Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9260

Bo nie mają wiedzy makroekonomicznej, wogóle z ekonomią u rolników jest słabo

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, jahooo napisał:

Dokładnie tak samo z pszenicą. I nieoficjalnie od znajomego żeby się wstrzymać bo cena pójdzie w górę.

No i jak tu na tuczniku zarobić ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Produkuj taniej ... To chyba Twoja rada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam nie narzekam ale większość w tym roku pękła .... to dobrze przynajmniej jakaś stabilizacja będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

No i jak tu na tuczniku zarobić ....

To może zamiast siedzieć od rana na kompie idz do roboty  W chlewni zawsze jest .,coś do roboty ,a nie że robol w chlewni  a ty w kapciach  i w ciepełku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4087
3 godziny temu, jahooo napisał:

Tu 10, tam 20 i cały zysk z gospodarki idzie w p...

Wczoraj patrząc po śladach na śniegu moje auto ze zbożem w skupie prawdopodobnie koło 10:00 było pierwsze tego dnia i być może ostatnie.

Gdzie sprzedałeś i za ile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, wiesiek63zmc napisał:

To może zamiast siedzieć od rana na kompie idz do roboty  W chlewni zawsze jest .,coś do roboty ,a nie że robol w chlewni  a ty w kapciach  i w ciepełku .

Świnia aby dobrze przyrastała potrzebuje spokoju  Dobry Gospodarz zdaje sobie z tego sprawę i zagląda tam jak najmniej

1 godzinę temu, tom50 napisał:

Bez paniki pszenica nie będzie tańsza po nowym roku. 

Po Nowym Roku zapewne nie ale w marcu spadki nieuniknione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
12 minut temu, staszek131415 napisał:

Świnia aby dobrze przyrastała potrzebuje spokoju  Dobry Gospodarz zdaje sobie z tego sprawę i zagląda tam jak najmniej

Po Nowym Roku zapewne nie ale w marcu spadki nieuniknione

Żniwa będą w marcu ? I zboża nagle przybędzie ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, staszek131415 napisał:

Świnia aby dobrze przyrastała potrzebuje spokoju  Dobry Gospodarz zdaje sobie z tego sprawę i zagląda tam jak najmniej

Po Nowym Roku zapewne nie ale w marcu spadki nieuniknione

Ty jednak uwielbiasz być obiektem drwin... W połowie grudnia wiesz jaka będzie zima w Polsce i na świecie, jakie są obecne zapasy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy trzyma więc przed rozpoczęciem prac polowych ludzie zaczną wypychać jak myślisz popyt wtedy będzie większy?

Przed chwilą, Kazik80 napisał:

Ty jednak uwielbiasz być obiektem drwin... W połowie grudnia wiesz jaka będzie zima w Polsce i na świecie, jakie są obecne zapasy itd.

Raczej Ty lubisz być my ślisz że jak ktoś potrzebuje zboże to będzie patrzył za Tobą bo jaśnie Pan zacznie w czerwcu sprzedawać? Duże firmy mają podpisane kontrakty i zabezpieczone dostawy do żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
4 minuty temu, staszek131415 napisał:

Każdy trzyma więc przed rozpoczęciem prac polowych ludzie zaczną wypychać jak myślisz popyt wtedy będzie większy?

Raczej Ty lubisz być my ślisz że jak ktoś potrzebuje zboże to będzie patrzył za Tobą bo jaśnie Pan zacznie w czerwcu sprzedawać? Duże firmy mają podpisane kontrakty i zabezpieczone dostawy do żniw

Które to firmy mają zabezpieczone dostawy do żniw ? Rzuć jakieś nazwy tych firm?

Edytowano przez lonoh
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

jahooo napisał:

PZZ Skierbieszów po 800 brutto. Jedno auto, reszta sobie poczeka

Skierbieszów w lubelskim? W Grabowcu z paramatrami 840 a bez 820 na 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
16 minut temu, staszek131415 napisał:

Wszystkie znaczące na rynku

Cargill to wg ciebie jest znacząca firma ?

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
37 minut temu, staszek131415 napisał:

Każdy trzyma więc przed rozpoczęciem prac polowych ludzie zaczną wypychać jak myślisz popyt wtedy będzie większy?

Raczej Ty lubisz być my ślisz że jak ktoś potrzebuje zboże to będzie patrzył za Tobą bo jaśnie Pan zacznie w czerwcu sprzedawać? Duże firmy mają podpisane kontrakty i zabezpieczone dostawy do żniw

Jakoś De Heus w ubiegłym roku na przednówku z pocałowaniem ręki wziął resztę jęczmienia (10 ton), którego nie skarmiłem świniom i pytali czy nie mam więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No proszę Cię co to jest 10 ton zboża dla takiej firmy , w ubiegłym roku były dobre ceny żywca w tym roku niskie ceny znacznie ograniczą popyt na przednówku nie mówię że zboże będziepo 600 ale cena między 700 -800 jest jak najbardziej możliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie co roku sprawdza się że przed świętami do góry a po świętach w dół. Od lutego powolne podwyżki o około 20zł / m-c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, zetorki12 napisał:

Produkuj taniej ... To chyba Twoja rada ?

A jeśli nie jesteś w stanie taniej bo za mała skala produkcji, to sprzedawaj drożej na lokalnym rynku jako produkt premium. Czy to są złe rady? To powinno być oczywiste...

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, staszek131415 napisał:

No proszę Cię co to jest 10 ton zboża dla takiej firmy , w ubiegłym roku były dobre ceny żywca w tym roku niskie ceny znacznie ograniczą popyt na przednówku nie mówię że zboże będziepo 600 ale cena między 700 -800 jest jak najbardziej możliwa

Wiem, że to jest dla nich nic, tym bardziej mnie dziwiło ich zainteresowanie, szczególnie, że oddział z którym handluję wyjątkowo nie lubi ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

ileś stron czytam że kto nie zawiózł gdzieś do skupu to wszędzie pytają: czy masz więcej, czy przywieziesz jeszcze itd. A co mają mówić? Żeby nie przywozić czy co? Dajcie spokój, piszcie trochę więcej na temat cen.

Powiat Ząbkowice Śl. Pszenica 750-810 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

 Odnalazłem fakture za polifoske -sierpień 2008 Czytanie starych faktur to niezła rozrywka i możecie wierzyć że były naprawde ciężkie lata 

wina giełd, wtedy kapitał przerzucono z akcji na surowce- pokłosie kryzysu- i robienie bańki m.in. na nawozach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

A jeśli nie jesteś w stanie taniej bo za mała skala produkcji, to sprzedawaj drożej na lokalnym rynku jako produkt premium. Czy to są złe rady? To powinno być oczywiste...

To ja ci zaproponuję produkować jeszcze taniej , więcej i szukac jeszcze droższego odbiorcy . W zamian za to zaoferuję nagły brak sprzedaży , bo u sąsiada znajdą ASF . Radź sobie wtedy i się przebranżawiaj ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj