Polecane posty

Masterol    0

pszenica paszowa z gospodarstwa na dzień dzisiejszy powiat głubczycki/opolskie woj. 605pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a cedrob czy golpasz maja jakies konkretne wymagania odnosnie jeczmienia ? czy tylko byle suchy itd . czy jak oscisty to przebieraja i wybrzydzaja ?


to cena jeczmieina sie ruszyła troche :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26
Napisano (edytowany)

jakos slabo sie ruszyla myslalem ze bedzie lepiej ale 600 netto na gospodarstwo w moim rejonie nikt dac nie chce kolega wyżej napisal ze cedrob 620 pewnie netto i pewnie na zakladzie wiec jak z mojej lokalizacji wyjdzie taniej niz 595 netto z odbiorem kupujacego rok temu rowniez bylo malo jeczmienia a cena to 580 netto wiec w tym roku udalo sie sprzedac 15 zl drozej zawsze cos;)

 

pszenica kons. na teresinie 680 zl tydzien temu 690 netto bylo za 13% bialko

Edytowano przez maly00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ kamil18fmr jęczmienia to cena netto? od kiedy obowiązuje?

w golpaszu są brane pod uwagę 3 parametry: robak, wilgotność i zanieczyszczenie; nie wiem jak z ościstym, ale z ogólnym zanieczyszczeniem 'trzeba się przyłożyć', żeby przekroczyć ten parametr,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Napisano (edytowany)

nom bo niektore firmy to szukaja igly w stogu siana jak sie mowi wiadomo zboze musi byc suche ,bez robakow i bez jakis zanieczyszczen typu przytulia itd to te warunki sa oczywiste ale niektorzy jeszcze sie przyczepiaja za byle co byle cene obnizyc

np przypadki z zycia wziete nie bede wymianiał punktow w ktorych sie to zdarzylo np tak w zniwa pszenica badana konsupcja w zime odworzona paszowka . albo potracenie ze troszke plew sie trafia w pszenicy . albo jeczmien odwozilismy rano cena normalna a po poludniu juz 20 zł w dol w ciagu jednego dnia kurs po kursie zawiezione jedno drozsze drugie tansze bo stanialo w ciagu kilku godzin

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

sprzedaj pszenice na polskie mlyny zobaczysz jak trzeba sie przylozyc ;) zeby potracenia nie dostac.... czemu nie sprzedajecie do hodowcow?? lepiej mozna sie dogadac niz cedrobem to pewne....za jeczmien dobrze placi TD AGRO rzetelna firma nigdy nie mialem problemu z nimi nawet jak zboze bylo troche gorszej jakosci to tez idzie prawie zawsze po uzgodnionej cenie warunek trzeba o tym poinformowac przedstawiciela bezwzglednie....


kolego pszenica w zniwa mogla miec parametry kons. jak byly na pograniczu moga uleciec niestety z czasem tak sie dzieje ...

a co do firm kupujacych to narobilo sie pseudo-biznesmenów co siedza w domu przed komputerem dzwonia po ludziach i chca kupic swoich aut nie maja tylko spedycja i taki tam interes tylko nerwy psuje i jelenia szuka zeby tanio wyrwac...raz temat przerabialem i nigdy wiecej.... ladnie przez telefon gadaja poki nie pojedzie

Prawda jest taka ze jak na lekarstwo jest rzetelnych firm przez telefon to kazdy moze obiecywac ja mam swoich sprawdzonych 3 odbiorcow i innych nie szukam bo szkoda nerwow pozniej , ktory  w danej chwili lepiej placi to sprzedaje nie raz jest tak ze jeden placi lepiej za jeczmien inny za pszenice .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

 

Witajcie 

Wczorajsze  kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14 - 715pln netto czyli na porcie 745 cena luty, gęstość min. 78 

Pszenica 12.5 - 705pln netto czyli na porcie 735 cena luty, gęstość min. 77

Pszenica 12,5 wilgotnośćdo 16% gęst 73 opadanie 220 - 660netto - na porcie 690pln

Pszenica paszowa 630netto

Pszenica nowe zbiory 680pln FCA

Rzepak 1830netto loco gospodarstwo luty

Rzepak nowe zbiory 1610pln netto

Jęczmień 590netto FCA 

Owies 520netto FCA

Zapraszam na priv w razie pytań.

Przy większych ilościach cena do negocjacji

 

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Podpisany kontrakt Pszenica 720 netto i rzepak 1680 netto

A co sie dzieje jesli  nie bedziesz wstanie zrobic odpowiednich parametrow np opadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek23    0

Ja sprzedaje po 665netto kons. Okolice slupcy wielkopolska. Facet odbiera tez z gospodarstw ale ma w zeszycie na miesiąc roboty

hej tommmek kto tyle płaci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

A co sie dzieje jesli  nie bedziesz wstanie zrobic odpowiednich parametrow np opadania

 

Potrącenia z ceny standardowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

A gdzie Ty widzisz że w Rosji nie ma śniegu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Jak leżą 2cm śniegu przy -25 stopniach i wietrze, to tak jakby go nie było. To jest mapka orientacyjna. Tam, gdzie zielone wogóle nie ma nawet grama śniegu. U nas widze koło Bydgoszczy nie za bogato, może koledzy potwierdzą, czy to prawda. U mnie jeszcze ze 2-3 dni odwilży i mróz może być problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630
Napisano (edytowany)

Dla Polski tu fajna mapka z grubością pokrywy śniegu http://pogoda.wroclaw.pl/wrfarw/domena1/init12/snd/

 

Spójrzcie  na 60+ godzin jaki ładny klin ze zwiększającą pokrywą śnieżną od wschodu wchodzi.  Czyżby miały być intensywne opady?

 

Tu grubość pokrywy w wybranych miejscach Rosji - za wiele go nie ma   http://www.weatheronline.pl/weather/maps/current?LANG=pl&CONT=euro&REGION=0006&LAND=RS&LEVEL=4&R=310&CEL=F&ART=karte&TYP=schnee

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

juz roslinki pszenicy od gory robia sie jakby uschniete byly ale przy korzonku jeszcze zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Jak leżą 2cm śniegu przy -25 stopniach i wietrze, to tak jakby go nie było. To jest mapka orientacyjna. Tam, gdzie zielone wogóle nie ma nawet grama śniegu. U nas widze koło Bydgoszczy nie za bogato, może koledzy potwierdzą, czy to prawda. U mnie jeszcze ze 2-3 dni odwilży i mróz może być problemem.

Dokładnie okolica BDG nic śniegu :/

już na poprzednich mrozach (-18c) zero śniegu potem trochę spadło ale już się roztopił, tak więc ceny mogą wzrosnąć jeśli sytuacja z zeszłego roku się powtórzy ? :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jakos w zeszlym roku wymarzniecia byly i zboze na koniec nie podrozalo a wrecz staniało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

były, ale tylko u nas, teraz trochę większy obszar ma problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

On myśli że jak w Polsce trochę wymarznie to już musi po 800zł pszenica. 

 

Ogólnie w podlaskim jeczmień wkońcu ruszył mam ofertę na 650 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj