Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

 

Witajcie 

Dzisiejsze  kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14 - 720pln netto czyli na porcie 750 cena luty, gęstość min. 77 

Pszenica 12.5 - 710pln netto czyli na porcie 740 cena luty, gęstość min. 76

Pszenica nowe zbiory 685pln FCA

Rzepak 1880netto loco gospodarstwo luty

Rzepak nowe zbiory 1630pln netto

Pszenżyto 600netto FCA 

Zapraszam na priv w razie pytań.

Przy większych ilościach cena do negocjacji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

Witam czy ktoś handlował z 4grain Sp.zo.o. ? za pszenice 76 gęstość zaoferował mi 630netto tylko że z nimi jeszcze nie współpracowałem :ph34r:

Kolego to ten sam gosciu co miał AGRO-CORN  ja bym uwazał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

640 netto paszowka na kurnik zastanawiam się czy nie zacząć wozić..

U kogo tyle bo wlkp to kawał kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego to ten sam gosciu co miał AGRO-CORN  ja bym uwazał

Ok dzięki z Agro-Corn również handlowałem do pewnego czasu jak ociągali się z zapłatą za towar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U kogo tyle bo wlkp to kawał kraju

W Rusku dzisiaj mi tyle zaproponowali- czyli rzut beretem od Ciebie! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847

Będzie rosnąć, zobaczycie. Poczekajcie na początek wiosny, zobaczycie że będą wymarznięcia, a to na pewno nie obniży ceny. Ciekawi mnie jeszcze co miało się stać po 15 stycznia, że ceny miały spaść. Niech któryś z proroków piszących te brednie mi wytłumaczy

 

Każdy co u nas sprzedawał na przełomie roku pszenicę w cenie 690-710 obstawiał że ta cena długo się nie utrzyma,zresztą kupujący twierdzili to samo i wszyscy wskazywali na Ukrainę a tu taki numer,cena faktycznie od 2 miesięcy stoi w miejscu+-10zl,furorę robi za to jęczmień cena na dziś 685 brutto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2286

Będzie rosnąć, zobaczycie. Poczekajcie na początek wiosny, zobaczycie że będą wymarznięcia, a to na pewno nie obniży ceny. Ciekawi mnie jeszcze co miało się stać po 15 stycznia, że ceny miały spaść. Niech któryś z proroków piszących te brednie mi wytłumaczy

 

 

I co z tego że będą wymarznięcia? Jedynie co to pszenica i jęczmień jary mogą mieć cenę u handlarzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

spokojnie do oceny plantacji daleko moim zdaniem nie bedzie duzych strat bo zima przychodzila powoli i rosliny mialy czas na przygotowanie sie a nie tak jak bylo w ubieglym roku w grudniu gdzie bylo +12 przez kilka dni a nagle zrobilo sie -15 i to zalatwilo sprawe.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

spokojnie do oceny plantacji daleko moim zdaniem nie bedzie duzych strat bo zima przychodzila powoli i rosliny mialy czas na przygotowanie sie a nie tak jak bylo w ubieglym roku w grudniu gdzie bylo +12 przez kilka dni a nagle zrobilo sie -15 i to zalatwilo sprawe.....

 

Swieta prawda.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leo74    3

Czyli cena powolutku idzie do góry w mojej miejscowości jak i w sąsiednich praktycznie pszenica wyhandlowana mi dawali po 64 brutto ale jeszcze będę czekał i myślę że  się doczekam bo taka cena to są koszta produkcji, a gdzie zysk a ja gratis nie lubię pracować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Czyli cena powolutku idzie do góry w mojej miejscowości jak i w sąsiednich praktycznie pszenica wyhandlowana mi dawali po 64 brutto ale jeszcze będę czekał i myślę że  się doczekam bo taka cena to są koszta produkcji, a gdzie zysk a ja gratis nie lubię pracowac

U mnie tez ci co mieli wjecej juz wywiezli pozostali tacy co mają 10-15 ton i rolnictwo to chobby ale tych tez niewiele

 

Co do ceny to tobie i sobie zycze aby sie sprawdzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

łódzkie propozycje najwyższe z różnych firm z wczoraj , netto loco zaklad

 

pszenica k  680

pszenica p  650

pszenzyto   630

zyto            580

 

strzechu kto tyle w łódzkim płaci za żyto? Co do reszty zbóż to się zgadzam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli cena powolutku idzie do góry w mojej miejscowości jak i w sąsiednich praktycznie pszenica wyhandlowana mi dawali po 64 brutto ale jeszcze będę czekał i myślę że  się doczekam bo taka cena to są koszta produkcji, a gdzie zysk a ja gratis nie lubię pracować :D

 

Toile z ha zbierasz że tyko koszty Ci pokrywa? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leo74    3

Na naszych glebach czyli 4 w granicach 6-6,5 z ha i moim zdaniem to przy cenie 64 to zostaje z tego wielkie G....,a jeśli kolego uważasz że to taki zysk to ci gratuluję i życzę powodzenia w pracy rolniczej a zakłady kupią :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

Na naszych glebach czyli 4 w granicach 6-6,5 z ha i moim zdaniem to przy cenie 64 to zostaje z tego wielkie G....,a jeśli kolego uważasz że to taki zysk to ci gratuluję i życzę powodzenia w pracy rolniczej a zakłady kupią :rolleyes:

ja zbieram 6.5 do 7 i jak sprzedam powyzej 600 netto to mi zostanie napewno 1000zł/ha


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie 

Dzisiejsze  kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14 - 730pln netto czyli na porcie 760 cena luty, gęstość min. 77 cena na marzec +5pln

Pszenica 12.5 - 720pln netto czyli na porcie 750 cena luty, gęstość min. 76 cena na marzec +5pln

Pszenica nowe zbiory 685pln FCA

Rzepak 1890netto loco gospodarstwo luty

Rzepak nowe zbiory 1645pln netto

Pszenżyto 605netto FCA 

Zapraszam na priv w razie pytań.

Przy większych ilościach cena do negocjacji

 

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Każdy co u nas sprzedawał na przełomie roku pszenicę w cenie 690-710 obstawiał że ta cena długo się nie utrzyma,zresztą kupujący twierdzili to samo i wszyscy wskazywali na Ukrainę a tu taki numer,cena faktycznie od 2 miesięcy stoi w miejscu+-10zl,furorę robi za to jęczmień cena na dziś 685 brutto

 

 

to ładna cena na jeczmien to gdzie tak płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2286

ja zbieram 6.5 do 7 i jak sprzedam powyzej 600 netto to mi zostanie napewno 1000zł/ha

 

 

Może zostaje, może nie, ale chcąc się rozwijać jest to jednak mało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847

to ładna cena na jeczmien to gdzie tak płacą

 

Płacą okoliczni hodowcy trzody chlewnej a jęczmień w ilości 100t wystawił okoliczny dzierżawca ,tydzień czasu i nie ma śladu ma jeszcze około 150 ton ale liczy na więcej,rolnicy wołają już po 700 i o dziwo też znajdują  nabywców,w zeszłym roku w kwietniu cena jęczmienia u nas przebiła cenę pszenicy jakościowej  .Północ kujawsko-pomorskiego.Ostatnie lata u nas jest większy zarobek na jęczmieniu niż na pszenicy i nie ma problemów ze zbytem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leo74    3

I oto chodzi jeśli chcesz się rozwijać to przy takiej cenie  zapomnij ,albo nazwijmy to rozwijaniem spowolnionym !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

ja zbieram 6.5 do 7 i jak sprzedam powyzej 600 netto to mi zostanie napewno 1000zł/ha

 

Pajej ile Kapka płaci teraz za konsumpcje??


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

I oto chodzi jeśli chcesz się rozwijać to przy takiej cenie  zapomnij ,albo nazwijmy to rozwijaniem spowolnionym !!!

 

ale jak cena jest za dobra to co poniektórym odbija i ziemia kosmos, nawozy i maszyny tez w góre

Pajej ile Kapka płaci teraz za konsumpcje??

oststnio było do 650 netto. po niedzieli zamierzam wywozic to napisze co i jak


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj