bernijol

Białoruś czy c360

Polecane posty

LTZ55a    118

62-65km, co przekłada się na 65-70 polskich km. Ale to nie jest typowy 550. Bardziej 570 - nie ma świec, sprężarki przy rozrządzie.

Ja swojego kupiłem jako 552. Na szybie mam BELARUS SWEDEN. Biegów mi nie brakuje, wałek 540 przy ok. 1600 obr./min.

Tego bym polecił z uwagi na głowicę z 80 i dużą kabinę.

ps. Też mam 25 do Sokołowa.

Edytowano przez LTZ55a

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W ruskim cały widz oszczędności to między innymi skrzynia silnik 1600-1800 obrotów a prędkość regulujesz biegami. Do tego dziura pomiędzy 8 a 9 w transporcie daje popalić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

A jakie macie opinie o MTZ w tej małej kabinie? On był produkowany jakoś do 90 roku. Jest z niego jakąś widoczność? Bo komfortu to chyba nie bardzo? I jak jest z tą skrzynią biegów, bardzo skomplikowana? Bo jego ceny są rozsądne.

Przy moim wzroście (ponad 180cm) jakiegoś wielkiego komfortu nie ma, jednak widać z niej wszystko to, co Ci do pracy potrzebne.

Co do skrzyni nie jest jakoś skomplikowana, jak to niektórzy piszą, trochę wprawy i poznanie maszyny i skrzynia nie stwarza problemów. No i masz 18 biegów w przód i 4 w tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak jest z paleniem go zimą? I czy da on rade z turem? I jeszcze jedno jak jest z ilości i paliwa które on pali? Bo są słyszałem różne opinie. Np. w orce 4*40cm na jakieś 25cm głębokości na 4-5 klasie ziemi ile wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernijol    5

Powiem wam koledzy że na początku myślałem że ten 550 też ma 80km jak typowy mtz. Że różni się szczegóĺami i brakiem napędu z przodu, teraz widzę że jednak do mtzt80 trochę mu brakuje,mimo wszystko wydaje mi się że od c360 będzie wraz lepszym wyborem jak na moje gospodarstwo i prace które ewętualnie będzie wykonywał. A,co oznacza że nie ma sprężarki przy rozrządzie?proszę mi takie informacje rozszeżać że tak powiem łopatologicznie☺bo nie bardzo rozumiem co z tym się wiąże. A może wiecie jak w takim modelu ze wspomaganiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kompresora powietrza do hamulców przyczepy nie ma przy pompie wtryskowej czy rozrządzie jak w 60-ce.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernijol    5

No dobra ale ogólnie gdzieś go hyba ma? Czy jak jest to w tym rusku rozwiązane? Panoweie jak sądzicie ile faktycznie mógłbym zapłacic za ten ciągnik z linka podanego wyżej przezemnie? Gość chce 12800 nie ma zaczepów z tyłu ani listew. Oczywiście nie zarejestrowany w kraju. 12800 plus vat nie wiem ile tego vatu. O ile mógłbym się z nim targować bo tak myśle że jak bym mu zapłacił 12000 czy max 12500 to była by uczciwa cena. Czy gadam głupoty?w sęsie że wart i z 13000-14000tyś. Bo jak tak se myśle za niewiele więcej by znalazł mtz z przodem i 80km. Był z rok temu taki kołomnie za 18000 i pewnie z pięć stów do urwania by było. Co sądzcie? 12000-12500 uczciwa cena za ten ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Powiem ci szczerze że jeśli skrzynia to 9/2, brak wałka 1000, układu zaczepowego o rejestracji nie wspominając  to ja bym go sobie odpuścił.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernijol    5

Też tak myśle,to znaczy za 12 000 max 12 500 bym go wzioł, ale więcej chłopu nie dam,bo jak mam dołożyć więcej to poczekam jeszcze do jesieni czy zimy i za jakieś 18 000tyś. szukać mtz82 z przodem. Tak chyba było by rozsądniej. No te 12 500 jeszcze chyba bym się zdecydował ale nie więcej. Będę negocjował po niedzieli,zobaczymy ☺.

Edytowano przez bernijol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

Czyli chcesz urwać z ceny 300zl albo nie bierzesz? Tyle to ci opuści na pewno. W sumie papiery rozumiem ze ma tylko ze nie jest zarejestrowany w PL, wałek na 1000 to i tak używać nie będziesz, bo maszyny od trzydziestki to się rozpadna przy za dużych obrotach i tej mocy. Jedynie tej skrzyni ubozszej szkoda. A jakbyś juz kupił to się odezwij, mam znajomka co handluje traktorami na części, i ma MTZ do rozbiórki właśnie, to zaczepy sobie akurat dokupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Sprężarka w tym modelu powinna być po lewej stronie skrzyni biegów.

Ciekawe, czy będziesz mógł go bez problemu zarejestrować. Ale za 12 to bym sam się zastanawiał.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Brak połowy biegów żal jak diabli, wałek 1000 też przy rotacyjnej 1600 obrotów silnika, pełna ekonomia dosłownie poezja.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernijol    5

No nie wiem czy trzysta bo wystawiona jest za 12 800 plus vat. Nie wiem ile tego vatu,chciałbym urwać chociaż te 8stówek. Panowie,łopatologicznie,co z tym wałkiem 1000? Przy rotacyjnej będę musiał mu dawać max obroty czy jak? Ma u mnie gościu podobny sprzęt który pracował przy koparce,pozdejmował te ustrojstwa i teraz to ciągnik rolniczy. On też tam miał wałek 1000? Z rotacyjną jeździ więc sam nie wiem. A jak przy takim wałku z rozrzutnikiem by się sprawował?panowie tak prosto,czy z rozrzutnikiem i rotacyjną będę musiał gazować żeby odpowietnie obroty uzyskać? Tak to rozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie wiem co miał przy koparce bo jest koparka jumz a jest i borex każda na innym ciągniku. Jeśli możesz powstrzymaj się i kup mtz80/82 lub inaczej nazywający się odpowiednik z przynajmniej pełną skrzynią 18/4.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Z wałkiem chodzi o to że możesz jechać na połowie obrotów silnika niż "normalnie" mając wałek 540. Czyli jeśli normalnie utrzymujesz 1600 obr/min tak aby wałek się kręcił z prędkością 540 obr/min to z wałkiem 1000 wystarczy że będziesz utrzymywał jakieś 800 obr/min. Czyli dwa razy mniejsze obroty co przekłada się na ekonomie ALE wałek 1000 przy 9/2 nie ma sensu tak samo jak w skrzyni 10/2 w Zetorach. Aby utrzymać odpowiednią prędkość jazdy trzeba często jechać większym biegiem a na mniejszych obrotach a w skrzyni chociażby 9/2 czy 10/2 masz dwa biegi do pracy w polu więc jest lipa bo nie ma z czego wybierać.

Brak wałka 1000 jest uzasadniony w skrzyni o tylu przełożeniach, co innego w MTZ gdzie biegów jest 18 i do wyboru do koloru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernijol    5

No mogę się wstrzymać i taką opcje też rozważam nad 80tką. Ale prawda jest też taka że chciałbym wydać nie więcej jak te 15000tys.na ciągnik a 80tki zaczynają się od 18 000. Nie jest to ultimatum te 15 000tys.poprostu na mtz muszę dozbierać. Natomiast jeśli jest taka opcja że wałek mi z tej 550 nie obsłuży chociaż rozrzutnika to i ten ciągnik będzie mi zbędny. Więc co z tym wałkiem wom?wiem że ten gościu co demontował koparkę musiał przerobić wałek bo frezy czy rozmiar inny, ale rotacyjną ciąga,nie wiem ile biegów tam ma i czy to jmuz muszę go dopytać. 9 biegów to chyba nie tragedja?☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Wałek Ci wszystko obsłuży tylko że masz jedną prędkość obrotową czyli 540 obr/min. Druga sprawa że nikt Ci nie doradzi czego potrzebujesz, jeśli szukasz coś w podobnych pieniądzach i pokroju C360 to nic lepszego nie znajdziesz, jeśli chcesz coś większego i z napędem to zbieraj na MTZ 82.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernijol    5

A rozumiem z tym wałkiem. No tak na dobrą sprawe to z rotacyjną i tak 30stką bym latał a wałek w 550tce by tylko do rozrzutnika. Myślicie że z gnojakiem by to jako tako współgrało w sęsie ten walek czy to raczej całkowity bezsęs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Pytasz się jak byś nigdy ciągnikiem nie jeździł. wałek 1000 w skrzyni 9/2 nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernijol    5

Bo takim nie jeździłem. Więc skąd mam wiedzieć jak do działa wałek 1000 w skrzyni 9.2? W trzydziestce wiem jak to wygląda jakim biegiem jechać żeby się zgrywało z rotacyjną np. Więc pytam. Coś nie tak? Może poprostu łopatologicznie trzeba tłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Z tego co przeczytałem w necie , mtz 550 ma 540 przy niższych obrotach silnika niż mtz który ma 540/1000 obr więc jeśli tak jest? to jeszcze lepiej ,pisał o tym chyba Zbyszekbrzuze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wałek Ci wszystko obsłuży tylko że masz jedną prędkość obrotową czyli 540 obr/min. Druga sprawa że nikt Ci nie doradzi czego potrzebujesz, jeśli szukasz coś w podobnych pieniądzach i pokroju C360 to nic lepszego nie znajdziesz, jeśli chcesz coś większego i z napędem to zbieraj na MTZ 82.

Ciekawe czy np użytkownik @new_profil_luki21 uważa że MTZ550 to najlepsze co Go mogło spotkać..... Jak lubisz grzebać to kup jumza za 6tys, podszykuj i w pole a nie mtz za 3x tyle i też nie masz pewności że nie padnie po hektarze orki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

znaczy tak, ja o piłem mtz 80 czyli bez napędu po 2 latach założyłem mu napęd, i teraz już bym nie kupił nigdy ciągnika bez napędu, a myślę że następny będzie mtz w dużej budzie. dla mnie nie śmiertelne ciągniki, i bezsensowne jest porównywanie go do c360. tylko za ruska trzeba dac ze 20000. Ale ja bym się nie zastanawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj