Polecane posty

Roxer    126

Notowania cen pszenicy czy innych towarów to nie Bitcoin żeby analizować je w tak krótkich odstępach czasowych ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9262

Roxer, takie są zasady giełdy, że wzrost - korekta lekko w dół , spadek- korekta lekko w górę. Przecież widać, że trend jest wzrostowy, jeśli potrafisz na wykresie wyznaczyć linię trendu. Od połowy lutego giełda w USA zaliczyła wzrost o conajmniej 15% nawet uwzględniając korekty. Czy to mało ? Licząc na "nasze" wzrost z 600 zł netto na 690 zł  tak na wprost netto. Teraz MATIF kompensuje dane o 25% mniejszych zbiorach z Rosji

W Chicago kurs odniesienia w listopadzie 2017 to 410USc dziś 494USc (około). Nie zaliczyłbym tego do spadków.

Licząc rok do roku na MATIF pszenica jest tańsza o około 10 euro w stosunku do marca 2017, ale też  inne są dane bazowe, natomiast w stosunku do roku 2016 cena jest o około 10 euro wyższa dziś niż w marcu 2016.

Wczoraj Rosja objawiła dane o przewidywanej kondycji zbóż i zbiorach, które mają spaść ze 130 mln ton pszenicy do nawet 100mln ton, co na pewno wpłynie na eksport pszenicy z Europy. Zresztą widać było po wzroście cen rosyjskiej pszenicy w poszczególnych kontraktach, że kończą wypychać nadwyżki i cena poszła w górę, ze 170 dolarów w listopadzie do 210 w marcu.

 

Co do dyskusji o świnkach , opłacalności etc - nie z każdego kawałka pszenicy jest zysk, to jedno. Drugie - w trakcie roku można odstawić kilka rzutów hodowli świń, a zboże zbiera się tylko raz. Po trzecie - nikt tu nie narzekał, że zboże przynosi straty (ogólnie) , na pewno tym, co gospodarzą z głową i kartką papieru, to nie. Problemem jest tylko, na ile wyceniamy zapłatę za swoją pracę i starania. Bo to, że "do przodu" nie zawsze oznacza, ze jest potem co do garnka włożyć. A patrząc po aktywności użytkowników na forum, to conajmniej 2/3 kręci jakiś interesik na boku albo pracuje i gospodarzy, czyli  mimo starań gospodarstwo nie wystarcza na zaspokojenie potrzeb życiowych.

Edytowano przez jahooo
  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
1 godzinę temu, Roxer napisał:

Czy ten wykres to jest wg Ciebie zwyżkowanie?

Pisałem o danych z dzisiejszego dnia w południe.

Czy nie zwyżkowało. Bo nie bardzo rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

co wam daje patrzenie na te giełdy? Chyba tyle że macie temat do rozmowy i nakręcania się. Na giełdach ruch góra/dół, a co w skupach? Zastój i utrzymująca się cena praktycznie na tym samym poziomie 620-630 netto. Jakoś nie widzi mi się że cena pójdzie bóg wie ile do góry. Jak już to zainteresujcie się ile zboża szło rok temu na porty a ile idzie teraz. Po drugie ile teraz rosja sprzedaje pszenicy przez morze czarne a ile sprzedawali w zeszłym roku.

Edytowano przez koniu
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9262

Sprzedaje 2x tyle co w ubiegłym roku (prawie). Spadek na giełdzie to woda na młyn dla pośredników do zbijania ceny, moze przynajmniej nie będzie spadać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, koniu napisał:

co wam daje patrzenie na te giełdy? Chyba tyle że macie temat do rozmowy i nakręcania się. Na giełdach ruch góra/dół, a co w skupach? Zastój i utrzymująca się cena praktycznie na tym samym poziomie 620-630 netto. Jakoś nie widzi mi się że cena pójdzie bóg wie ile do góry. Jak już to zainteresujcie się ile zboża szło rok temu na porty a ile idzie teraz. Po drugie ile teraz rosja sprzedaje pszenicy przez morze czarne a ile sprzedawali w zeszłym roku.

Rok temu taka sama gadka była że nie wiadomo czy pójdzie do góry czy to już maximum ceny i teraz do żniw tylko zniżki. I okazało się że w maju, czerwcu najlepsza cena była. Co oczywiście nie oznacza że w tym roku ma być podobnie. Tak naprawdę to można gdybać patrzyć na giełdy a ceny i tak nie idzie przewidzieć.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, goralik napisał:

W sobotę sprzedana po 650 br. lubelskie.

Ja też sprawdzałem i też taka sama w mojej okolicy

Kto by nie napisał to ta cena w lubelskim jest 650

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1387
52 minuty temu, racyl napisał:

Ja też sprawdzałem i też taka sama w mojej okolicy

Kto by nie napisał to ta cena w lubelskim jest 650

 

SAKO 660 brutto konsumpcja 670 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali87    4

Centrum Mazowsza kons. 660 pasza 640. Ceny netto. Od miesiąca bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Mazowsze dziś oferta 655 + vat paszowa pszenica, cena z odbiorem z gospodarstwa. Mieszalnie zaczynają sobie przypominać numery telefonów do rolników, bo sami dzwonią i szukają surowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
4 godziny temu, przem napisał:

Mazowsze dziś oferta 655 + vat paszowa pszenica, cena z odbiorem z gospodarstwa. Mieszalnie zaczynają sobie przypominać numery telefonów do rolników, bo sami dzwonią i szukają surowca.

Nie mów tutaj takich rzeczy że sami dzwonia, bo cie zlińczuja:D:D Pszenicy przeciez jest opór ,jeden z drugim maja w stodołach po 20 ton:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, lonoh napisał:

Nie mów tutaj takich rzeczy że sami dzwonia, bo cie zlińczuja:D:D Pszenicy przeciez jest opór ,jeden z drugim maja w stodołach po 20 ton:D:D

do wszystkich nie mają numerów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

zadzwonił ktoś z jednej paszarni i już pisze że wszyscy dzwonią. Do kogo dzwonią do tego dzwonią, ale jest więcej tych do których nikt nie dzowini.

Dziś ceny w okolicznych skupach 620-640 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, koniu napisał:

zadzwonił ktoś z jednej paszarni i już pisze że wszyscy dzwonią. Do kogo dzwonią do tego dzwonią, ale jest więcej tych do których nikt nie dzowini.

Dziś ceny w okolicznych skupach 620-640 netto.

a w jakim regionie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W agrobiznesie dziś mówili że pszenica do góry ale kto by tam im wierzył w te ich kłamstwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz agrobiznes to jakby sam ojciec dyrektor robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj