Polecane posty

Wicherek    4088
30 minut temu, gustaww napisał:

U mnie koszt uprawy pszenicy wliczając( npk,N, oprysk od chwastów i 2 grzybówki, nawożenie wapnem, materiał siewny oraz paliwo[ orka, siew, opryski,nawożenie,kombajn i talerzówka ]) to koszt około 2500 Przy obecnych cenach to 3t pszenicy pokrywają koszty produkcji, 200 liczę amortyzację sprzętu  reszta to mój zarobek z którego opłacam podatek, krus i ubezpieczenie uprawy.  Czyli powiedzmy wszystko ponad 4t to moja pensja.

a zakup pola na ile lat rozkładasz ? i po ile rocznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
30 minut temu, gustaww napisał:

U mnie koszt uprawy pszenicy wliczając( npk,N, oprysk od chwastów i 2 grzybówki, nawożenie wapnem, materiał siewny oraz paliwo[ orka, siew, opryski,nawożenie,kombajn i talerzówka ]) to koszt około 2500 Przy obecnych cenach to 3t pszenicy pokrywają koszty produkcji, 200 liczę amortyzację sprzętu  reszta to mój zarobek z którego opłacam podatek, krus i ubezpieczenie uprawy.  Czyli powiedzmy wszystko ponad 4t to moja pensja.

A wtym roku jak dużo zebrało mniej to z czego dołożyli i z czego sie utrzymują jak nie ma zysku/pensji/

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To uważasz że jest większy zysk i się utrzymują w tym roku, czy co masz na myśli?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Wicherek napisał:

a zakup pola na ile lat rozkładasz ? i po ile rocznie ?

na 50 lat 😁

10 minut temu, koniu napisał:

no a zużywające się materiały ekspoatacyjne to nie koszt amortyzacji. Za wszystko się płaci i skądś trzeba na to wziąć pieniądze. Stąd się biorą takie koszty. Jak ktoś tego i owego nie liczy to już zostawiam bez komentarza.

takie rzeczy do końca nie są policzalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, AleksanderX napisał:

A wtym roku jak dużo zebrało mniej to z czego dołożyli i z czego sie utrzymują jak nie ma zysku/pensji/

zrobili sobie amortyzacje pensji/ zysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, racyl napisał:

takie rzeczy do końca nie są policzalne

Czy płacisz za nie w naturze i nie wiadomo jaki przelicznik zastosować aby uzyskać złotówki? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, damianzbr napisał:

Czy płacisz za nie w naturze i nie wiadomo jaki przelicznik zastosować aby uzyskać złotówki? xD

takich drogich usług to nikt nie świadczy

 

A na poważnie to trafi się kilka nie przewidzianych  poważnych awarii i wyliczenia tej amortyzacji idą do kosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

proponuję zapoznać się z podstawami rachunkowości.  w gospodarstwach liczonych w setkach ha nie wliczanie amortyzacji byłoby samobójstwem.  Amortyzacja  jest kosztem  takim samym jak nawozy nasiona paliwo itd. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przy małym zysku to jasne że tak.

niech pszenica je..ie na 400zł i a ta nawet skrupulatna amortyzacja nic ci nie da bo stracisz płynność

 

niestety idzie to w tym kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

A ja sadze ze idzie w dobrym kierunku skoro rolnicy kupuja ziemię po 100000 zł za ha i gospodarstwa o pow 20-30 ha maja sprzetu nakupowanego za kilka milionów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, AleksanderX napisał:

A ja sadze ze idzie w dobrym kierunku skoro rolnicy kupuja ziemię po 100000 zł za ha i gospodarstwa o pow 20-30 ha maja sprzetu nakupowanego za kilka milionów

A za ile lat 1ha za 100 tys ci się zwróci ? odsetki roczne od tego większe niż zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243
4 godziny temu, damianzbr napisał:

 

Też miałem zablokować autostradę że mnie łunie na nowe kombajny i suszarnie namówiły i przez to komornik m co drugi dzień puka? To była wina Łuni mam rozumieć?

bez PROW skusiłbyś sie na nowy kombajn, suszarnie ?? porwałbyś sie na takie inwestycje ?? mam rozumieć, że to tylko i wyłącznie Twoja wina ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
6 minut temu, racyl napisał:

A za ile lat 1ha za 100 tys ci się zwróci ? odsetki roczne od tego większe niż zysk

1 ha za 100 tyś to przy zysku 3 tyś co roku to 33 lata odbijania , gdzie tu logika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, galan99 napisał:

1 ha za 100 tyś to przy zysku 3 tyś co roku to 33 lata odbijania , gdzie tu logika .

+ odsetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Logika ,miec wiecej od sasiada w danej wsi bo sasiednia wieś to jakby inne panstwo . takie sa realia i stąd takie ceny  Ja sam ostatnio zdurniałem i kupilem kilka ha po 35 tys za ha choć mi nie sa za bardzo potrzebne

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
11 minut temu, Shaun napisał:

bez PROW skusiłbyś sie na nowy kombajn, suszarnie ?? porwałbyś sie na takie inwestycje ?? mam rozumieć, że to tylko i wyłącznie Twoja wina ??

A czy te maszy ny tyle by kosztowały gdyby nie świadomosć producentów ż istnieje PROW.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kiedyś się i PROW skończy i co wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

nie, ale czy to nie działa troche podświadomie, że Unia dołoży i taniej wyjdzie ?? Agencja za niego nie podjęła decyzji ale chciałbym mieć od kogoś rzetelnie napisane: wziąłem graty, bo ze wsparciem, sam ze swoich co najwyżej jakąś uzywke. Może. 

3 minuty temu, racyl napisał:

kiedyś się i PROW skończy i co wtedy

moze i sie skończy ale kiedy to będzie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to są decyzje polityczne w tym roku jest a za rok różnie może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
48 minut temu, Shaun napisał:

bez PROW skusiłbyś sie na nowy kombajn, suszarnie ?? porwałbyś sie na takie inwestycje ?? mam rozumieć, że to tylko i wyłącznie Twoja wina ??

Oczywiście że nie kupił bym tych maszyn i na dziś dzień nie był bym w branży rolniczej. Moja sytuacja jest troszeczkę inna, bo gospodarstwem na poważnie zajmujemy się w rodzinie nie całe 10 lat, a zaczęło się właśnie od dotacji PROW. To skusiło do zakupu maszyn za ,,pół ceny,,

Ale nikt mnie nie zmuszał. Kierowałem się chęcią zdobycia dużej darmowej kasy i zaryzykowałem (czysta chęć zysku). Jak będzie susza i komornik mnie zlicytuje, to co do sąsiada mam mieć pretensje że mało do kościoła chodzi i przez to deszcz nie padał?

Sam podjąłem ryzyko więc sam się teraz z tym bujam uda się to się uda, nie to coś innego będę robił, na pewno nie będę stał na autostradzie.

Na strajk wyjdę gdy rząd będzie grabił majątek narodowy lub w inny sposób działał na szkodę państwa.

Tak samo jak ktoś budując chlewnię za parę baniek tak samo kierował się chęcią zysku a nie spełnianiem marzeń o dużym domku dla ulubionych domowych zwierzątek - świnek.

Dlatego też nie popieram żadnych strajków lekarzy, pielęgniarek, policjantów, LOTów, rolników itp. Nikt ich nie przymusza pracować w danym zawodzie. I gdy inwestowali czy robili kwalifikacje w danym kierunku nikt im nie obiecywał gruszek na wierzbie więc pretensje do samych siebie.

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
19 minut temu, damianzbr napisał:

Na strajk wyjdę gdy rząd będzie grabił majątek narodowy lub w inny sposób działał na szkodę państwa.

Dasz radę zliczyć ile to już razy wychodziłeś na strajk po '89-ym? ;)

 

PS. W okolicy Kraśnika pierwsza oferta którą znalazłem na 840zł brutto paszówka :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj