Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?

Pozdrawiam,

czekam na odpowiedzi.

Edytowano przez restrukturyzacja2016

SamaPrawda    29

Jeżeli masz dużo do owijania to bierz owijarkę, tylko do tego są potrzebne 2 ciągniki, worki na pewno są bardziej problematyczne ale 1 ciagnikiem wykonasz tę pracę. Wszystko zależy od tego jakie masz potrzeby.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ecopiotr    105

Jeżeli masz dużo do owijania to bierz owijarkę, tylko do tego są potrzebne 2 ciągniki, worki na pewno są bardziej problematyczne ale 1 ciagnikiem wykonasz tę pracę. Wszystko zależy od tego jakie masz potrzeby.

A do czego ten drugi ciągnik? No chyba, że masz jakąś taniutką owijarkę bez ramienia do załadunku...

5714mf255    31

nie ważne czy tania czy droga jak się owija przy domu to nie będziesz rozkładać z przyczep rolek i jeździł owijal i zostawial jak królik bobki ja używam normalnej która muszę załadować bo taka chciałem ktoś chce samozaladowcza kwestia potrzeb

kolegi, proponuje kupić owijarke, worki są beznadziejne, miałem raz worki i szybko musiałem pozbyć się z nich kieszonki bo psuć zaczęła się,. A co do ciągnika to wystarczy c-360, da rade sobie, nawet ruski T-25 da rade z owijarka, co do wejść hydraulicznych to jak nie będą pasowały do traktora to są w sklepach końcówki i sobie zlozysz wejście sam za parę złotych. co do obsługi owijarki to siedzisz w kabinie ze sterowniki em od owijarki i przelaczasz przyciskami, a napędzanie owijarki jest z hydrauliki ciagnika

rafal4610    60

ja tam robie w worki i nie narzekam :) Ostatnia bela była skarmiona w czerwcu i nie była zepsuta. Raz mi znajomy owijał i nie widze specjalnej różnicy. Na te 20-30 bel nie opłaca mi sie swojej owijarki, a i usługa wychodzi drożej niż worki. 4 lata temu płaciłem 15 zł/bela (jego folia i był na 2 traktory) a worek z trytkiem wychodzi 10 zł

Adrian_K_90    63

Zarówno worki jak i folię myszy mogą przegryźć więc na to nie ma co patrzeć ;)

Tylko, że jak w foli zrobi się jedna dziura, to bela zepsuje się tyko w tym miejscu. Zaś jedna dziura w worku, to bela wędrująca na obornik. 

Owijarka jest lepsza, wejścia można dostosować do traktora, lub założyć przejściówki. c-360 sobie bez problemu poradzi, i c-330 ludzie owijają. Co zaś do samej techniki owijania, to wpisz sobie na youtube "owijanie bel" i wszystko sobie zaobserwujesz. 

Edytowano przez Adrian_K_90

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik324
      Witam, tak jak w tytule chciałbym w jakiś sposób przyśpieszyć obroty wałka wom w ursusie c360 (możliwe że nasz ciągnik to c355, sami dobrze nie wiemy). Zacznę może od tego że ursus ten pracuje z agregatem prądotwórczym, a agregat wytwarza prąd do pompy głębinowej która wyciąga wode do dosć małej deszczowni do podlewania truskawek. Pompa zasilana jest napięciem 400v i aby uzyskać taki wynik na agregacie ursus pracuje na 2000 obrotów. Mi i tacie nie podoba się to ze względu że ciągnik niekiedy musi pracować tak ponad 5h (a przydałoby się aby pracował dłużej ponieważ mamy spory areał i nie wystarcza to na podlanie wszystkiego w czasie suszy) i to powoduje że ciągnik paliwa spali "swoje" i do tego wychodzą małe nieszczelności silnika (poci się spod korka oleju i paru innych elementów silnika) i zdąży się przez kilka godzin nazbierać na ziemi oleju. Przechodząc do sedna, czy jest możliwość zrobienia lub kupna jakiejś przekładni albo czegoś co zaproponujecie do ciągnika żeby chodził na niższych obrotach? Słyszałem o przerobieniu jakoś trybów albo wymiana skrzyni ursusa na zetora, ale jednak wolałbym nie ingerować teraz w wnętrze ciągnika i wolałbym coś na zewnątrz. Z góry dziękuje. Nieścisłości będę rozwijał w komentarzach.
    • Przez mrlighter99
      Witam,
      Mam pytanie jakie traktory (oprócz fenda )posiadają osobny zbiornik na olej hydrauliczny. Ponieważ posiadam ursusa i chce kupić ciągnik. Pozdrawiam.
      Proszę o przykłady
    • Przez Fujitsu
      Sprzedam Ursusa 6 cylindrowego nowy typ silnika, zaczepy do poprawek blacharskich i ogólnego ogarnięcia technicznie w dobrym stanie cena 11.500
    • Przez Ursus-23
      Prasa z 1990 roku, pracowała na małym gospodarstwie. W ciągłym użytku, gotowa do pracy bez wkładu finansowego. Małe zapotrzebowanie na moc. Bele 60-150x150, automatyczne owijanie sznurkiem. Prasa posiada sterownik dzięki któremu można mieć podgląd na podstawowe parametry pracy, oraz umożliwia sterowanie obwiazywaniem bez użycia linek prowadzonych do kabiny. Wałek WOM ze sprzeglem w komplecie. Cena do negocjacji.

https://www.olx.pl/oferta/prasa-sipma-z263-CID757-IDvodxH.html
    • Przez denis914
      gdy ciągnik jest zimny słabo reaguje na dodanie gazu i niema mocy

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.