Polecane posty

dymek512    1

On myśli że jak w Polsce trochę wymarznie to już musi po 800zł pszenica. 

 

Ogólnie w podlaskim jeczmień wkońcu ruszył mam ofertę na 650 netto. 

 

Kto tyle płaci w podlaskim? Ja dwa tyg temu miałem propozycje po 550netto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Robiłem test przezimowania i pszenica julius i pszenzyto borwo nie wymarzło.Roślinki ładnie odrastaja. Kujawsko pomorskie okolice włocławka było w tym roku najwiecej -17 bez okrywy snieznej. Tafle ziemi wycinałem piłą spalinową do betonu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A jaki jest sens teraz robić test na przezimowanie?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Robiłem test przezimowania i pszenica julius i pszenzyto borwo nie wymarzło.Roślinki ładnie odrastaja. Kujawsko pomorskie okolice włocławka było w tym roku najwiecej -17 bez okrywy snieznej. Tafle ziemi wycinałem piłą spalinową do betonu 

 

jak sie robi test przezimowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Panie Google Ci zablokowali?

Pomorskie 12,5 690-700 netto loco gospodarstwo.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Skup jak skup, wypłacalni są jeśli o to Ci chodzi a ceny mają podobne jak inne skupy w tej okolicy. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Powoli ceny idą do góry myśle że warto jeszcze poczekać troche ze sprzedażą bo coś jeszcze może ruszyć. Tym bardziej że na świecie sytuacja pogoda póki co też jest nie pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26
Napisano (edytowany)

pamietajcie tez o tym ze duzo zboza jest zmagazynowane po firmach ktore kupily je wczesniej jak i duze gospodarstwa tez maja pewnie sporo w  magazynach  jak zaczna sprzedawac zrobi sie duzo towaru na rynku to wszystkie podmioty skupujace to wykorzystaja....na razie pogoda tez sprzyja bo w tym tygodniu bedzie problem z dojazdem na skup ale jak dlugo potrwa ta gra nikt nie wie, ja bym raczej realnie patrzyl na to co sie dzieje rowniez na przyszlosc i nie chce uslyszec w agrobiznesie ze drozej juz bylo

druga sprawa ze handel caly czas idzie przy zalozeniu ze rozne mieszalnie robia zapasy teraz na nastepnych kilka lub kilanascie tygodni to jak zrobi sie wiosna roznie moze byc na pewno bedzie sporo ludzi chetnych do sprzedazy dlatego ze dali wczesniej doplaty i wiele ludzi juz ich nie ma bo wydali a na wiosne trzeba miec zapas gotowki...

Edytowano przez maly00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Konsumpcja do 650 paszówka 600 netto. Podkarpacie/lubelskie

a kto daje 600 netto za pasze A to 650 żeby dostać Max parametry ktorych nigdy nie ma i 15 ton minimum na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a kto daje 600 netto za pasze A to 650 żeby dostać Max parametry ktorych nigdy nie ma i 15 ton minimum na raz

 

ja przywioze ponad 20 na raz nie pamiętasz jakie mam przyczepki? a 600 za pasze studzienny dzwoniłem do niego chyba w czwartek


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja przywioze ponad 20 na raz nie pamiętasz jakie mam przyczepki? a 600 za pasze studzienny dzwoniłem do niego chyba w czwartek

no ja wiem ale i tak nikt nie dostaje tych 650 tylko 630 jak nawet jak masz te15 ton a poniżej to za 610 zł mi się nie opłaca jechać tam gdzie wiencej spale jak tam doję jak zarobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

też sie zastanawiam czy nie wywieść na pasze na 600


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Znajomy w sobotę wywiózł 20 ton pszenżyta na lokalny skup. 500 netto.......


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

pszenica 630-650 zł brutto w zależności od parametrów.Saka firma

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leo74    3

Dobre pytanie bo jak taka cena brutto to szału nie ma chyba że śmierdzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak ceny suchej kukurydzy sie kształtują bo w cedrobie słabo 630 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
Napisano (edytowany)

@warchest, nie obraź się, ale avatar masz głupkowaty i on mnie zawsze rozśmiesza :D Przez to nie moge brac twoich wypowiedzi na poważnie :D A ten film bardzo lubię

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Napisano (edytowany)

...napisał to ziomek z "pikaczu" w avatarze :)

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

@warchest, nie obraź się, ale avatar masz głupkowaty i on mnie zawsze rozśmiesza :D Przez to nie moge brac twoich wypowiedzi na poważnie :D A ten film bardzo lubię

 

ja tez bardzo lubie ten film i dla zwały dałem ten avek . a wypowiedzi bierz na poważnie

@warchest, nie obraź się, ale avatar masz głupkowaty i on mnie zawsze rozśmiesza :D Przez to nie moge brac twoich wypowiedzi na poważnie :D A ten film bardzo lubię

 

ja tez bardzo lubie ten film i dla zwały dałem ten avek . a wypowiedzi bierz na poważnie. a drugą sprawą jak kształtuja sie ceny jeczmienia bo w agrobiznesie mowiłi że drożeje a teraz mam kupca na jeczmień ale nwm czy 630 plus vat sprzedawaćwolałbym 650 plus vat a jak u was ceny sie kształtuja jeczmienia i jakie zainteresowanie jeczmieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Avatar czy nie to twoich wypowiedzi nie ma co brać poważnie. 

 

Ktoś tam pytał gdzie 650 jeczmień - to w mieszalni pasz w Surażu, ale już zapchane magazyny. 

 

Cena jeszcze potrzyma, a od marca w dół tak myślę jak co roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Avatar czy nie to twoich wypowiedzi nie ma co brać poważnie. 

 

Ktoś tam pytał gdzie 650 jeczmień - to w mieszalni pasz w Surażu, ale już zapchane magazyny. 

 

Cena jeszcze potrzyma, a od marca w dół tak myślę jak co roku. 

 

twoich wypowiedzi można nie brać poważnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj