Polecane posty

melon10641    1221

Staszek, Amebo..

Ty od żniw idziesz w zaparte, że ceny będą maleć. Ale jakoś w żadnym województwie Twoje dywagacje się nie sprawdzają. Więc może czas już przestać robić siebie idiotę? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tadi77 napisał:

No i .....?

1 godzinę temu, melon10641 napisał:

Staszek, Amebo..

Ty od żniw idziesz w zaparte, że ceny będą maleć. Ale jakoś w żadnym województwie Twoje dywagacje się nie sprawdzają. Więc może czas już przestać robić siebie idiotę? 

No jak się nie sprawdzają ? Miało być 1000 za pszenicę we wrześniu i jakoś nie było cena jest stabilna i tak będzie do wiosny potem to tylko wróżenie z fusów

Nie twierdzę że 100 euro w tym roku będze ale w przyszlości ta cena może być realna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 25.08.2018 o 14:04, chwiolas napisał:

Odnośnie suchej kukurydzy, wczoraj miałem telefon po 800 netto z odbiorem koniec września............. Oczywiście kukurydza zeszłoroczna. Wiedzą co się kroi.

 

Dnia 13.08.2018 o 14:50, JozB napisał:

Co wy z tym kolesiem dyskutujecie. Ja już poprzestałem, bo wiem że to niezrównoważony psychicznie człowiek. Będzie świniak po 1 zł, to koleś zniknie i będzie spokój. Zauważcie że chrzanią o spadkach cen sami hodowcy, bo myślą że ktoś popchnie na olx po pincset, jak będą siać propagandę na forum. Zaraz się polajkują i będzie git. 

Spadki na giełdach, bo amerykańce sobie wymyślili doskonałe zbiory kukurydzy. Już teraz wiedzą ile im urodzi. Wiedzą też ile ludzie nakosili. Przecież chodzi tylko i wyłącznie o granie na giełdzie. Poszłoby w górę, to nie mieliby czym grać. U nas pszenica w piątek po 780 netto. Jutro będę wiedział czy coś nie ruszyło ponownie. 80 netto w browarze idzie urwać, bo nikt nie wozi. Także ameba już wie że można po 800 netto dostać. 

I uwaga dużo osób woziło, ale na przechowanie, także towaru nie ma w obrocie. Jak kiedyś pisałem, w tym roku brak towaru wyznacza ceny, nie durna giełda, która tylko może wywierać jakiś tam nacisk na większe podmioty. Przecież w niemczech nikt o zdrowych zmysłach nie sprzeda towaru za 800 zł, jak wiedzą, że go nie ma. Niech nasi ściągają z usa kukurydzę jak im brakuje

 

Dnia 14.08.2018 o 08:52, pio25w napisał:

Woźniak 750 ale jak masz conajmiej 50 albo więcej ton to ci jeszcze 20zl dołożą.  

Stasiu umilkł 😂 

 

Dnia 9.08.2018 o 09:34, jahooo napisał:

Nie ma co się podniecać, dziś też kolejek nie ma. Że jakieś staszki przywiozą tone pszenicy po 620 to nie rzutuje na całość. U mnie sąsiedzi po kolei pchają całe wanny po 25t po 740-780 netto. Nie pytałem gdzie ale to już 4 auto które widzę w tym tygodniu.

 

Dnia 9.08.2018 o 09:57, tom50 napisał:

Pszenica paszowa 760 , konsumpcja 850  ceny na dzisiaj.Myśle że niebawem zobaczymy jedynke z przodu za dobry towar.

 

Poczytajcie sobie wasze posty z przed 3 miesięcy jesśli by były takie wzrosty jak podajecie to już by była jedynka z przodu oj kłamczuszki

http://www.fdw.pl/pl/skup-zboz

9 godzin temu, jahooo napisał:

U mnie od żniw ceny wyższe o 150zł

O to teraz ile u cb ?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie prawda w tym kraju mało komu pasuje ......ameba jednak miał rację 🤠

Przeprosin nie oczekuję bo takie prostaki nie potrafią przyznać się do błedu zapadła cisza ..........

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
16 minut temu, staszek131415 napisał:

 

 

 

 

Poczytajcie sobie wasze posty z przed 3 miesięcy jesśli by były takie wzrosty jak podajecie to już by była jedynka z przodu oj kłamczuszki

http://www.fdw.pl/pl/skup-zboz

O to teraz ile u cb ?🤔

Stasiu jedynka z przodu by była gdyby nas bratnia Ukraina nie poratowała pszenicą i kukurydzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Dokładnie prawda w tym kraju mało komu pasuje ......ameba jednak miał rację 🤠

Przeprosin nie oczekuję bo takie prostaki nie potrafią przyznać się do błedu zapadła cisza ..........

Dobra dobra. Przed żniwami mówiłeś że po pincet  będzie także nie fisiuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widać że masz kłopoty z pamięcią i jako linię obrony wybrałeś atak bo swołocz już zamilkł brak argumentów

Coś tak jak totalna nie mają argumentów to atakują na prawo il ewoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847
1 godzinę temu, witejus napisał:

Stasiu jedynka z przodu by była gdyby nas bratnia Ukraina nie poratowała pszenicą i kukurydzą

G...o prawda pn-zach Polska praktycznie od 1.08 trzyma  cenę 810-830 netto  zainteresowanie takie sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    119

Propozycja z dziś 780 netto paszowa Lubelskie. Korci choć pszenica ma parametry konsumpcyjne przyzwoite.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221
Dnia 4.08.2018 o 07:53, staszek131415 napisał:

Pszenica paszowa nie będzie po 800 a ocenie zadecyduje popyt i podaż o cenie  decyduje liczyć sobie możesz pytanie kto Ci to da Ardanowski zrobi  porządek i do pieca będzie sz mógł je wsypać

Widzę Staszku poznałeś słowo argument, teraz przydałoby się jeszcze poznać jego znaczenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140
7 godzin temu, staszek131415 napisał:

dodatkowo hamują je niskie ceny żywca co znacznie ogranicza popyt

Cena żywca w normie, promocja w Żabce już dawno się skończyła. teraz jest niska cena na Kasztelana niepasteryzowanego.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847
12 godzin temu, witejus napisał:

to Ty gówno wiesz ,tysiące ton pszenicy , kukurydzy nie mają wpływu na cenę?

Na cenę  wpływało wielkość statków,które wpłynęły do portow + panika o totalnej suszy w całej  Europie a teraz jak to było w poprzednich latach południe Polski dobije do cen płaconych na północy i w styczniu okaże się czy dojdziemy do 1000 na tą chwile wydaje mi się to mało prawdopodobne😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, melon10641 napisał:

Widzę Staszku poznałeś słowo argument, teraz przydałoby się jeszcze poznać jego znaczenie. 

Dlatego jest po 720

2 godziny temu, alvaroalvaro78 napisał:

Na pomorzu lepsze ceny były w żniwa (860 za 12.5) jak teraz (830)

Czyli spadki są faktem pytanie jak zachowają się sprzedający bo ruch ze zbożem się zrobił jak w żniwa część zaczęła sprzedawać bo na podwyżki puki co nie ma co liczyć smi to potwierdzacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66

Kryminalni z Hrubieszowa zatrzymali 41-latka, który skupował od rolników zboże, ale nie zamierzał za nie zapłacić. W tej sprawie zgłosiło się już 12 pokrzywdzonych.

 

Policjanci ustalili, że proceder trwał od czerwca 2017 roku na terenie powiatu hrubieszowskiego. 41-letni mieszkaniec Hrubieszowa skupował zboże od rolników. Zawierał umowy kupna-sprzedaży, ale nie wywiązywał się z zapłaty za towar.

Mężczyzna w chwili zawierania umów w ogóle nie zamierzał się z nich wywiązać w ustalonym terminie.

Do chwili obecnej zgłosiło się 12 pokrzywdzonych z terenu powiatu hrubieszowskiego, którzy zostali oszukani przez nieuczciwego przedsiębiorcę. Sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza się, że osób oszukanych przez 41-latka jest więcej.

Mężczyzna usłyszał 12 zarzutów oszustwa. Mundurowi zabezpieczyli od podejrzanego mienie w kwocie blisko 200 tys. zł. Grozi mu kara do 10 lat pozbawiania wolności.

 

źródło www.lublin112.pl

 

o kogo chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7658
13 minut temu, staszek131415 napisał:

Dlatego jest po 720

Czyli spadki są faktem pytanie jak zachowają się sprzedający bo ruch ze zbożem się zrobił jak w żniwa część zaczęła sprzedawać bo na podwyżki puki co nie ma co liczyć smi to potwierdzacie

Ruch ze zbożem się zrobił jak w żniwa część zaczęła sprzedawać bo , po pierwsze koniec roku zobowiązania , kontrole przechowywania ziarna , dalej ciepła pogoda ryzyko pojawienia się wołków .

Ciepło do 20 grudnia na plusie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj