Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
king12    233
1 godzinę temu, koniu napisał:

nie straszę nikogo tylko pisze to co mówiły mi osoby handlujące zbożem na poziomie 500-800 tys ton rocznie. Na porty nic nie wywozili od października gdzie wcześniej wysyłali kilkanaście aut dziennie. Czyli troche to trwa. Wszystko nawet konsumpcja jeździ na paszarnie, młyny i różne przetwórnie głównie cargill i provimi.  Czy będzie drożej to nie wiem, może będzie drożej tak jak w zeszłym roku czyli maj/czerwiec tylko pytanie czy tak będzie bo na żniwa są propozycje po 580 netto. Pytanie czy jak pójdzie w górę w maju/czerwcu to nagle spadnie do poziomu 580?

A tak jak pisałem wcześniej, to co ,,niby" jeździ teraz na porty to może być zboże z kontraktów kupione nawet w grudniu z realizacją dostaw na luty/marzec.

Co ty pitolisz o 580 netto w żniwa u Ciebie może tak ale u mnie zawsze w żniwa jest po max 550 brutto ale w czerwcu sprzedaje po 700 czy 700 z hakiem także spadek wcale mnie nie dziwi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carington    12
1 godzinę temu, warchest napisał:

jakby pszenica byla po 900 to ziemia chyba by podrozala miejscami do 200 tys jak przy tych cenach za ziemei pszeniczna w ladnym kawalku po 100 k placili prawie .

to kto zawsze bral pszenice z Polski skoro teraz niby porty nie biora przeciez ta nasz pszenica gdzies wedruje sami jej nie wykorzystujemy i tak zawsse bylo ze exportowalismy zboze . port musi keidys ruszyc nadmiar wywiesc

haha za podatek to kazdy by chcial miec ziemie i jeszcze brac doplaty do swojej kieszeni to masz super rejon ze mozesz na to sobie pozwolic . ale uczciwie ziemie w dzierzawe brac to tak dopłata dla wlasciciela i oplaty czyli podatek melioracja placi dzierzawca  wtedy to co ci urosnie z tego zysk twoj to jest sprawiedliwe ale niesety juz tak nie mozna dostac dzierzawy teraz juz wogole nie ma co juz brac w dzierzawy a jak ktos wezmie to daje duzo wiecej i sie przebijaja

Chyba sie pomyliles dotacja jest do tego co uprawia a dzierzawca placic powinien czynsz dzierzawny. ale jest jak jest ale PIS sie i za to wezmie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jeden ciort ale i tak nikt myslacy nie da ziemi ze doplate ten co uprawia jedynie doplate wezmiesz iby ale zaraz ja oddasz w postaci czynszu a niektorym i tak jeszcze to malo i trzeba wiecej dawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to i tak dobry uklad jesli za ziemie jakies 4 klasy gdzie pszenica urosnie to dobry uklad realny w oplacalnosci . a u mnie punkty skupu znowu sie wstrzymaly ze kupnem krotko skupowaly ale znowu je zasypali niewiem skad tyle zboza maja ludzie jak w zniwa ile wywiezli . kurcze chyba najlepiej bylo sprzedac w koncu grudnia . teraz jedynie czekac ze w kwietniu maju drgnie bo ruch wywozacych zboze teraz sie zrobil bardzo duzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185

ludzie zboże mają , mój znajomy który często na porty woził, teraz nie wozi nic,

cena wzrośnie jakby krach na giełdach był i zaczęliby maklerzy w surowce inwestować .

a reszta to wróżenie z fusów.

W Rosji jest dużo zboża, a jeśli mówią i to prawda że zapasy pszenicy na świecie jakich dotąd nie było to się cieszyć że jeszcze po tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2271

Kurła tam gdzie dopłaty dzierżawca ma dopłaty, nie płaci czynszu tylko podatek to brać talerzować na samo dopłatę xD 

Człowiek się śmieje że bez dotacji dla siebie by nie brał w dzierżawę hehe, co wy nie wiecie że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? Chcesz iść do przodu to bierzesz, nie chcesz to stoisz w miejscu i się cofasz, a liczyć każdy powinien przy gospdarce w dzisiejszych czasach czy się kalkuluje czy nie tak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

A u mnie to właściciel bierze dopłaty i ja mu jeszcze po tysiącu dopłacam ale on płaci padatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to nie narzekaj na ceny pszenicy skoro stac cie tyle za dzierżawe dawac

  • Haha 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842
1 godzinę temu, king12 napisał:

Co ty pitolisz o 580 netto w żniwa u Ciebie może tak ale u mnie zawsze w żniwa jest po max 550 brutto ale w czerwcu sprzedaje po 700 czy 700 z hakiem także spadek wcale mnie nie dziwi 

nie pitole tylko napisałem że są takie propozycje kontraktów. Poczytaj kilka stron wstecz i dowiesz się że nie tylko ja dostałem takie propozycje. Skoro u Ciebie zawsze w żniwa jest po 550 brutto to tylko magazynować i czekać na większą cenę. Dawno nie słyszałem żeby na dolnym śląsku była cena poniżej 600zł w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

620 netto była w żniwa w 2017 r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

660 netto odwiozłem od kombajnu. Przyczepa we we wrześniu po 650, przyczepa w listopadzie po 690 netto. Obecnie 680 netto. Centrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

oddać za 550 netto pszenice w koncumpcji to bym wolał ją krówkom oddać. Przecież taka propozycja to skandal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    5
Dnia 7.02.2018 o 08:31, Bartek01 napisał:

południe wlkp 660 netto za paszowke, transport w cenie.

można wiedzieć kto tyle płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86
Napisano (edytowany)

Kujawsko-pomorskie, powiat Chełmiński, lokalny skup 640netto za paszowe, konsumpcja w młynie 660 netto

Edytowano przez grzesiaczek86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

jęczmień w pobliskich skupach 670zl 680zł i u ostatniego po 720zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2271
42 minuty temu, Kondziu1832 napisał:

@Tomek90 u Ciebie na podlasiu to jak na dzikim zachodzie w temacie cen :D 

Hehe a mówią że tylko mleko drogie. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
2 godziny temu, wiesiek63zmc napisał:

Jakie województwo .

ja mazowieckie

1 godzinę temu, koczas napisał:

660 netto odwiozłem od kombajnu. Przyczepa we we wrześniu po 650, przyczepa w listopadzie po 690 netto. Obecnie 680 netto. Centrum.

gdzie w centrum masz taka dobra cene 680 netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2271

Warchest i tak będzie czekać, a może skoczy cena na 700 i znowu zonk bo się nie doczeka B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj