykiet itp.

Kopnąłem dzisiaj resztę z działki 6 ha. Zeszło 4 dni bo pole oddalone 10 km w jedną stronę, więcej stałem jak kopałem.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Cena worka czy rękawa zależy ile wynegocjujesz u dostawcy i tego nie zdradzę. Worki na roli do pakowania maszynowego są droższe od pojedynczych.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

To u nas chyba padl rekord. posadzilo sie 2metry ziemniakow a wykopalo sie 1metr

Edytowano przez banan575
  • Like 1

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zaczęliście już kopać na przechowalnie? ja kopałem jeden dzień w ubiegłym tygodniu, ruszyłem niecałe 70t a teraz pole wygląda jak przez ostatnie 3 miesiące czyli woda do połowy redliny, zastanawiam się teraz jak dosuszyć pryzmę, gdyż nie mam zakończonych kanałów wentylacyjnych i teraz muszę myrzeźbić jakieś zaślepki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

U mnie Lord dał 10ton jadalnego (kaliber +55) i 16 sadzeniaka (kontraktacja) także ponad 35 procent słabiej niż z vinety w poprzednich latach. Ale stanowisko słabsze no i ta pogoda :unsure:

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

jakieś 30 Procent wykopane - warunki straszne bo co chwila pada - na razie kopiemy na piachu i mimo że w nocy z piątku na sobote spadło pod 30 mm deszczu dało się kopać- gorzej z transportem :) , w sumie powinniśmy troszkę poczekać - ale jak pogoda się utrzyma to zastanie nas listopad... na razie wykopana lady clair - plon średni ok 42 ton - teraz kopiemy omege - plon wacha się od 40 -50 ton zależnie od miejsca na polu , koło środy wjeżdżamy jak pogoda się uspokoi w innowatora - niestety na cięższych ziemiach i może być problem z kopaniem jak warunki się utrzymają.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od środy nie wjechałem w pole bo nie ma to najmniejszego sensu. Codziennie pada deszcz. Ale już mam w przechowalni 30ton bo zacząłem kopać na przechowanie przed deszczami. Co prawda mój areał nie jest tak duży jak Wasz, ale 4ha na przechowywanie sadzę. I tu jeszcze taka ciekawostka. Na dwóch kawałkach mam te ziemniaki. Oba na ciężkiej ziemii z tym, że jeden w płaskim położeniu, a drugi z dużym nachyleniem. Tam gdzie duże nachylenie plon ponad 45t/h, a tam gdzie teren płaski około 20t/h. Uprawa, zabiegi, przedplony itp identyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mijają 2 tygodnie od mojego ostatniego kopania. Były dwie próby w zeszłym tygodniu z marnym skutkiem. Niemalże codziennie deszcz. Ponoć w weekend ma być ładna pogoda więc może w końcu uda się ruszyć z miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

U nas codziennie dolewa dziś i jutro ma być pogoda więc jutro będzie próba kopania mam nadzieje że jakoś pójdzie.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Do jakiej temperatury są w stanie wytrzymać ziemniaki w redlinach. U mnie zapowiadają -4,.a ziemniaki jeszcze nie wykopane ze względu na zasiewy zbóż. Codziennie lekki przymrozek ale czy wytzrzymia - 4. Nie ma dużo bo tylko 1,5 ha, może ognisko rozpalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Te co są w ziemi powinny wytrzymać moim zdaniem te -4 st. tylko najgorzej te co do góry powychodzily to mogą przemarznac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Jeżeli są dobrze nakryte ziemią to wytrzymają nawet do -8 ale te co wystają zmarzną już przy -1.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy ktoś z Was magazynuje ziemniaki w BB? w tym sezonie będę pakował część produkcji na dłuższe przechowanie po przesortowaniu, gdyż chcę się zmieścić na mrozy do jednej przechowalni, zastanawiam się tylko nad procesem napełniania worków, otóż wstępnie opracowałem koncepcję wieszania worków (na wysokości około 2 metrów i napełniania ich zwykłym taśmociągiem) i stawiania ich na palecie (początkowo będzie ona uniesiona wózkiem na wysokość gwarantującą minimalne uszkodzenia), która w miarę napełniania się worka byłaby opuszczana (przez wózek) aż do wypełnienia, czy testowaliście już takie rozwiązanie? oraz czy BB można ustawiać na palecie w dwóch warstwach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

jak wsypiesz wysuszone nieobite to poleżą - w ubiegłym roku nie zmieściłem do przechowalni jednej odmiany i zostało mi 10 bigbagów - wysypane w lutym wyglądały lepiej jak z pryzmy ...... ale musi być przewiew miedzy workami i dobry towar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Jeśli posypiesz w big bagi przeznaczone do ziemniaków, to powinny przezimować znakomicie. Co prawda ustawienie na palecie w dwóch warstwach może być kłopotliwe, bo nie będą stały idealnie prosto, mogą się przechylać i te na dole mogą być lekko odciśnięte, ale w zeszłym roku też część mi się nie zmieściła na pryzmy i byłem mocno zdziwiony kondycją ziemniaków przechowywanych w big bagach, bo po prostu były w świetnej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj