Polecane posty

jahooo    9243

Nikt nie będzie chciał dawać w tucz nakładczy, jak mu koszty wstawienia wzrosną o 23%. Zwłaszcza przy takich cenach zbóż.

Pszenica Skierbieszów 820 brutto nadal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Haha śmich na sali, myślicie że jak zwiększą podatek na tucz nakładczy to cokolwiek więcej zarobią rolnicy? firmy zrezygnują ze wstawień bo jak im przyjdzie zapłacić do sztuki 60zł to nawet nie wrzucą tego kosztu na rolnika bo by musiał dołożyć do tego tucznika jak dostaje 50zł. Moim zdaniem będzie na początku bardzo źle bo firmy zaczną zrywać umowy z rolnikami a Ci którzy mają chlewnie na krechę będą musiały kombinować na własną rękę kupić prosiaka i samemu zrobić pasze i szukać dobrego odbiorce żeby im coś zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Zimno to gdzieś pod Tomaszowem ? Ode mnie daleko, dalej niż do Zamościa nie wożę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, ZELKOW napisał:

Haha śmich na sali, myślicie że jak zwiększą podatek na tucz nakładczy to cokolwiek więcej zarobią rolnicy? firmy zrezygnują ze wstawień bo jak im przyjdzie zapłacić do sztuki 60zł to nawet nie wrzucą tego kosztu na rolnika bo by musiał dołożyć do tego tucznika jak dostaje 50zł. Moim zdaniem będzie na początku bardzo źle bo firmy zaczną zrywać umowy z rolnikami a Ci którzy mają chlewnie na krechę będą musiały kombinować na własną rękę kupić prosiaka i samemu zrobić pasze i szukać dobrego odbiorce żeby im coś zostało

Rozbawił mnie Tw0ój post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

staszek131415 napisał:

6 minut temu, ZELKOW napisał:

Haha śmich na sali, myślicie że jak zwiększą podatek na tucz nakładczy to cokolwiek więcej zarobią rolnicy? firmy zrezygnują ze wstawień bo jak im przyjdzie zapłacić do sztuki 60zł to nawet nie wrzucą tego kosztu na rolnika bo by musiał dołożyć do tego tucznika jak dostaje 50zł. Moim zdaniem będzie na początku bardzo źle bo firmy zaczną zrywać umowy z rolnikami a Ci którzy mają chlewnie na krechę będą musiały kombinować na własną rękę kupić prosiaka i samemu zrobić pasze i szukać dobrego odbiorce żeby im coś zostało

Rozbawił mnie Tw0ój post

a co w nim śmiesznego ? myślisz że jakby do tego poziomu podatek nałożyli to by było śmiesznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

vat jako usługa czyli naliczany od kwoty 50 zł a nie wartości tucznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

staszek131415 napisał:

vat jako usługa czyli naliczany od kwoty 50 zł a nie wartości tucznika

no chyba że tak bo ja zrozumiałem że od wartości tucznika, no to od 50zł 23% to też nie mało, przy tuczu kontraktowym i tak to są grosze które firmy płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dziś jeden z kurników obniżka ceny pszenicy na 810 zjazd 20 zł w dół , na mieszalni dzis jeszcze udalo mi sie sprzedac po 830 netto ale co dalej bedzie to niewiadomo ale zwyżki narazie sie nie zanosza tylko spadki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No niestety przełom roku to nie czas na handel zbożami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
Dnia 9.12.2018 o 12:36, Fabian777 napisał:

Witam pszenica sprzedana             870 netto, wschodnie Mazowsze lokalny młyn, towaru raczej nie brakuje bo nie mają juz gdzie sypać. 

Jakie parametry?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

No niestety przełom roku to nie czas na handel zbożami

w tamtym roku właśnie przełom roku byl najlepszy bo ceny były najlepsze a pozniej zaczelo ostro w dól leciec wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
Dnia 14.08.2018 o 02:02, AS2 napisał:
Dnia 14.07.2018 o 13:21, staszek131415 napisał:

Chyba u Ciebie zboża jest pod dostatkiem może brakować konsumpcji ale z paszówką to większość będzie miała sraczkę przy tej pogodzie nikt nie da 700 za paszowe zboże

Dnia 22.07.2018 o 09:49, staszek131415 napisał:

Tak tylko że to są ceny zbóż konsupcyjnyh ile tego zboża będzie w tym roku ? Paszowe nadal 650 ofert do bólu 

Gdzie masz te kilka worków na przehowaniu?:P

Dnia 21.07.2018 o 12:34, staszek131415 napisał:

Widzę Józek że postanowiłeś starą pszeniczkę opchnąć bo widoków na podwyżki nie ma a kolegów namawisz do trzymania https://www.olx.pl/oferta/pszenica-konsumpcyjna-77-ton-CID757-IDwKAB1.html#734e8c0f17;promoted :P

Puki co po 700 nie ma komu dać https://www.olx.pl/oferta/pszenica-siew-z-centrali-CID757-IDwUyD9.html#734e8c0f17

Dnia 13.08.2018 o 16:45, staszek131415 napisał:

A ja dziś kupiłem po 700 brutto ja zadowolony i sprzedający też 😎

🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂

Oferty po 650, których było do bólu, się skończyły czy jak?😂

Takie sztuczki to nie z nami Staszku:D

11 godzin temu, staszek131415 napisał:
12 godzin temu, dudi834 napisał:

No pisałeś ze po 500 bo sam poślad albo kto da 700 za poślad to są twoje słowa  a u nas brak konsumpcji tak ze w górę 830 powoli do góry co dwa tygodnie 10 na tonie

To zacytuj tn post jak tak twierdzisz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś dostałem cynk że ceny zbóż po nowym roku zaczną rosnąć,  kazali nie śpieszyć się ze sprzedażą  bo teraz przed świętami napchali magazyny towarem i będzie lekki spadek bądź utrzymanie ceny do połowy stycznia. Od połowy stycznia po świętach będzie znów zapotrzebowanie na uzupełnienie towarów w sklepach i paszarniach. Zostało mi około 25t więc jeszcze poczekam. U mnie po 820 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Ja część opchnę teraz, a resztę po nowym roku jak co roku. Co do ceny - jak dla mnie jest dobra na tyle, że mogę sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3480
14 godzin temu, jahooo napisał:

Zimno to gdzieś pod Tomaszowem ? Ode mnie daleko, dalej niż do Zamościa nie wożę.

Jeśli chodzi o Zimno to wydaje mi się że to jest ten sam właściciel co w Lipsku (koło Zamościa)  i Wasylowie Wielkim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Jano7711 napisał:

Kowalczyk Garbów (woj lubelskie) 800 brutto za paszową

Trochę mało, Agrolok z tego terenu daje 835 paszowa i bez problemów idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18
4 godziny temu, staszek131415 napisał:

No ZE MNĄ RÓWNIEŻ NIE GDZIE TAM COŚ JEST O PSZENICY PO 500 ?

https://www.cenyrolnicze.pl/zboza-oleiste-straczkowe/zboza-paszowe

Ale ceny mialy iscisc wdol a nie w gore tak twierdziles. Ale ja napisalem przedzial cenowy stachu ciezko masz ze zrozumieniem tekstu przeczytanego widac ze do szkoly bylo pod gorke albo i jej brak 6klas z bieda skonczyles czy co?. Pisac calymi zdaniami tez cie nie nauczyli oj ta nasza edukacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I będzie spadać chyba że tucznik ruszy w górę bo masa ludzi rzygnuj z wstawiń a nałożeni vat na tucz nakładczy moż spowodować JESZCZE WIKSZE WAHANIA CN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Stasiowi radzę nogi ogolić i do przedszkola wrocić. Nie potrafi posta bez błędu napisać, o interpunkcji nie wspomnę, nieco analfabetyzmem zalatuje a pozuje na analityka czy uj wie kogo.

U mnie jęczmień dogonił pszenice na poziomie 800zl brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj