pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

gorecki331    0

Panowie wczoraj będąc na polu zauważyłem jakieś dziwne przebarwienia pszenicy takie fioletowe liście się zrobiły,co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Antocjanowe, wynik przymrozków.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221

A alexander jak zobaczy post Kuli to od razu negatywnie komentuje :P jak dla mnie 1 mysl to przymrozek ale fotke mozesz wstawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Czy jak jutro pójdzie II dawka na pszenicę to mogę za 2godz. jechać lancetem? Czy najpierw lancet odczekać aż wchłonie z 2godz. a potem II dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja tam bym odczekał z godzinkę aż ładnie się ten oprysk wchłonie w roślinę żeby nie zrzucać nawozem kropli z rośliny tylko żeby już roślina była sucha. Ale wiadomo że pryska się dużo to i zanim opryskamy to już można jechać z nawozem na te kawałki co się zaczynało pryskanie.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Oj człek nie widział a diagnozuje na odległość

Widzisz, to jest kwestia doświadczenia i przeglądu pól. Sam mam takie przebarwienia, końcówki liści robią się buro-fioletowe, to samo jest w rzepaku z pąkami na głównym pędzie, wiąże się to również ze słabym pobieraniem fosforu w niskich temperaturach. Wystarczy wstać od komputera i wyjść na dwór bo w FS tego nie zobaczysz. Zrobi się cieplej to kolor sie zmieni.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1302

ja myślę, że najtańszy z największą ilością azotu.  A i tak zależy od pogody, jak będzie wilgoć to i mocznik pewnie będzie dobry. Z resztą chyba każdy potrzebuje wilgoci. Taka moja myśl, żeby podenerwować mądrzejszych.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1302

w mojej okolicy 1kg azotu będzie najtańszy w Moczniku 3.10zł / kg.

A już w RSM Panie wynosi zaledwie 2,71 zł/kg


brutto


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dolistnie na liść flagowy RSM? Nawet z roztworem moczniku trzeba uwarzać. 

Doglebowoto najlepiej saletra, potrzebuje najmniej wody a wtedy o wodę czasem ciężko

Ravoj co zrobiłeś się taki oszczędny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

panowie przy jakim max wietrze mogę w miarę precyzyjnie wysiać saletrę puławską?

cały czas wieje albo wieje i pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Ja do tej pory nie podałem II dawki bo jak nie wieje to pada jutro mówią coś o poprawie to może uda mi się rozsiać i podać dolistnie, bo zboża mi marnieją z T1 się wstrzymam na poprawę pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1302

Dolistnie na liść flagowy RSM? Nawet z roztworem moczniku trzeba uwarzać. 

Doglebowoto najlepiej saletra, potrzebuje najmniej wody a wtedy o wodę czasem ciężko

Ravoj co zrobiłeś się taki oszczędny?

Gwozdu RSM to nie nawóz dolistny, no no no :huh: jak miałbym węże rozlewowe to na  III dawkę dałbym właśnie RSM. 

A tak mam Saletrę i Mocznik i się zobaczy co pójdzie - pewnie znowu saletra z mocznikiem 4/1 

Zawsze byłem oszczędny - gospodarność to oszczędność. Oszczędność nie polega na używaniu byle czego najtańszego. Czasem o wiele oszczędniej jest zainwestować w środek dwa razy droższy. 

Trzy lata temu chciałem zaoszczędzić i posiałem fasolę zwykłym siewnikiem. To była moja ostatnia oszczędność w rolnictwie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

Pierwsza dawka azotu w postaci saletrosanu 52kg koniec lutego potem 4 marca Rsm 63 kg i 1 kwietnia Rsm 63 kg w sumie 178 kg N w czystym składniku.Może się wypowiecie czy wystarczy do flagi, aktualne faza 1 kolana,odmiany hondia zeppelin ostroga, przedplon pszenica i rzepak oraz kukurydza,dodam że na ścieranie poszedł mocznik 100kg zkładany plon 6t.Prosze o komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

Dałem juz 110kg czystego azotu na pszenice, chce teraz zastosowac ostatnia dawke 60kg N. Siac juz teraz czy jeszcze poczekac? Pszenica byla siana ok 20 pazdziernika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1302

Pod koniec lutego 52 kg i 4 marca 63kg azotu ? Ja  ciemny jestem jak noc.. ale to duuuużo. Przecież to 115 kg azotu na start... kosmos, w tej fazie pszenica pobrała może połowę tego, a może nawet mniej. Duże opady były do końca marca, a nawet prawie do świąt. Lektura mówi, że sporo azotu mogło się  zmarnować, przemieścić, utlenić, ale nigdzie nie doczytasz ile, bo trzeba zrobić badania gleby, a na azot mało kto robi i nie jest to proste.

 W każdym razie do 1 kwietnia na pewno go wystarczyło i pewnie po tej III dawce coś w glebie zostało i do flagi jakoś wystarczy, ale może tą 4 dawkę by dać nieco wcześniej. 

U mnie  po 6 tygodniach od podania 50 kg azotu było widać już  braki, jaśniejsze plamy w łanie. Więc zaczęło go brakować już wcześniej, czyli azot zużywa się szybko.  


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Kolega ravoj jest albo bezrobotnym, albo zwyczajnym leniem, skoro któryś tam tydzień z rzędu potrafi całymi dniami rozpisywać się na temat pszenicy.. Może lepiej byłoby założyć własny temat pt. Co robić, żeby się nienarobić i zarobić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4639

hehe dobre ale morze to przez pogodę ??


na ciężkich glebach znikome są straty azotu 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj