Polecane posty

Jarecki88    212

Ale to cena za jaki towar? Bo na tej dużej tablicy to oni podają cenę maksymalną za konsumpcję. Ale zazwyczaj mało kto miał taki towar, by poszedł bez potrąceń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Ceny będą jeszcze zwyżkować , niekorzystny kurs euro i import stał się mało opłacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Ale to cena za jaki towar? Bo na tej dużej tablicy to oni podają cenę maksymalną za konsumpcję. Ale zazwyczaj mało kto miał taki towar, by poszedł bez potrąceń. 

14 białko i 76 gęstość  ,parametry parametrami ale najważniejsze że podnoszą na każdy towar .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

W agrobiznesie trąbią że pszenica będzie tanieć, rekord goni rekord jeśli chodzi o prognozy zbiorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Ile razy się pisało, żeby nie słuchać agropierół. Już białe kołnierzyki obliczyły plony, zaraz po pierwszej dawce azotu:D. To są eksperci. Tych pajaców razem z tymi z USDA powinno się powiesić za jaja za trąbienie takich pierdół


I jako że zapasy tych ekspertów pojawią się za parę miesięcy, to myślę że cena za bardzo nie stanieje jak nie będzie towaru fizycznie na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Zgadzam sie z Tobą kolego. Prognozy to sobie można wsadzić. Co miesiąc co innego prognozuja a tak naprawde fizycznie jeszcze nic nie ma w zasiekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481

Nawet w tych agropierdołach stwierdzono że po mimo podnoszenia na papierze zapasów to jeszcze więcej rośnie realne zapotrzebowanie . Do tego jak jeszcze uwzględnić to co mówiono w tej propagandzie to połowa zapasów zgromadzona jest w Chinach  z czym się zgadzam a to co liczą amerykanie jest tylko wirtualnym zapiskiem tak jak waluty świata :) . Pytanie po co takie naciąganie zapasów skoro nikt dziś w to nie wierzy ? Przyszły rok zapowiada się fatalnie , USA mniej planują (nieoficjalnie ) o 10 mln , Australia podobnie mniej o 10 mln czyli spadek o 23 % całej produkcji . Ruskie jeszcze nie myślą  prognozować ale na dzien dobry 5 mln mniej . Te dzisiejsze zapasy podnoszą na "zapas" bo w przyszłym roku nie będą mieli podstaw by tak bezczelnie podnosić a zużycie wzrośnie w przyszłym roku no chyba że będzie jakaś wojna lub eksterminacja na skalę wtedy zużycie nie wzrośnie .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

wczoraj sprzedana pszenica paszowa po 600 zł brutto lubelskie. U mnie w okolicy jest ciezko z dobrymi cenami. W kurnikach 620 brutto, w Tomaszowie Lub. 630 brutto. To są też podwyżki bo w zniwa ceny były 500 zł brutto, 550 brutto. Najbardziej mi sie opłacało po 600 zł sprzedac po skup prawie pod nosem a reszta jest daleko i nie bardzo by mi sie opłacało bo koszty transportu dochodzą i na jedno by wyszło albo i bym stracił a zostało mi niecałe 16 ton pszenicy. Reszte ponad 11 ton poszło jesienią dla indywidualnych rolników i w zniwa co nie mogłem juz zmiescic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal221    1

Andrzej1988, wydaje mi się ze pszenice trochę tanio sprzedałeś. Ws trade czy Unex płacą za paszówkę w lubelskim po 620-630zł netto, brutto wyjdzie z 670zł. Zboża nie ma, handlowcy dzwonią i wypytują o towar. Mi się wydaje że cena pójdzie do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

płacą nawet już lepiej. ale raczej za ilosci od 25 ton. szczerze mówiac 700zł brutto jest do osiagniecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Andrzej1988, wydaje mi się ze pszenice trochę tanio sprzedałeś. Ws trade czy Unex płacą za paszówkę w lubelskim po 620-630zł netto, brutto wyjdzie z 670zł. Zboża nie ma, handlowcy dzwonią i wypytują o towar. Mi się wydaje że cena pójdzie do góry.

 

Tylko że WS Trade nie przyjada po 16 ton tylko po minimum 20 ton. Musiałbym wszystko trzymac do wiosny aby im sprzedac bo wtedy by miał te powyzej 20 ton a pozatym nie mam za bardzo warunków na przyjmowanie tirów. Troche byłoby to kłopotliwe. Musiałbym sporo zaiwestowac aby tiry mogły u mnie jezdzic po podwórzu czyli utwardzic podwórze bo wiosną jest różnie no i przez stodołę nie przyjedzie bo kabina by sie nie zmiesciła. Niby duza stodoła ale na tira ciut za mala. Najlepeij miec silos i w dodatku lejowy. Tirem podjeżdza, spust z silosa otwieram i leci pszenica do kosza a z kosza zmijka ciagnie i gra gitarka ale sporo trzeba zainwestowac. Gdybym miał ze 100 ha to bym inwestował w takie cos ale nie ukrywam że na silos mam chęć. Narazie mam inne wydatki ale moze z czasem zakupie nawet używany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

wczoraj sprzedana pszenica paszowa po 600 zł brutto lubelskie. U mnie w okolicy jest ciezko z dobrymi cenami. W kurnikach 620 brutto, w Tomaszowie Lub. 630 brutto. To są też podwyżki bo w zniwa ceny były 500 zł brutto, 550 brutto. Najbardziej mi sie opłacało po 600 zł sprzedac po skup prawie pod nosem a reszta jest daleko i nie bardzo by mi sie opłacało bo koszty transportu dochodzą i na jedno by wyszło albo i bym stracił a zostało mi niecałe 16 ton pszenicy. Reszte ponad 11 ton poszło jesienią dla indywidualnych rolników i w zniwa co nie mogłem juz zmiescic

ja mam do tomaszowa 30km, i u mnie ceny spokojnie 650-670 brutto w tej chwili, więc ktoś Cię nieźle wykorzystał, znam takich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Chyba przy wymianie te ceny bo na pewno nie na konto. Nikt w okolicach Tomaszowa nie da tej ceny chyba że od poniedziałku znowu cenę podnieśli. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

przy wymianie na nawoż tomaszów oferowal mi 660 zł brutto za paszówke ale ja nawóz juz mam. WS trade za paszową chcą 590-610 netto. Cena z 10.03.2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Dzisiaj miałem telefon z agroloku w sprawie pszenicy paszowej cena 640 netto, podobno wczoraj spadała o 10 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

tylko na skupach jest bez kolejek, wiec chyba brakuje towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

przy wymianie na nawoż tomaszów oferowal mi 660 zł brutto za paszówke ale ja nawóz juz mam. WS trade za paszową chcą 590-610 netto. Cena z 10.03.2017

 

Nigdy nie sprzedaje zboża na wymianę... kiedyś raz to zrobiłem i okazało się że te 20zł więcej na pszenicy oddałem i jeszcze dopłaciłem 10zł skupowi na nawozie.... Wystarczyło spojrzeć na paragon. Niby sprzedajesz 20zł drożej zboże ale w miedzy czasie te nawozy liczą Ci w cenie dużo wyższej niż można kupić gdzie indziej bezpośrednio. nie wiem czy wiesz o co mi chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

W mojej okolicy fermy drobiarskie płacą 640 netto za paszową a Agro As za konsumpcyjną w granicach 670 netto, ale cena uzależniona jest od parametrów 

Z kolei pszenżyto jest po 595 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj