Dominikfm3

Kiszonka z kukurydzy- psucie się

Polecane posty

karolr2    767

Nie potrzeba być orłem, wystarczy znajomość matmy na poziomie podstawówki. 1 m sześcienny o wartości ok 35% SM waży ok 650-700 kg. Mnożysz 3 wymiary pryzmy i wynik mnożysz przez przelicznik 0,65-0.7 i masz wynik

 

 

O jakie wymiary ci chodzi? Skoro to takie proste to napisz wynik,lub jakie dane mam podać jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do obliczenia objętości czegokolwiek potrzeba 3 wymiary. W tym przypadku długość pryzmy, szerokość i wysokość. Dla ułatwienia policz sobie ze wzoru na objętość prostopadłościanu czy też graniastosłupa prostokątnego. Uśrednij trochę wymiary, bo pryzma nie jest prostopadłościenna. 37x8x wysokość(przykładowo 0,8m) Wychodzi, że pryzma ma 236,8 m3. Jeśli pryzma jest dobrze ubita to ten 1m może ważyć te 700kg, jednak ja liczyłbym mniej, bo to pewnie wartość dla silosów betonowych, gdzie nie ucieka nic na boki przy ujeżdżaniu. I teraz 236,8x0,65=153,92t Wszystko zależy od wilgotności twojej kiszonki i kluczowe jest tu określenie wagi 1m3 .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja trochę inaczej liczyłem,ale wynik podobny. Ugniatane było bardzo dobrze bo DF z wałem 3600kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ojciec otworzył dzisiaj pryzmę ale nie z tej strony co trzeba czyli od południa czy można ją zamknąć i zacząć z drugiej strony. Czy nie będzie dużych strat.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Tylko dobrze przykryj to praktycznie nie będzie żadnych strat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Tylko dobrze przykryj to praktycznie nie będzie żadnych strat

 

 

 

Dzięki za szybka odp. mam nadzieje że masz rację. Robiłeś już tak?

 Różnica jest taka że jak się otworzy od północy to latem słonce tak nie świeci w miejsce wybierania i tak się nie nagrzewa,a pryzmę mam wysoka i szeroką bo miejsca mało a dużo nie wybieram dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Z kukurydzo nie robiłem ale z sianokiszonko robiłem i nie było żadnych strat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja sypie na wierzch pryzmy sól kamienna,ok 25 kg na hektar,przykrywam i tyle,czy zimno czy cieplo to sie nic złego z kiszonką nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardziej to,że sie nie psuje,kilka lat temu kosiliśmy kukurydzę u gospodarza,40 ha w jedna pryzmę,i na koniec gospodarz rozsypal na to całą palete soli,1400kg.i od tej pory tak tez robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils8    3

Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego ubita kiszona kukurydza miejscowo pleśnieje w środku wysokości ?

 

Z uwagi na sporo odpowiedzi połączyłem tematy

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Pewnie za wolno przesuwasz się nią do przodu czyli za wysoka i za szeroka pryzma na ilość bydła lepiej jak węższa o dłuższa zwłaszcza latem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

Mam to samo,ogniska wielkości małego chleba,jest ich nie wiele ale są,jest teoria że w tych miejscach  następowała zmiana kierunku deptania ,z przygazówką poprzez poślizg,z przemiażdzeniem włókien,ile w tym racji nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Jak wygląda ta pleśń? Możliwe jest że w tych miejscach kopał się ciągnik np. pod czas wjezdzania na pryzmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils8    3

U mnie jest zielono niebieska

Umie tez sie kopal ale to nie od tego plesnieje to najprowdopodomie to ten grzyb

Czy ktos wie jak z nim walczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?
       
      Pozdrawiam,
      czekam na odpowiedzi.
    • Przez iwan7777
      Sąsiad posiał rzepak jary na poplon czy można go skosić na kiszonkę?
    • Przez Kredens1337
      Witam,
      Bardzo pilnie potrzebuje wycinaka do kiszonki, a jestem z podkarpacia i w tej czesci Polski nie ma takiego sprzetu!

      Dlatego prosze, jesli ktos mial stycznosc z wycinakami z Boguszewa, niech cos o nich napisze. Oplaca sie brac bez ogladania? Raz juz tak kupilismy i 5 kafli w plecy. Chodzi mi o strautmanny po 10.5 tys.
    • Przez ares1995
      Witam. Jakie macie opinie o prasie silosującej kelly ryan centerline de luxe? Czy jakieś inne maszyny tego typu znacie?
    • Przez Damian112
      Witam czy ktoś z was cioł bób na kiszonkę chciałbym wiedzieć jak to zakisić czy w baloty czy w pryzmę i jak to ze skarnianiem z góry dzieki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj