Dominikfm3

Kiszonka z kukurydzy- psucie się

Polecane posty

Junkers    44

Tez sypalem sol, co kazdy wysyp rozrzutnika, na 16 fortschritow wywalilem 25kg soli kamienmej, na spod i wierz dalem troche grubiej bo tez slyszalem ze siano sie kiedys sypalo zeby podeschlo to mysle ze na spodzie pryzma jest zawsze za wilgotna a u gory tez lepiej jak jest suchsza bo w zime tak nie zamarza, moglem rozbic lizawki bylo by lepiej, sasiedzi tez sypali sol.

 

Co do okrywania pryzmy ziemia/piachem najlepiej wlasnie odkrywa sie w zime niz latem, a dlaczego?? Walnie sie mlotem i fajnie kawaly sie recami odrzuca i robota idzie bardzo szybko. A co z tym nieszczesnym spodem? Na dole odkrywamy waski paseczek ziemi zeby bylo widac koniec foli, po prostu zeby ziemia na folii nie stykala sie z ziemia na dole.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Dobrze mówisz ale trzeba zainwestować w obsypnik bo turem się nie da równo obsypać kiedyś jak nie miałem obsypnika to ziemię zrzucałem przed mrozami na całą zimę zostawiałem trochę żeby folia przylegała i było zawsze ok

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wydaje mi się, że nie powinno się sypać piasku na folię, jedynie na brzegi, aby je uszczelnić. Następnie nakłada się siatkę i dociska ją specjalnymi woreczkami(przypominają kiełbasy) wypełnionymi kamykami, bo napełnione piaskiem zawilgotnieją i zimą zmarzną a kamyki będą luźno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus85    0

Koledzy ja jeszcze wrócę do solenia kiszonki jak wysypałem ok. 20 kg.soli na 7 rozrzutników forchrit (dokładnie nie wiem jak się to pisze) czy to morze zaszkodzić? dodam że skarmiam to opasami i młodzieżą.I jeszcze jakie ilości w sypiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

20kg soli paszowej na 2,5 hektara QQ z tym że na wierzch przed przykryciem sypie dużo więcej.

Zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi. Opasy będą miały ciągle mokro pod sobą. :)

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Koledzy ja jeszcze wrócę do solenia kiszonki jak wysypałem ok. 20 kg.soli na 7 rozrzutników forchrit (dokładnie nie wiem jak się to pisze) czy to morze zaszkodzić? dodam że skarmiam to opasami i młodzieżą.I jeszcze jakie ilości w sypiecie?

Ja sypie kilogram na rozrzutnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Witam.

 

Mam problem z pryzmą kukurydzy. Mianowicie "pospacerowały " po niej krowy i porobiły dziury w folii.

 

Pomimo , że pryzma była okryta ok.10 cm ziemi to i tak straty są znaczące. Powstało ok. 10 dziur wielkości racicy i z 15 mniejszych takich 3-4 cm.

 

Co w takim wypadku zrobić ? Kupiłem taśmę i część dziur po odgarnięciu ziemi i oczyszczeniu folii zakleiłem. Czy obsypać tą pryzmę grubszą warstwą ziemi?

 

Pryzma ma być odkryta dopiero w lutym.

 

Proszę o wasze porady.

Edytowano przez Pawel156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

a niby poco ? tyle dziur to się klei szeroką taśmą od balotów i zawala się z powrotem ziemią :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Dziś ok. 10.00 krowy zrobiły te dziury w folii a ok. 17 część zakleiłem. Jeszcze kilka zostało.

 

A ta taśma do belotów to jakaś specjalna? Ja kupiłem taką szarą "zbrojona" włóknem szerokośc ok. 5 cm.

 

 

Myslałem żeby to połatać i nasypać grubiej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

po kilku miesiącach szara, górna warstwa ci odstanie (po prostu się odklei) a zostanie tylko zbrojenie. kilka razy używałem jej ale do klejenia sianokiszonek. Na pryzmie może się nie odklei jeśli przysypiesz ją ziemią (na taką grubość aby ziemia nie spłynęła po pierwszym deszczu ;) )

Z jakiego powiatu jesteś?

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Tak chyba zrobię pokleje to do końca i dodatkowo dosypie z 10 cm ziemi i zobaczymy co z tego będzie . Na przyszłość trzeba ogrodzić pryzme nawet jakimś sznurkiem na wszelki wypadek.

 

Do Daniel: pow. wołomiński a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

U nas soli nie stosujemy. Ale sól stabilizuje i wspomaga zakwaszanie - tak jak przy kiszeniu ogórków. Byle nie przesadzić, bo jeśli za dużo kwasu będzie w kiszonce, to byki będą dużo piły i na mokrej ściółce stały. A i mniej chętnie pobierają taką paszę.

 

My stosujemy zakwaszacz-stabilizator z Timacagro. Pryzma idzie cała pod ziemię z piachem.

Edytowano przez nikolajjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1049    188

Koledzy mam 5sztuk krów mlecznych i planuje dokupić jeszcze 2-3 sztuki i tak mam ok 5 ha łak i ok 9 ornego czy opłaca mi się siać kukurydze na kiszonke bo nie mam swojej prasy (okrąłej) i sianokiszonke kupuje. Kiedyś sieliśmy kukurydze ale było prawie 20 sztuk i ile ha musze zasiać tej qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

1ha dobrej kukurydzy spokojnie ci wystarczy, tylko jak będziesz robił pryzme to musi być długa niska i wąska bo inaczej większość się zepsuje jak otworzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1049    188

Aha a jaka odmiana kiszonke? Czy jak jest obok mnie pole możliwe do wydzierżawienia a ugórowało 3 lata to nadaje się pod zasiew kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Tylko od pędraków czy jaktam to się nazywa opryskaj bo może duże szkody zrobić jeśli trawa tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?
       
      Pozdrawiam,
      czekam na odpowiedzi.
    • Przez iwan7777
      Sąsiad posiał rzepak jary na poplon czy można go skosić na kiszonkę?
    • Przez Kredens1337
      Witam,
      Bardzo pilnie potrzebuje wycinaka do kiszonki, a jestem z podkarpacia i w tej czesci Polski nie ma takiego sprzetu!

      Dlatego prosze, jesli ktos mial stycznosc z wycinakami z Boguszewa, niech cos o nich napisze. Oplaca sie brac bez ogladania? Raz juz tak kupilismy i 5 kafli w plecy. Chodzi mi o strautmanny po 10.5 tys.
    • Przez ares1995
      Witam. Jakie macie opinie o prasie silosującej kelly ryan centerline de luxe? Czy jakieś inne maszyny tego typu znacie?
    • Przez Damian112
      Witam czy ktoś z was cioł bób na kiszonkę chciałbym wiedzieć jak to zakisić czy w baloty czy w pryzmę i jak to ze skarnianiem z góry dzieki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj