Polecane posty

wiesiek63zmc    1049

Jeśli sprawdzi  się  to ocieplenie to będzie widać w skupach czy jest u ludzi  zboża dużo czy nie  Poprawią się warunki na drodze i w obejściach  co zachęci rolników do załadunku i transportu a zbliżająca się wiosna też wymusi decyzje o sprzedaży Nie każdy ma zapas gotówki by ruszyć z pracami bez dopływu świeżej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9359

Paradoksalnie opóźniająca się wiosna może spowodować zwyżkę ceny w skupie, aby zachęcić do sprzedaży. Dodatkowo cos się pozmieniało w zasadach wymiany towar za towar , np zboże za nawozy i chyba koniec eldorado do szachrajstw, tzn wymiana nawozu w cenie brutto za zboże w cenie netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Daj spokój oni chyba nigdy zboża nie sprzedawali że o takich rzeczach nie wiedząB|

O wyjebach w porcie to chyba kazdy slyszal ale o prezentach dla kierowców i znikającym rozkruszku to nie. Nie handlowalem z portem bo znam rzeczywistosc brutalną i zlodziejską zreszta to druga opinia o nas polakach w europie btw . nie plotkuje i nie powielam plotek bo nie doswiadczylem wałków portowych. Lepszy wróbel w garśći... Dlatego handluje z zaufanymi posrednikami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

W tamtym roku okoliczny punkt miał sporo zboża w magazynach a na dzień dzisiejszy magazyny robią się puste . Skupuja zboże dla cargila i jeszcze dla innych firm maja na sama pszenicę 20 tyś ton do tego skupuja rzepak dla Kruszwicy . 

Zboże też bardzo chętnie skupuja kurnik i paszarnie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

piotr chodzi zapewne o agro asa, bo kojarze, że z opolskiego jesteś. U nas pobliskie firmy skupują dla niego. Jak będziesz coś wiedział o ruchach w agro asie, to dawaj znać.

20cbr12 też byłem dymany kilka razy, ale teraz już nie ma co sobie pozwalać. Raz oszukuje i do widzenia. Zawsze jest ktoś inny kto kupi twój towar, choćby z drugiej strony Polski. Handel polega na wzajemnym zaufaniu i pójściu czasami na kompromisy. Ale niekiedy trzeba się o to upomnieć. 2 lata pod rząd nie brałem w dużym skupie nawozów, bo nie chciał dać koleś zniżki, choćby malutkiej. Teraz kupiłem i bez pytania 40 zł mniej niż w cenniku.

 

Edytowano przez JozB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3086

de heus- 650 + vat z ich transportem[daleko nie maja] znajomi maja sprzedac kilkaset ton, na jesien konsumpcyjna sprzedawali po 630 +vat .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9359

co rozumiesz przez "ostro" ? to tylko zwykła korekta ceny z piątku, dzisiaj już wzrost ponad 1%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3575
30 minut temu, Bambi14 napisał:

na matifie ostro polecialo w dol ;/

Cóż p...ycie Hipolicie :)  Na obydwu giełdach w górę na zielono , nawet Londyn na zielono , skąd takie wieści ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    125

A gdzie można sprawdzić aktualny kurs na matifie. Tak max z godzinnym opóźnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Kolega może słuchał a grobiznesu  ,tam padła informacja o silnym spadku ale o wcześniejszych notowaniach w góre to zapomnieli powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    125

Dzięki wielkie. Bo polskie strony mają znaczne opóźnienie i chyba jeszcze trochę przekłamują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    57

Ten agrobiznes to normalnie dno silne  spadki w piątek że wcześniej przez 2 tyg podwyżki były  ciszaaaa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4210
2 godziny temu, wiesiek63zmc napisał:

Kolega może słuchał a grobiznesu  ,tam padła informacja o silnym spadku ale o wcześniejszych notowaniach w góre to zapomnieli powiedzieć

Sawicki mówił  "czarny piątek na giełdach, wszystko staniało  "  jak drożało to mówił o strusiach 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Także sami widzicie jak to u nas działa. Stara mafia  pslu myśli, że jest mądrzejsza od nas. Jak sawicki był ministrem i nie było towaru, to twierdził, że w magazynach jest jeszcze 2 mln zboża. Jeszcze trochę i może rząd się za nich wezmie i ich machlojki. Rolnicy są niestety zbyt zajęci robotą, żeby zrobić manifestacje i poinformować rząd o tej chorej sytuacji. Na razie wszystko cacy, bo rolników stać na nowe plastiki z zachodu, więc się dobrze mają :D . Co tam pszeniczka po 650 zeta jak 10 lat temu, ale za to plony lepsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    57

PSL jak w opozycji to najmądrzejsze i wszystko mówi sensownie ale jak rządzi to rolników ma głęboko w D...  ja już na nich nigdy nie zagłosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3086
9 godzin temu, kumpel25 napisał:

który de heus? skąd? i gdzie dokładnie płacą to 650zł plus vat? 

spytkowice, to nie ja sprzedaje, wiec opieram sie na info sprzedajacego, 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
11 godzin temu, Pawel2678 napisał:

PSL jak w opozycji to najmądrzejsze i wszystko mówi sensownie ale jak rządzi to rolników ma głęboko w D...  ja już na nich nigdy nie zagłosuje

żaden rolnik o zdrowym umyśle nie głosuje na nich od lat.... szkoda że wiekszośc doceniła ich dopiero w tych wyborach...

co do cen  paszarnia 620 netto pasza a pośrednicy 600netto pasza

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016

Niestety naszą dobra zmiana też nie podpisuje się jeżeli chodzi o rolnictwo


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1207
22 godziny temu, Pawel2678 napisał:

PSL jak w opozycji to najmądrzejsze i wszystko mówi sensownie ale jak rządzi to rolników ma głęboko w D...  ja już na nich nigdy nie zagłosuje

zagłosujesz tylko jeszcze o tym nie wiesz.

każda władza się kończy wcześniej czy później, wszędzie dosięga patologia poczekajcie niech obecni 2 kadencje porządzą.

moim zdaniem nie ma co patrzeć na tych osłów w sejmie, tylko robić swoje, oni na pewno nie pomogą a przeszkadzać tylko będą : zwierzęta futerkowe, ubój rytualny, ustawa o ochronie wód cały kraj osn, i tak po kolei śrubę dokręcać będą czy jedni czy drudzy to nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    57
51 minut temu, pawelek98 napisał:

zagłosujesz tylko jeszcze o tym nie wiesz.

każda władza się kończy wcześniej czy później, wszędzie dosięga patologia poczekajcie niech obecni 2 kadencje porządzą.

moim zdaniem nie ma co patrzeć na tych osłów w sejmie, tylko robić swoje, oni na pewno nie pomogą a przeszkadzać tylko będą : zwierzęta futerkowe, ubój rytualny, ustawa o ochronie wód cały kraj osn, i tak po kolei śrubę dokręcać będą czy jedni czy drudzy to nie ma znaczenia

nie zagłosuje i najgorzej wkurzają mnie ta ich pajęczyna i układziki w  w gminach i powiatach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1207

będą nowe nie przejmuj się, widać po nagrodach

 

a jak tam ceny w skupach?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj