matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

romualdR    10
Napisano (edytowany)

@tyran3 właśnie sporo osób podaje ceny brutto. Ja 2 miesiące temu sprzedawałem hf-a po 12,8 zł/kg netto i przy 50% wybojowości wyszedł po 7,5 brutto. Kolega mniej więcej w tym samym czasie sprzedawał do tego samego zakładu po 13,4 zł/kg i wyszedł mu 8,4 brutto. Mowa odpowiednio o klasie o i R. Trudno jest mi się zgodzić z tym co pisałeś kilka postów wcześniej, że jak sprzedasz hf-a na wbc z wybiciem 52-53% to pójdzie w P i wyjdzie Ci po 6,2 netto. Jeżeli to przeciętny hf to pójdzie w klasie O. Jeżeli w Wielkopolsce macie takie problemy z cenami to musicie stawiać partie po 10 sztuk i wtedy będzie już rozmowa z odbiorcami oddalonymi o 200 km. 

 

Edytowano przez romualdR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
Napisano (edytowany)

@tyran3 właśnie sporo osób podaje ceny brutto. Ja 2 miesiące temu sprzedawałem hf-a po 12,8 zł/kg netto i przy 50% wybojowości wyszedł po 7,5 brutto. Kolega mniej więcej w tym samym czasie sprzedawał do tego samego zakładu po 13,4 zł/kg i wyszedł mu 8,4 brutto. Mowa odpowiednio o klasie o i R. Trudno jest mi się zgodzić z tym co pisałeś kilka postów wcześniej, że jak sprzedasz hf-a na wbc z wybiciem 52-53% to pójdzie w P i wyjdzie Ci po 6,2 netto. Jeżeli to przeciętny hf to pójdzie w klasie O. Jeżeli w Wielkopolsce macie takie problemy z cenami to musicie stawiać partie po 10 sztuk i wtedy będzie już rozmowa z odbiorcami oddalonymi o 200 km. 

 

moze zle licze bo na WBC sprzedawalem raz do pniew i dobrze niewyszlem ale jak ci moglo wyjsc 7,5 brutto???

 

zalurzmy byk na zywom ma 700 kg wybojowosc 50% a wiec zaplacone za 350 kg miesa X 12,8 to cena 4480 za byka czyli 4480 / 700kg= 6,4 netto + 8% vat to 6,91 a nie 7,5 brutto .

 

 no chyba ze miales wiekszom wybojowosc albo ja jakiegos parametru nie uwzglednilem cena 7,5 wychodzi mi przy wybojowosci 54-55 % a HF ciezko uzyskuje takie wybicie choc wiem ze sa i wyzsze

wiec jakby nieliczyc byk 700 kg wybojowosc 50 % 350 kg miesa przy dzisiejszej cenie O 12,4 da 4340 . podziel to przez 700 kg cena 6,2. zeby uzyskac netto 7 zl to wybojowosc przy dzisiejszych cenach na HF 56% i to podwarunkiem ze niedajboze byk niewp[adnie w klase P( a jak ceny spadaja to dziwnie miesnosc rowniez - tak przynajmniej jest przy swinkach) bo wtedy przy ceniku bodajze 10,75 za ta klase co widze w necie cena za kg przy wydajnosci 50% wyjdzie 5,3(((

 

oczywiscie jezeli zle licze poprawcie mnie bo co dorozliczenia na wbc mam slabe pojecie

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po to trzymasz byki żeby pracowac nad wybiciem i przyrostem,jak tobie kl P wychodź to rzuć to w cholere i nie męcz ty m narzekaniem,bydło z takim wybiciem juz nie istnieje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

tyran ja pierdzielę wybicie byka wychodzi ci 50%, do tego w klasie P. Co ty za byki trzymasz? Jak mówi przedmówca rzuć to w cholerę, nie każdy musi trzymać bydło.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
Napisano (edytowany)

tyran ja pierdzielę wybicie byka wychodzi ci 50%, do tego w klasie P. Co ty za byki trzymasz? Jak mówi przedmówca rzuć to w cholerę, nie każdy musi trzymać bydło.

 

koledzy niewiem jak mi wychodzi bo na wbc raz w zyciu sprzdawalem pare lat temu, od lat jest tylko zywa a 50% wybicia to kolega w poscie podal przyklad ze on mial bybicie 50%i mu wyszlo 7,5 brutto i na przykladzie kolegi liczylem, a co do P pisze o tej klasie bo sasiad sprzedawal ze 2 razy HF do Pniew i w tej klasie dostal wybicie wiec chyba istnieje

 

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Dziś sprzedane 2 mocne hf po 6,6 netto waga 840 i 950 brutto waga moja a potem kupującego różnica 2 kg inni ,,proponowali więcej ale jak usłyszeli że idą przez moją wagę to teraz mają pełno albo cena w dół o 20do 40 groszy To wszystko mówi samo za siebie  a i jeszcze jak dzwonisz to pytają sie z jakiego powiatu i tu też rozbierzność cenowa co inny powiat to inna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Dziś sprzedane 2 mocne hf po 6,6 netto waga 840 i 950 brutto waga moja a potem kupującego różnica 2 kg inni ,,proponowali więcej ale jak usłyszeli że idą przez moją wagę to teraz mają pełno albo cena w dół o 20do 40 groszy To wszystko mówi samo za siebie  a i jeszcze jak dzwonisz to pytają sie z jakiego powiatu i tu też rozbierzność cenowa co inny powiat to inna cena

 

wiec widac nie tylko ja mam marne ceny a co do wbc pytam was jak wychodzi za HF i za mieszance bo mam slabe otym pojecie, jakbym mial pojecie i wybicie na poziomie 50% w klasie p dawno bym rzucil wszystko w cholere a nie pisal na forum Poprostu kombinuje czy sprzedac na zywca po 6,4- 6,5 czy dac na wbc ( choc niewiem czy ktos po 4-5 sztuk przyjedzie) Poprostu z wiesci gminnej mam info ze HF wybija sie na poziomie 53% czasem lepiej czasem slabiej i chce to zweryfikowac od tych co sprzeaja na wbc i ile sztkuk najmniej daja na transport na takie rozliczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

moze zle licze bo na WBC sprzedawalem raz do pniew i dobrze niewyszlem ale jak ci moglo wyjsc 7,5 brutto???

 

zalurzmy byk na zywom ma 700 kg wybojowosc 50% a wiec zaplacone za 350 kg miesa X 12,8 to cena 4480 za byka czyli 4480 / 700kg= 6,4 netto + 8% vat to 6,91 a nie 7,5 brutto .

 

 no chyba ze miales wiekszom wybojowosc albo ja jakiegos parametru nie uwzglednilem cena 7,5 wychodzi mi przy wybojowosci 54-55 % a HF ciezko uzyskuje takie wybicie choc wiem ze sa i wyzsze

wiec jakby nieliczyc byk 700 kg wybojowosc 50 % 350 kg miesa przy dzisiejszej cenie O 12,4 da 4340 . podziel to przez 700 kg cena 6,2. zeby uzyskac netto 7 zl to wybojowosc przy dzisiejszych cenach na HF 56% i to podwarunkiem ze niedajboze byk niewp[adnie w klase P( a jak ceny spadaja to dziwnie miesnosc rowniez - tak przynajmniej jest przy swinkach) bo wtedy przy ceniku bodajze 10,75 za ta klase co widze w necie cena za kg przy wydajnosci 50% wyjdzie 5,3(((

 

oczywiscie jezeli zle licze poprawcie mnie bo co dorozliczenia na wbc mam slabe pojecie

 

tyran

         na wbc dobrze liczyłeś 700kg-50%=350kg     350x12,8=4480

         a na żywą musisz odjąć od 700kg skite weźmy7% to jest 49kg   700-49=651kg         4480/651=6,88netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
Napisano (edytowany)

tyran

         na wbc dobrze liczyłeś 700kg-50%=350kg     350x12,8=4480

         a na żywą musisz odjąć od 700kg skite weźmy7% to jest 49kg   700-49=651kg         4480/651=6,88netto

 

no zgoda ale na wbc nie karmisz wiec ci nie wyjdzie skitki tylko byk ma te 650 na glodniaka a na zywom 700 z opasieniem minus skitka wiec tez 650  wiec wyjdzie na to samo.( czy 700 glodniaka lub 750 minus skitka tez 700) wartosc od ktorej liczylem byla przykladowa netto po skitce lub opas glodny na wbc

 

mnie bardziej interesuje od ludzi ktorzy sprzedaja na wbc jaka jest wydajnosc HF, Ho, mieszanca, SM  bo nie wiem i poprostu niepotrafie obliczyc ile moge dostac za swoje byczki  bo jedni powiadaja ze max 53% za HF wydajnosci  ale niewiem i o to pytam bo to robi kolosalnom roznice jakby liczyc byka na czysto glodnego 700 kg to wydajnosc 50% to 6,2 ale wydajnosc 57% to jaz 7,06 zl przy cenie 12,40zl za wbc R

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    114

Handlował ktoś może z ubojnią Dąb-Pol. Jak u nich z ceną i wagą? :D

A także czy ktoś sprzedawał do ANGUS KRZYSZTOF BORKOWSKI HANDEL ZWIERZĘTAMI GOSPODARSKIMI  - PROSTKI ok. Ełku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Dziś sprzedane 2 mocne hf po 6,6 netto waga 840 i 950 brutto waga moja a potem kupującego różnica 2 kg inni ,,proponowali więcej ale jak usłyszeli że idą przez moją wagę to teraz mają pełno albo cena w dół o 20do 40 groszy To wszystko mówi samo za siebie a i jeszcze jak dzwonisz to pytają sie z jakiego powiatu i tu też rozbierzność cenowa co inny powiat to inna cena

Kto zabierał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jak sprzedawłem po ubojowo hf to mniej jak 52% nigdy nie było. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Wczoraj sprzedane ho 770,790,870 kg po 6,8 i jeden MO 750 kg po 7,4 ceny netto waga brutto a miałem okazje sprzedać po 6,1 bo cały czas tanieją a najwięcej u tych pośredników co szybko chcą się dorobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Soltys85

kto odbierał ?

 

Odbierał lokalny handlarz, mozna powiedziec znajomy. Wrazie potrzeby podam namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

tyran3 byki wiązane czy z luzu?

 

byki wiazane na pasach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
Napisano (edytowany)

dziś sprzedane 4  hf  1070.960;970,990 po 7 brutto 2 krowy 88o ,750 po 5,70 brutto zaręba  maz.

 

czyli cena 6,5 netto a widze byki miales smoki. a oplacalo ci sie trzymac tonowe byki HF??? bo to wcina  juz nieziemsko jak ma tone- pomijam fakt dzisiejszych kosmicznych cen

 

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romualdR    10

@tytan3 Różnica wychodzi z tego, że w twoich obliczeniach trzeba uwzględnić potrącenie na wykarmienie. I tutaj nie ma znaczenia czy ktoś przyjeżdża do Ciebie po nakarmionego czy głodnego - i tak potrąci. Mój jadąc do zakładu był nakarmiony (40l wody + treściwa i ocjętościowa) i zabity w ciągu dwóch godzin od wyjścia z obory. Akurat wyszło tak, że odbiór był dzień wcześniej niż wcześnie ustalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Sprzedany wczoraj mieszaniec waga brutto 720 kg cena brutto 8,70 za kg-ważony we Włodawie dla agrostaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj