Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Traa akurat mi cena świń odpowiada rok temu była taka sama mam płynność finansową więc opłacalność jest co do cen to skoro 3 miesiące temu było 780-800 to jest stagnacja wiosną będzie taniej skoro dotąd nie podrożało to już drożej nie będzie

Skoro ludzie młucili po 11 ton kukurydzy to jednak zbiory tak słabe nie były jak pisaliście to spowodowało stabilizację drobiarze zasypani kukurydzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, staszek131415 napisał:

Traa akurat mi cena świń odpowiada rok temu była taka sama mam płynność finansową więc opłacalność jest co do cen to skoro 3 miesiące temu było 780-800 to jest stagnacja wiosną będzie taniej skoro dotąd nie podrożało to już drożej nie będzie

cena swin w 2004 była 5 zł a teraz po 14 latach nawet 5 zł niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, staszek131415 napisał:

No i co z tego?

to że głupoty piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578
14 minut temu, staszek131415 napisał:

Traa akurat mi cena świń odpowiada rok temu była taka sama mam płynność finansową więc opłacalność jest co do cen to skoro 3 miesiące temu było 780-800 to jest stagnacja wiosną będzie taniej skoro dotąd nie podrożało to już drożej nie będzie

Skoro ludzie młucili po 11 ton kukurydzy to jednak zbiory tak słabe nie były jak pisaliście to spowodowało stabilizację drobiarze zasypani kukurydzą

Kurcze jak to powiedzieć Polskiego rolnika robią jak tylko się da , nie ma żadnych zasad , w Australia susza , w europie pszenicy brak . 

A cena wzrasta ale pomału , ale to wszystko ukraina zawala bo ciągle gadają ile to pszenicy do nas sprowadzają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
10 minut temu, staszek131415 napisał:

Traa akurat mi cena świń odpowiada rok temu była taka sama mam płynność finansową więc opłacalność jest co do cen to skoro 3 miesiące temu było 780-800 to jest stagnacja wiosną będzie taniej skoro dotąd nie podrożało to już drożej nie będzie

Skoro ludzie młucili po 11 ton kukurydzy to jednak zbiory tak słabe nie były jak pisaliście to spowodowało stabilizację drobiarze zasypani kukurydzą

Może ci odpowiada ale według twoich urojeń rosnace ceny zbóż miały pociągnąć ceny świniny.  Czemu tak sie nie stało? 

Czemu nie bedzie drożej jak do tej pory nie podrożało? Skąd takie wnioski? Może jeszcze napisz kiedy i o ile potanieje. Ja się dziwię że ty nie jestes jakimś analitykiem rynku w Elewarr albo innym Agroloku. Kupuja  zboże teraz bo nie wiedzą że bedzie tanieć. Jakbyś im doradzał to zarobili by kupę kasy i ty przy okazji tez. A może ty sam sie skupem zbóż zajmij?

Galan - skoro na matifie masz 200 eur czyli 860 Pln to gdzie ty masz tą przepasć cenową w stosunku do europy.

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ameba a Ty nie pisałeś przypadkiem, że w żniwa ty lub twoi koledzy kupowali pszenicę po 600 i że będzie jeszcze taniej? :D 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łordynator nawet twierdził, że jak w żniwa hodowca kupi prosto z pola pszenicę za 600 to jeszcze powinno się mu podziękować i w  pierścień pocałować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Moim zdaniem to Stacho pisze o spadkach wzrostowych i z tego biorą się niejasności . Generalnie rzeczywistość jest odwrotna do jego teorii.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

matko tego nie idzie juz czytac . po co włascwie odpisujecie na jakies posty dziwne i to ciągniecie. nie szkoda wam czasu.  w zniwa pojechałem zrbic próbe .  wyszła konsumpcja daja po 720 brutto . dzis za ta samą pszenice daja po 864 brutto. poza tym w zniwa pasza była po 680 teraz 820 brutto. od zniw minęlo 3 miesiace  no niech 3,5 do zniw co najmniej 8 . to napewno bedzie taniej . tyle w temacie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Lokalny skup Bełżyce 700 brutto, cena z tego tygodnia. Cedrob przy całym aucie odbiór z podwórka 700 netto, cena sprzed 2 tygodni.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Rzekomo PIAST Płońsk za pszężyto 760 brutto a jęczmień 830 brutto ryczałt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten kto dobrze płaci nie ma szanas na rynku pszenica 900 brutto chętnych brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Rzeczywiście masz racje u nas  trzoda na rynku 6 zł chętnych brak , natomiast pszenżyto 700 netto chętni są. Pozdrawiam 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

pszenica paszowa 840 zł brutto woj lubelskie lokalny skup sprzedawać czy czekać na lepszą cenę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

ja bym po tyle sprzedał, musze zapytać, ile płacą u mnie

potem jak spadnie większy śnieg, znów czekanie do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25608

A jak te ceny się mają np do okresu 2-3 tygodnie temu, są wzrosty czy stabilnie?

Też bym sprzedał w tej cenie ale u mnie nie realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

w żniwa było po 670 brutto ,ostatni miesiąc to stopniowy wzrost o 40 zł na tonie ,sprzedawał ktoś ostatnio z lubelskiego do agrolok ? na stronie cena dla południa polski podają 820 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj