matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

RolAnonim    70

Ja sprzedalem slabego hfa 760 kg po 7.3zl.to ten czarny. A za reszte mowil po 8 ale nie chce narazie sprzedawac.

post-209436-0-90371000-1494653537_thumb.jpg

post-209436-0-65606500-1494653560_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Ile cenic jaloszke mieszaniec hoxan ponad 200kg? I jalowice ho cielna 3 miesiace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krowy chodzą po 6 zl czy to bajki oczywiście hf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

za hf'kę tego nie dostaniesz ale za ładną mięsną owszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Dziś sprzedane 3 krowy jedna 50%sin waga 700kg z mojej wagi 5.5 z wat kolejna hf 590kg 4.8 kolejna 593 3.8 skitka 8% wagi i ceny brutto pierwszy raz sprzedane do firmy Budziszewski z Pułtuska był inny to twierdził że krowy mają po 500kg dawał po 20 groszy więcej.... złodzieje. Kasa już jest więc płatność jeden dzień

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

dziś poszły

-jałówka MM z lm 579kg po 6,8,-

-byk HO duży ale mięcha słabo 692kg po 6,8,-

-7 byków MM(3LM,2CH,2AN)łączna waga 5360kg po 7,5,-

Pierwsze dwie sztuki ważone pojedynczo bo z łańcucha, reszta ważone na ogólnej bo z luzu i ciężko było je połapać, wagi i ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

byk ho skończył 2 lata 13 maja, jałówka 20 czerwca miałaby 2 lata,byki z luzu urodzone od lipca do końca sierpnia 2015,z łańcucha zajedwabili 7%, a te z luzu 6%,odbierał K.Brzegowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Hehe... Panowie... A może byście tak przestali bajki pisać B) Czy może ceny od kupca z innego kraju czy w innej walucie B)
Bo u mnie za byka hf oferował 6.40 i powiedział że więcej nie da, a byk ładny i duży. Pier... nie sprzedaje. A za mięsnego może dać max 7.50 jeśli duży. A nikt więcej ie chce dać z rozmowy telefonicznej.
To jak? Wy sobie w ch... lecicie czy skupujący i wielkopolska to słaby region dla bydła?
I tak jest ze wszystkim, co z ciekawości patrze ceny na forum to u mnie paliwo droższe, nawozy droższe, świnie i byki tańsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Ja w marcu sprzedawałem po 8zł brutto ale byk musiał być taki 800kg+ jaka teraz cena nie wiem wiec nie będę pisał       

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jałówka hf 634 kg po 6.8 brutto

jałówka hf/lm 670 po 7,3 brutto

sprzedane do lokalnego odbiorcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Budziszewski ten co brał za byki moje hf w ciemno od reki proponował mi 7.3 za sima50% 7.5 waga ich około 600kg na teraz

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Hehe... Panowie... A może byście tak przestali bajki pisać B) Czy może ceny od kupca z innego kraju czy w innej walucie B)

Bo u mnie za byka hf oferował 6.40 i powiedział że więcej nie da, a byk ładny i duży. Pier... nie sprzedaje. A za mięsnego może dać max 7.50 jeśli duży. A nikt więcej ie chce dać z rozmowy telefonicznej.

To jak? Wy sobie w ch... lecicie czy skupujący i wielkopolska to słaby region dla bydła?

I tak jest ze wszystkim, co z ciekawości patrze ceny na forum to u mnie paliwo droższe, nawozy droższe, świnie i byki tańsze...

Bajki nie bajki ale ceny z pólnocy wlkp a dokładniej to PZL,byki ceny nima żadnej ale krowa czy jałówka już nieźle płącą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

my jałówkę belga wzięli po 8 jakieś dwa tyg temu a w zeszłym tyg jak byli to za byki ładne mięsne do 8,3 zł  mogą dać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Wlkp. wschodnia

Sprzedane tydzien temu :

HF 916kg Cena 6,80 netto

Mieszaniec 867kg Cena 7,3 netto

 


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Trochę nie na temat, ale tu najwięcej hodowców zagląda. Pytanie czy LISTERIOZA tzw choroba kiszonkowa , jest uleczalna? wet zdiagnozował to cholerstwo, dziś 7 dzień terapii antybiotykowej, a znaczącej poprawy nie widać...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

kazdy handlarz ma na sztuce od 300 do 800 zl

 

Mój znajomy handlarz który kupuje kilkanaście sztuk dziennie powiedział,  jak widzi, ze na sztuce nie zarobi co najmniej 500 zł to nawet sznurka na rogi nie zakłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Dzisiaj sprzedane 3 byki HO, 687kg, 734kg, 774kg (wagi brutto). Cena 7zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj