Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Taurus83    889
4 godziny temu, melon10641 napisał:

@Taurus83 dodaj lokalizację i czy netto czy brutto bo tak to nie wiadomo gdzie i za ile ;) 
Agrolok lokalizacja zamojskie 800 neto konsumpcja 12,5% a paszówka 785 lub 775 netto już nie pamiętam

 

Ceny tylko netto piszemy z tego co się orientuję. 

Południe dolnego Śląska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
49 minut temu, Jurek87 napisał:

W koncu rzeczowa rozmowa , ,co do tych ilosci czy mlyn czy paszarnia chcą duzo w jednolitych parametrach wtedy mozna cos ugrac .pozdrawiam panowie :)

Ajaki rolnik oferuje zboże w tysiącach ton ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

A znam nawet jednego. 1200 ha obrabia na pomorzu.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

znam takich co najmniej 5

35 minut temu, staszek131415 napisał:

Ajaki rolnik oferuje zboże w tysiącach ton ,,,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to faktycznie  dużo to niesą rolnicy a przedsiębiorcy pytałem o rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ameba już tak miło było w tym temacie ale nie kur.. dalej będziesz pisał swoje głupoty i spamował niepotrzebnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Idą obniżki widać to po ruchu w skupach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Wręcz przeciwnie dalej pszenica drozeje ale troche dalej jak koło twego nosa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Dziś dzwonił do mnie gość i proponował że kupi 24 tony po 850zł z płatnością do ręki. Wszystko było by super tylko już wcześniej sprzedałem wszystko. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Idą obniżki widać to po ruchu w skupach

raczej brak ruchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28
2 godziny temu, damiandg napisał:

Dziś dzwonił do mnie gość i proponował że kupi 24 tony po 850zł z płatnością do ręki. Wszystko było by super tylko już wcześniej sprzedałem wszystko. :/

jaki region możesz podać namiary na firme ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Idą obniżki widać to po ruchu w skupach

powiedz gdzie ten ruch  adres i firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
16 godzin temu, Pawel2678 napisał:

powiedz gdzie ten ruch  adres i firma

jęczy jak potłuczony.... ze zbożem zero ruchu od żniw a ceny u nas stagnacja ( stasiu czytaj nie tanieje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
59 minut temu, BENNY82 napisał:

jęczy jak potłuczony.... ze zbożem zero ruchu od żniw a ceny u nas stagnacja ( stasiu czytaj nie tanieje)

No właśnie nie daje to Wam do myślenia? Nikt nie chce zboża od żniw nie dziwne tomiało być po 1000 gdzie te ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

jakoś na farmerze jest dziś artykuł ze zboże drożeje   http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/pszenica-i-jeczmien-znacznie-podrozaly-kukurydza-jeszcze-zbierana,82194.html

 

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327
49 minut temu, TomaszKysiski napisał:

kto tyle daje i  dokładnie jaka miejscowośc??

 

Małoszyce.

Ale podobno w Smoleniu lepiej płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 14.11.2018 o 18:12, staszek131415 napisał:

Ajaki rolnik oferuje zboże w tysiącach ton ,,,

Nie chwaląc się to w tym roku mi rolnikowi a nie żadnemu przedsiębiorcy zakręciło się około 1000 ton łącznie. Kukurydzy prawie 700 ton + zboże z 35 ha. Moim zdaniem to jest cały guzik nic więcej.

A takich jak ja jest na pęczki w każdym powiecie. Natomiast takich co mają po 300 / 500 / 800 ha też są w każdym powiecie i oni już mają grubo ponad kilka tysięcy ton.

Przedsiębiorcy to tylko tacy mniejsi te 1000 ton w miesiącu przewalają. Więksi strach pomyśleć ile... Więc nie gadaj głupot.

 

Piszesz o świniakach. Daj mi tuczarnię która zużywa 5000 ton paszy na 5 tyg.? Natomiast kurników mogę ci wymieniać ciągiem przez 2 godz. miejscowości gdzie się utrzymuje 200 / 300 czy 700 tys. szt.

 

W takiej instalacji utrzymującej 300 tys. kurczaków na 6 tyg. idzie 3000 ton paszy.

Cena i pogłowie świń nie ma nic do rzeczy w cenie zboża paszowego, teraz się liczy pogłowie drobiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
6 minut temu, artur125 napisał:

Małoszyce.

Ale podobno w Smoleniu lepiej płaci

Gdzie w Smoleniu jest skup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
11 minut temu, damianzbr napisał:

Nie chwaląc się to w tym roku mi rolnikowi a nie żadnemu przedsiębiorcy zakręciło się około 1000 ton łącznie. Kukurydzy prawie 700 ton + zboże z 35 ha. Moim zdaniem to jest cały guzik nic więcej.

A takich jak ja jest na pęczki w każdym powiecie. Natomiast takich co mają po 300 / 500 / 800 ha też są w każdym powiecie i oni już mają grubo ponad kilka tysięcy ton.

Przedsiębiorcy to tylko tacy mniejsi te 1000 ton w miesiącu przewalają. Więksi strach pomyśleć ile... Więc nie gadaj głupot.

 

Piszesz o świniakach. Daj mi tuczarnię która zużywa 5000 ton paszy na 5 tyg.? Natomiast kurników mogę ci wymieniać ciągiem przez 2 godz. miejscowości gdzie się utrzymuje 200 / 300 czy 700 tys. szt.

 

W takiej instalacji utrzymującej 300 tys. kurczaków na 6 tyg. idzie 3000 ton paszy.

Cena i pogłowie świń nie ma nic do rzeczy w cenie zboża paszowego, teraz się liczy pogłowie drobiu.

A to prawda że w pszenicy dla drobiu nie może być przytulii?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Tak, na to bardzo zwracają uwagę.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
27 minut temu, Alio napisał:

Tak, na to bardzo zwracają uwagę.

a ta przytulia jest szkodliwa dla nich czy to tylko pretekst?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj