Polecane posty

iron    1037
koniu masz rację a Rosja pomimo embarga wszystkie zboże sprzedaje tak jak my do nich jabłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

czyli czas sprzedawac? ja pieniedzy na juz nie potrzebuje, poczekam do czerwca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Grego, u nas taka grupa milionerów, to tylko i wyłącznie pochodzenia niemieckiego lub co staje się coraz częstsze, bogacze z darmoszek państwowych ze spóldzielni produkcyjnych, którzy podostawali po 20-30 ha za darmo plus odprawy. A co się nakradli, to pozostaje ich czystym zyskiem :D. Cena niebawem ruszy. Porty wiecznie zamknięte nie będą, a i ruscy też nie mają tego zboża na tyle żeby szachować całą Europę przez cały sezon. Na szczęście sektor drobiowy prosperuje, to i ceny się trzymać będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
1 godzinę temu, JozB napisał:

Grego, u nas taka grupa milionerów, to tylko i wyłącznie pochodzenia niemieckiego lub co staje się coraz częstsze, bogacze z darmoszek państwowych ze spóldzielni produkcyjnych, którzy podostawali po 20-30 ha za darmo plus odprawy. A co się nakradli, to pozostaje ich czystym zyskiem :D. Cena niebawem ruszy. Porty wiecznie zamknięte nie będą, a i ruscy też nie mają tego zboża na tyle żeby szachować całą Europę przez cały sezon. Na szczęście sektor drobiowy prosperuje, to i ceny się trzymać będą

Porty nie rusza doputy kurs dolara do euro sie nie zmieni- ruskie zapasy niewazne

4 godziny temu, Tomek90 napisał:

Przeczytałem. Nie umiesz zrobić dochodu z żyta przy tej cenie co jest obecnie? 

A ty robisz? Chetnie bym zaczerpnal tematu jak to wyglada... Trzeba miec ziemie w wysokiej kulturze pH w normie to wtedy I naklady nie musza byc wielkie ale napewno lepiej niz na owsie sie wyjdzie.

3 godziny temu, koniu napisał:

dzisiaj od kilku osób (handlowcy, dyrektorzy firm) słyszałem że puki porty się nie otworzą z kupnem pszenicy to cena zostanie na tym samym poziomie. A porty nie chcą naszej pszenicy bo wolą pszenice z rosji. Wszystko kupowane przez firmy kupujące jest przerabiane w polsce (młyny, paszarnie itp) stąd taka cena. Jeśli coś jedzie na porty to nie wielkie ilości. W rozmowach to zboże jedzie na porty. Więc macie odpowiedź dlaczego marcin brzozowski czy jak on się tam zwie, nie dodaje postów z informacjami na temat cen.

Dokladnie potwierdziles moja teorie rosjanie poza konkurencja bo grozi I'm bankructwo juz dawno cent ropy PNA sie w gore I to poprawia sytuacje.handluja wszystkim czym sie da z bronià wlàcznie... Ale I tak sa w d*pie ale robia dobrà mine do kiepskiej gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9289
Napisano (edytowany)

Rosja też nie będzie trzymać ceny zboża na niskim poziomie, żeby do niego dokładać. Będzie grać na zwyżkę. W tej chwili cena pszenicy odpowiada tylko Arabom, bo zyski z ropy im spadły, a żywność muszą kupić. Dlatego zbijają cene zboża na maksa. Gdy ropa była droga nie było takiego działania. Szejkom powoli kończy się kasa i giełda musi w końcu pójść w górę. Nikomu, kto nie ma własnej produkcji, tanio się nie sprzedaje. Najlepszym lekarstwem jest cierpliwość, której niektórym widzę bardzo brakuje.

Jeśli tylko Bliski Wchód stanie okoniem wobec USA, ceny żywności pójdą ostro w górę. Radzę poczytać o cięciu wydatków socjalnych w Arabii Saudyjskiej czy Dubaju, wprowadzaniu PIT i VAT - bo budżety się nie dopinają. A to dopiero początek.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2297

@BENNY82 jak ktoś będzie siać 200kg/ha żyto, albo w październiku to nigdy nie złapie tematu żyta o plonie ponad 5t. Ja nie sieję ale mam zamiar zastąpić pszenżyto ozime. Rozmawiam z ludzimi co sieją, także coś tam wiem. 

Na owsie też da się zarobić przy tej cenie co jest, ale na plon przekłada się  bardzo wczesny siew i sprzyjająca pogoda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1343

Tylko że z tą pogodą to co sezon to gorzej. Jak nie mróz to mokra zimna wiosna albo zebrać się nie da bo leje. Między czasie susza i nawałnice z gradobiciami. Ostatni bardzo dobry rok na zboże - 2014. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ja na pogode narzekać nie mogę nawet w 2015 roku zbiory były na lubelszczyznie dobre.Niewiem jak reszta kraju ale u mnie nie było tragedi tylko żeby cena trzymała poziom tych 700 netto to już by było fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
Przed chwilą, pawelol111 napisał:

Tylko że z tą pogodą to co sezon to gorzej. Jak nie mróz to mokra zimna wiosna albo zebrać się nie da bo leje. Między czasie susza i nawałnice z gradobiciami. Ostatni bardzo dobry rok na zboże - 2014. 

2017 na zboże był dobry ,tylko gestość słaba ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1343

U nas pozalewało pola - na równinach pływało a na glinach mimo spadów pozasiąkało i d*pa. Piach sypał dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Jedyne co nam w tym momencie nam potrzeba to ceny gwarantowanej ale niestety rząd sie nie kwapi żeby nam to zagwarantować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

wystarczy żeby na pszenice było pewne 700br cały rok i nic więcej nie trzeba. Wiem ile moge zainwestować i mniej więcej na czym stoję. A tak nie ma żadnej gwarancji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221

700zł cena gwarantowana to od razu nawozy pójdą w górę i opryski bo cena na zboże będzie, jakby nie stanąć  tak d*pa z tyłu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W dawnych czasach tak było. Cena była ustalana na początku roku i wszystko było wiadomo ile mozna zainwestowac w uprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Właśnie o tym mówię te 700 zł wystarczy do godnego życia i do zaplanowania inwestycji.Według mnie to cena też nie powinna być nie wiadomo jak duża bo ludzie poprostu głupieją .Inwestują za dużo a tu nagle krach cena spada i bankrut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9289

Jak rząd zagwarantuje cenę skupu, to automatycznie wzrosną ceny wszystkich środków dla rolnictwa. Moim zdaniem trzeba by przyjąć cenę "godną" w danym roku i jeśli cena skupu spadnie poniżej np 80% tej ceny wówczas gwarantowana interwencja w postaci odkupu z firm skupowych po cenie zakupu surowca od producentów plus koszty transportu. To by był straszak na sztuczne zaniżanie cen. Tak jak z gruntami i KOWR. Tylko, że musiałoby to działać conajmniej w całej ZSRU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

@BENNY82 jak ktoś będzie siać 200kg/ha żyto, albo w październiku to nigdy nie złapie tematu żyta o plonie ponad 5t. Ja nie sieję ale mam zamiar zastąpić pszenżyto ozime. Rozmawiam z ludzimi co sieją, także coś tam wiem. 

Na owsie też da się zarobić przy tej cenie co jest, ale na plon przekłada się  bardzo wczesny siew i sprzyjająca pogoda. 

no wiesz na populacji nie mam doświadczenia ale norma 200kg to za dużo. siałem hybrydy doputy cena materiału siewnego nie poszła w góre o 100 % a cena żyta spadła niemal o połowe. jak to się teraz na tym wychodzi przy obecnych cenach nie liczyłem. siejąc hybryde nakłady są bo trzeba utrzymać w pionie i bardzo dobre t2 t3 to mus. owies na najgorsze kawałki i zaczełem siać odkąd pooddawali mi za darmo dzierżawy takie że ph gumowce topi i bez drenacji to o wczesnym siewie i dbrym plonie ciężko pomyslec nawet. pszenżyto ozime miałem 1 sezon i chyba lepiej wychodzi w kosztach od żyta ale cena tez się załamała jak i popyt na to zboże mało kto skupuje już .

co do pogody to na 2017 nie narzekam może tylko na rzepaki na cięższych glebach tam sypały 2,5 - 3tha na piachach u mnie po 5 i lepiej ważone i sprawdzone pszenica pszenżyta rekordowy rok u mnie. cena drugi rok z rzędu najlepsza w żniwa 700 netto ja tyle będzie w te to opycham i nie bawie się i nie będę upychał na siłe pod dachem trochę zostawię wiadomo.

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9289

BENNY zaraz cie admin pogoni, bo to temat o cenach tak+/- a nie uprawie

Wszyscy czekają na raporty z USA i Ameryki Płd, cena na giełdzie poszła w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
32 minuty temu, jahooo napisał:

Jak rząd zagwarantuje cenę skupu, to automatycznie wzrosną ceny wszystkich środków dla rolnictwa. Moim zdaniem trzeba by przyjąć cenę "godną" w danym roku i jeśli cena skupu spadnie poniżej np 80% tej ceny wówczas gwarantowana interwencja w postaci odkupu z firm skupowych po cenie zakupu surowca od producentów plus koszty transportu. To by był straszak na sztuczne zaniżanie cen. Tak jak z gruntami i KOWR. Tylko, że musiałoby to działać conajmniej w całej ZSRU

Jak oni moga zagwarantowac cene skupu zboz, skoro nawet stawka zwrotu za material siewny ustalana jest kilka miesiecy po sezonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
30 minut temu, jahooo napisał:

BENNY zaraz cie admin pogoni, bo to temat o cenach tak+/- a nie uprawie

Wszyscy czekają na raporty z USA i Ameryki Płd, cena na giełdzie poszła w górę

To że cena na towary poszła do góry to tylko odreagowanie, wyparowania kasy z akcji i kryptowalut przecież te cwaniaki na czymć muszą sobie odbić jak czują się oskubani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1343

Nie ma głupszej rzeczy niż cena gwarantowana. Gdzie nie spojrzeć rosłaby pszenica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Nikt tu nie mowi o cenie gwarantowanej na pszenice.Na wszystkie produkty mogla by byc cens gwarantowans czy to zboza czy trzoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9289

Dlatego ja nie popieram ceny gwarantowanej, tylko jakąś minimalną z notowań rynkowych z np pół roku wstecz, poniżej której państwo miałoby prawo pierwokupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie pomysły już były , ale jakoś się nie sprawdziły B|.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj