Polecane posty

ws71    1847

Ponieważ panie z weterynarii mogą dać 4 mieś na dokończenie produkcji a nie wydaje mi się aby chcieli ładować kasę w bioasekurację,jako że kupuję zboże prawdopodobnie będą jakieś  wymagania skąd,ile kiedy zakupiłem zboże,będzie to upierdliwe i dalej zniechęcające do rozwoju produkcji przez średniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
13 godzin temu, radek83 napisał:

jak kolega wstaje w samo południe to może jest -7 w Berlinie, wystarczy popatrzeć wiarydodne strony pogody np. norweskie

on wstaje rano tak jak i ja wstawalem czyli 6 rano wstaje i wlasnie po 6 rano mowil ze ktoregos dnia bylo - 7 stopni a u nas rano minus 17 . tam jest duzo lagodniejszy klimat i cieplej maja akurat na budowie robia na zewnatrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, pawel885 napisał:

Staszek... Rolnik- producent jest na samym dole piramidy handlowej i często sprzedaje swój towar po kosztach bo ci wyżej muszą się nachapać. Więc kogo chce oszukać?  zachowujesz się jak typowy cebulo-handlarz co dzwoni do ludzi z tekstami " Daje pincet i zabieram" chociaż w ogłoszeniu cena 1000 do negocjacji. Ja mam czas, przyjdzie lipiec to mali producenci trzody sami przyjadą i sobie zworkują po 80 zł, kilku większych podstawi przyczepy i towar się rozejdzie. 

No nic dziwnego e po kosztch sprzedaje jak płaci 50 tysi za hektar pola , Ci mali producenci trzody to za chwilę dięki ASF przestaną istnieć jak myślisz jakie ceny wtedy aproponują potentaci? To właśnie dięki tym małym producentom mamy najwyzsze ceny zboża w UE jeśli ktoś pisze że sprzedaje na dziś po kosztach to ja bym się poważnie zastanowil na jego miejscu czy nie sprzedać swoich ha po tych   cenach i zająć cy innym

17 minut temu, TomaszKysiski napisał:

a ile jest vat-u na pszenice dla rolnika vatowca??

A kupujesz czy sprzedajesz?

1 godzinę temu, BENNY82 napisał:

cena transportu dajmy na to w granicach województwa to 20-30 pln za tone potrącenia jakościowe 90-100 pln????? zaczynam wierzyc że ty faktycznie gównem te swinie karmisz bo nikt się nie zgodzi na takie potrącenie nawet  pseudo rolnicy dopłatowcy co uprawiają zboża na wpól z chwastami. w Polsce wyznacznikiem takiej realnej ceny są porty o ile prowadzą skup a w tym roku to praktycznie martwy sektor , cena rynkowa to na targu gdzie pszenica paszowa po 900pln za tone i tu można się potargować jest z czego

Sobie porównaj ceny w porcie a na południu Polski i zobacz różnicę plus potrącenia za jkaość jak Ci nie wezmą w porcie to zobaczysz za ile sprzedaż

1 godzinę temu, grzesiekrolnik napisał:

Ile kosztuje teraz jęczmień paszowy? Mam kupca i nie wiem ile brać . Proponuje mi 590 netto. Woj lubelskie. Jak myślicie ceny pójdą jeszcze w górę ?

Nie wiem jakie masz ceny lokalnie ale minimum 650 netto u mnie oczywiście dobrej jakości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
w niemcowni były mrozy po -15 bez śniegu też nawet we Francji dobiło do -10 i też zero śniegu i to może mieć decydujący wpływ na ceny w tym sezonie zważywszy na fakt że tam już azoty podane zostały napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

No nic dziwnego e po kosztch sprzedaje jak płaci 50 tysi za hektar pola , Ci mali producenci trzody to za chwilę dięki ASF przestaną istnieć jak myślisz jakie ceny wtedy aproponują potentaci? To właśnie dięki tym małym producentom mamy najwyzsze ceny zboża w UE jeśli ktoś pisze że sprzedaje na dziś po kosztach to ja bym się poważnie zastanowil na jego miejscu czy nie sprzedać swoich ha po tych   cenach i zająć cy innym

A kupujesz czy sprzedajesz?

Sobie porównaj ceny w porcie a na południu Polski i zobacz różnicę plus potrącenia za jkaość jak Ci nie wezmą w porcie to zobaczysz za ile sprzedaż

Nie wiem jakie masz ceny lokalnie ale minimum 650 netto u mnie oczywiście dobrej jakości 

ty myślisz że idioci sami wokół Ciebie i lichwe masz we krwii.... ceny się różnią ale to jest różnica mojego rozmiaru a nie Twoja  120pln!!!!!!!!  nawet w portach nie zdzierają tak jak to ty rachujesz hehe . tam jeżeli już wysyłasz towar to raczej pewny a nie gówno i liczysz że przejdzie badania  ale załóżmy że coś nie wyda - gluten białko gestosc opadanie tak czy siak różnica miedzy konsumpcyjną a paszową nie wynosi 120pln na tonie!!!!!!!!!!!!  ja zakładam że 50zł maks przy niefarcie zaproponują mniej ale to rzadkość i jka się nie jest pewnym towaru to do pośrednika i 30 pln taniej sprzedać lokalnie i kasa pewna i teoretycznie 20 pln jesteś do przodu a nie 120pln w plecy handlując z Tobą.  po drugie jeżeli ktoś się ogłasza na południu a ty jedziesz i chcesz kupic z północy to wpierw zadzwoń czy nie lecisz na darmo bo nikt za bardzo za transport nie opuszcza z ceny bo to TY chcesz kupic i jedziesz nikt za "morde" nie ciągnie do stodoły.... żeby taki model handlu przyjął się w Polsce jak ty tu zapodajesz to rolnictwo dawno by upadło bo jechał by niemiec po żyto i krzyczał opusc mi 400pln za transport

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185

jaka tu jest skala nienawiści, każdy chce udowodnić swoje, a tak naprawdę i tak nikt nic nie wie po ile załóżmy za miesiąc będzie towar, bo wszyscy tu mamy gówno do gadki i możemy sobie gdybać i marzyć o cenach w końcu marzenia się spełniają. z drugiej strony nadzieja matką  głupich. i bądź tu mądry. 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chodziło mi o potrącenia a różnicę cen port południe Polski jak nikt o drowych zmysłach nie będzie jechał 100 km nawt po zboe a potrącenia są awse chyba że masz boe wycyscone   tak samo nikt nie kupi boa po 800 by karmić świniami cy kurAMI

1 godzinę temu, BENNY82 napisał:

ty myślisz że idioci sami wokół Ciebie i lichwe masz we krwii.... ceny się różnią ale to jest różnica mojego rozmiaru a nie Twoja  120pln!!!!!!!!  nawet w portach nie zdzierają tak jak to ty rachujesz hehe . tam jeżeli już wysyłasz towar to raczej pewny a nie gówno i liczysz że przejdzie badania  ale załóżmy że coś nie wyda - gluten białko gestosc opadanie tak czy siak różnica miedzy konsumpcyjną a paszową nie wynosi 120pln na tonie!!!!!!!!!!!!  ja zakładam że 50zł maks przy niefarcie zaproponują mniej ale to rzadkość i jka się nie jest pewnym towaru to do pośrednika i 30 pln taniej sprzedać lokalnie i kasa pewna i teoretycznie 20 pln jesteś do przodu a nie 120pln w plecy handlując z Tobą.  po drugie jeżeli ktoś się ogłasza na południu a ty jedziesz i chcesz kupic z północy to wpierw zadzwoń czy nie lecisz na darmo bo nikt za bardzo za transport nie opuszcza z ceny bo to TY chcesz kupic i jedziesz nikt za "morde" nie ciągnie do stodoły.... żeby taki model handlu przyjął się w Polsce jak ty tu zapodajesz to rolnictwo dawno by upadło bo jechał by niemiec po żyto i krzyczał opusc mi 400pln za transport

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847
1 godzinę temu, BENNY82 napisał:

ty myślisz że idioci sami wokół Ciebie i lichwe masz we krwii.... ceny się różnią ale to jest różnica mojego rozmiaru a nie Twoja  120pln!!!!!!!!  nawet w portach nie zdzierają tak jak to ty rachujesz hehe . tam jeżeli już wysyłasz towar to raczej pewny a nie gówno i liczysz że przejdzie badania  ale załóżmy że coś nie wyda - gluten białko gestosc opadanie tak czy siak różnica miedzy konsumpcyjną a paszową nie wynosi 120pln na tonie!!!!!!!!!!!!  ja zakładam że 50zł maks przy niefarcie zaproponują mniej ale to rzadkość i jka się nie jest pewnym towaru to do pośrednika i 30 pln taniej sprzedać lokalnie i kasa pewna i teoretycznie 20 pln jesteś do przodu a nie 120pln w plecy handlując z Tobą.  po drugie jeżeli ktoś się ogłasza na południu a ty jedziesz i chcesz kupic z północy to wpierw zadzwoń czy nie lecisz na darmo bo nikt za bardzo za transport nie opuszcza z ceny bo to TY chcesz kupic i jedziesz nikt za "morde" nie ciągnie do stodoły.... żeby taki model handlu przyjął się w Polsce jak ty tu zapodajesz to rolnictwo dawno by upadło bo jechał by niemiec po żyto i krzyczał opusc mi 400pln za transport

 

Na portach różne cuda zdarzały się a hitem był pojawiający sie w co którymś transporcie rozkruszek ,który znikał jeżeli kierowca dostawał upominek,jak miałeś pecha to bywało że transport wracał  i byłeś 100 w plecy a jak zostawał -50 dych od ceny + 50 transport i dostawałeś 30-40 zł mniej jak na lokalnym rynku ,najbezpieczniej było sprzedawać przez pośrednika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
33 minuty temu, pawelek98 napisał:

jaka tu jest skala nienawiści, każdy chce udowodnić swoje, a tak naprawdę i tak nikt nic nie wie po ile załóżmy za miesiąc będzie towar, bo wszyscy tu mamy gówno do gadki i możemy sobie gdybać i marzyć o cenach w końcu marzenia się spełniają. z drugiej strony nadzieja matką  głupich. i bądź tu mądry. 

Dobrze gadasz.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
2 godziny temu, ws71 napisał:

Na portach różne cuda zdarzały się a hitem był pojawiający sie w co którymś transporcie rozkruszek ,który znikał jeżeli kierowca dostawał upominek,jak miałeś pecha to bywało że transport wracał  i byłeś 100 w plecy a jak zostawał -50 dych od ceny + 50 transport i dostawałeś 30-40 zł mniej jak na lokalnym rynku ,najbezpieczniej było sprzedawać przez pośrednika

Jak to kierowca? Upominek? A za co? Tak to jest jeżeli jest ciche przyzwolenie z naszej strony. Co do nienawisci to "krew nie woda" ciezko byc obojetnym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ba tak jak np ja czekac juz nie moge musimy sprzedac minimum zestaw czyli 2 przyczepy czyli ok 14 ton pszeniczki lub pszenzyta za bezcen na dzien dzisiejszy pszenzyto placa co dzwonilem 580 netto tyle w zniwa bylo pszenzyto a pszenica 640 paszowka a w zniwa by poszla po 630 bez roboty ale coż moze w nast tyg z 10 złpodskoczy a jak nie to i tak bedzie musialo isc bo czekac juz nie mozna reszte zboza bedzie czekac i kukurydza a cos musi teraz isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
8 godzin temu, grzesiekrolnik napisał:

Ile kosztuje teraz jęczmień paszowy? Mam kupca i nie wiem ile brać . Proponuje mi 590 netto. Woj lubelskie. Jak myślicie ceny pójdą jeszcze w górę ?

dzis sprzedałem po 700 zł brutto za tone. lubelskie okolice białej podlaskiej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187
48 minut temu, warchest napisał:

ba tak jak np ja czekac juz nie moge musimy sprzedac minimum zestaw czyli 2 przyczepy czyli ok 14 ton pszeniczki lub pszenzyta za bezcen na dzien dzisiejszy pszenzyto placa co dzwonilem 580 netto tyle w zniwa bylo pszenzyto a pszenica 640 paszowka a w zniwa by poszla po 630 bez roboty ale coż moze w nast tyg z 10 złpodskoczy a jak nie to i tak bedzie musialo isc bo czekac juz nie mozna reszte zboza bedzie czekac i kukurydza a cos musi teraz isc

Skad jestes?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847
16 godzin temu, BENNY82 napisał:

Jak to kierowca? Upominek? A za co? Tak to jest jeżeli jest ciche przyzwolenie z naszej strony. Co do nienawisci to "krew nie woda" ciezko byc obojetnym ...

Witamy w Polsce, na portach tak samo kombinują jak w reszcie kraju, 5 próbek pszenicy rozbieżność na białku 1,5% w próbce gdzie  w firmie była najwyższa cena dziwnym trafem znaleziono rozkruszka ,byli chętni zabrać ale - 50zł[do opchnięcia było 400t] przy większych ilościach warto szukać renomowanego niezależnego laboratorium,dla uspokojenia sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daj spokój oni chyba nigdy zboża nie sprzedawali że o takich rzeczach nie wiedząB|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Że duże podmioty zawsze urwią z ceny a to na zanieczyszczenia ,choćby połówki waga,wilgotność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Jak komuś trzeba towaru to stasiu, wielki nasz handlarzu, to kupi i z zanieczyszczeniami, połówkami czy wilgotnością. Dlatego się nigdy nie sprzedaje jak jest duża podaż towaru na rynku. Jest popyt to i jest cena i wtedy trzeba opychać. Niestety do tego dochodzi się przez wieloletnie doświadczenie i inwestycje. I trzeba choć raz być wydymanym przez handlarzyka, żeby bardziej docenić swoją pracę i na drugi raz mu nic nie sprzedać.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Chyba wiecej razy, pamiętam jak mnie pierwszy raz wydymaja to sobie tłumaczyłem że pech.. :D za drugim razem... no kur...biednemu zawsze wiatr w oczy kole itd... Może wolno się uczyłem ale JozB ma rację inwestycja w magazynie zawsze jest świetnym pomysłem swój tańszy transport również a bystry umysł i trzeźwo myślenie to według mnie cechą rolnika któremu będzie dużo łatwiej odnieść sukces 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj