Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

panowie mam 3 krowy hf na sprzedaż nie zaduże gdzie najlepiej w mazowieckim powiecie płońskim sprzedać bo firma z którą handlowałem z płocka to porażka słyszał ktoś o dąb-polu z opinogury ?

Opublikowano

nie mam potrzeby. ja nie mam takiego bólu d*py jak ty i nie sieje wciąż paniki że będzie za darmo zaraz.

 

ja nie  sieje paniki ze bedzie zadarmo ja tylko pisze jak jest w mojich stronach co do innych rejonow kraju sie nie wypowiadam bo nie mam wiedzy jak jest  acz niechce mi sie wierzyc w roznice ok. 80 groszy -1 zl  miedzy np. lubelski , podlaskim a wielkopolskibm.

 

a tak swoja droga forum chyba zalorzone jest do wymiany informacji jak jest w roznych rejonach kraju a nie  a nie do pisania bajek. no pewnie moge pisac ze w mojich stronach za HF daja 8zl ale to gowno a nieprawda ale oczywiscie wtedy bys powiedzial ze szerze propagande jak mowie jak jest to panike.

 

rozumiem ze lubisz czytac na forum same przyjemne rzeczy a zele cie wnerwiaja wiec zastosuje sie do twojich obrazkow z murinio i kaczorem dafy.

 

Byki drozeje trzymajcie wszyscy je w oborach za chwile 20 zl za kilogram beda. mysle ze to cie wkoncu zadowoli

Opublikowano

Nie szukam tu zadowolenia. ty od kilku stron piszesz wciąż te same bzdety, narzekasz że się nie opłaca, że tanieje i będzie tanieć. zarzucasz kłamstwo jak ktoś napisze cenę ponad 7 zł. Nie trzymaj tylko handluj i nie truj d*py...

Opublikowano

spoko nie bede juz  trul d*py bo widze ze forum to taka szkolka wzajemnej adoracji bowiem forum dziala od paru lat a aktywnych na nim moze jest z 10-15 ciagle tych samych osob widze  bo jak ktos napisze cos innego niz przyjete jest na forum to truje dupe, handlarz , troll w najlepszym wypadku fra*er co daje sie robic w balona i dostaje jasno do zrozumienia ze niech wypi.....la.

 

 

rozumiem wyraznie to forum do chwalenia  sie  nie do wymiany informacji. Jak sprzedam byki to doloze na forum 2 zl i bedziesz mi wtedy skladal gratulacje)))) do czasu póki ktos nie dołoży 3 zl do realnej ceny

 

Uważaj na słownictwo, forum nie służy do wyzywania..
 

Opublikowano

spoko nie bede juz trul d*py bo widze ze forum to taka szkolka wzajemnej adoracji bowiem forum dziala od paru lat a aktywnych na nim moze jest z 10-15 ciagle tych samych osob widze bo jak ktos napisze cos innego niz przyjete jest na forum to truje dupe, handlarz , troll w najlepszym wypadku frajer co daje sie robic w balona i dostaje jasno do zrozumienia ze niech wypi.....la.

 

rozumiem wyraznie to forum do chwalenia sie nie do wymiany informacji. Jak sprzedam byki to doloze na forum 2 zl i bedziesz mi wtedy skladal gratulacje)))) do czasu puki ktos niedolozy 3 zl do realnej ceny

 

Tyran z którego regionu wielkopolski jestes i z kim handlujesz?

Opublikowano

No właśnie Tyran skąd dokładnie jesteś bo ja też wielkopolski i akurat uważam że masz rację. Sprzedawałem początkiem marca po 6.8 i 7 zł waga 680 i 700 ncb a na forum ceny były wyższe. Może faktycznie od regionu dużo zależy. Na forum udzielam się żadko raczej obserwuje i Twoje spostrzeżenia podzielam.

Opublikowano

panowie mam 3 krowy hf na sprzedaż nie zaduże gdzie najlepiej w mazowieckim powiecie płońskim sprzedać bo firma z którą handlowałem z płocka to porażka słyszał ktoś o dąb-polu z opinogury ?

 

Czemu porażka? Chodzi o Szc.....ki? A o Dąb Polu dziwne,że ty nie słyszałeś...raczej bliskie twoje okolice..

Opublikowano

Panowie przepraszam ale tez zostane obserwatorem i udzielac sie nie bede  konto zarejestrowalem to niech juz bedzie a czasem bajek tez warto poczytac dla rozrywki, a swoja droga  dzwonilem do 4 handlarzy i przy rozmowie mowilem im jakie chce ceny bo w internecie po tyle chodza( wasze ceny co podajecie) to normalnie smiali sie do rozpuchu i odpowiecz byla jedna za tira LM to tak. I niewiem teraz albo ja jestem frajer i idiota ktory daje sie nabijac w balona handlarzom  albo czesc ludzi z forum robi z czytajacych idiotow.

Opublikowano

Jak masz doby towar to i cena się znajdzie. U nas w Lubelskim za ładnego MMa dostaniesz 8zł brutto bez targu, jak potargujesz to i z 20 groszy dołożą. Za LM 10 zł brutto dadzą jak towar im będzie odpowiadał wagowo. Kolega odsadki LM po 270 kg po 13 netto sprzedawał. Dla niektórych kosmos dla innych akceptowalna cena za dobry towar. Jak miałbym miejsce to sam bym je wziął.

Opublikowano

tyran, zostań

dawno nikt nie pisał w tak dosadny sposób na temat cen bydła na tym forum

ja jestem z łódzkiego i też nigdy nie sprzedawałem w takich cenach jak co niektórzy a sprzedaje tylko do ubojni bezpośrednio z pominięciem pośredników

co do cen za byki 12,3 o na wbc a za żywą 7,2 max, u handlarzy jak zawsze o 50gr wyżej, przeważnie u tych z kieleckiego i poddębickiego

Opublikowano

co sie dziwicie ze cena slaba za duzo ludzi poszlo w hodowle bykow, Ci co skupuja widza ile jest towaru w oborach, stodolach ,wiatach to po co maja duzo placic jak i tak rolnik sprzedac musi ,tym bardziej ze teraz jest chory czas dopłat tym ktorym minol miesiac od zlozenia wniosku sprzedaja te  sztuki mysle ze w czerwcu bedzie jeszcze gorzej bo wiekszosc i tak wnioski sklada na ostatnia chwile, nie ktorym brakuje slomy siana ktore jest drogie wiec wola bydla uprzedac.przez te doplaty do bydla jest wiecej straty niz zysku bo w tym czasie cielaki drozeja a opasy tanieja i tyle zysku co nic

Opublikowano

co sie dziwicie ze cena slaba za duzo ludzi poszlo w hodowle bykow, Ci co skupuja widza ile jest towaru w oborach, stodolach ,wiatach to po co maja duzo placic jak i tak rolnik sprzedac musi ,tym bardziej ze teraz jest chory czas dopłat tym ktorym minol miesiac od zlozenia wniosku sprzedaja te  sztuki mysle ze w czerwcu bedzie jeszcze gorzej bo wiekszosc i tak wnioski sklada na ostatnia chwile, nie ktorym brakuje slomy siana ktore jest drogie wiec wola bydla uprzedac.przez te doplaty do bydla jest wiecej straty niz zysku bo w tym czasie cielaki drozeja a opasy tanieja i tyle zysku co nic

 

i tu masz racje w mojich stronach to duzo mlecznych gospodarstw i tylko i wylacznie HF kupisz handlarze jezdzom po bydlo na podlasie, w lubelskie albo na poludnie czechy, slowacja, bulgaria i rumunia. te z rumuni to syf nie z tej ziemi chorobom chorobom pogania z czech i slowaci to bydlo chore psychicznie( zrywane lancuchy pasy, wyrywane z betonu spile na ktorych siedzialy SM wywalanie gnoju to ryzykowanie zyciem a tam gdzie traktor to dewastacja maszyny calkowita)  a zwierzaki maja tylko 700 kg ( a dewastowaly jak przekroczyly 500) i kuxwa zero miesa 700 kg maja a same kosci( 2 polskie stoja kolo nich to samo zarcie 5 miesiecy mlodsze i waga 600 kg i mozna spac na zwierzakach.

do tego te ceny cielakow 700-1000 HF. RW 1000-1200, simentale 1500-1800 LM powyzej 1800 raczej 2000

i to wszystko za cielaki 2, 3 tygodniowe a i czasem mlodsze i handlarz ci niespusci za duzo stala spiewka cielakow brak a ty i tak krzywdy niemasz bo przecierz dolaty dostajesz a potem sprzedajesz i dostajesz cene 6,4 za SM gora 7 i to po ostrych negocjacjach dlatego wkurza mnie jak ktos pisze bajki na forum ze 7 zl za HF dostal ale widze ze niektorym to przeszkadza ze pisze jak jest  ze zmedze i tak dalej. Poprostu u mnie tak jest i nadzisiaj oplacalnosci niema. oczywiscie Ci co maja ilosci tirowe sprzedaja od lat tym samym dostaja zapewne wiecej   i ci zarabiaja.

 

Opublikowano

Czemu porażka? Chodzi o Szc.....ki? A o Dąb Polu dziwne,że ty nie słyszałeś...raczej bliskie twoje okolice..

cena przez telefon dużo zawyżona niż ta na miejscu oferowana .A no nie słyszałem warto tam sprzedać ?

Opublikowano

Tyran za 7,80 sprzedany byk 648kg-6% jakiś czas temu(miesiąc-dwa) hf x SM nawet kilka stron wcześniej jest. Za 2 tyg będą 2 kolejne to wrzucę cenę i zobaczysz czy my się z was nabijamy czy na was handlarze zarabiają kokosy ;)

Opublikowano

dlatego wkurza mnie jak ktos pisze bajki na forum ze 7 zl za HF dostal 

 

ale Ty się wkurzasz tak naprawde, że ktoś dostał 7zł za hf-a czyżby zazdrość? czy wkurzasz się że w Twoim regionie niema takiej ceny

 

ja w kwietniu 2 hfy sprzedawałem po 7.50 bez żadnego targowania jak niewierzysz to moge CI fakture na priv pokazać

Opublikowano

Bluecows1 co do sprzedawania bezposrednio do ubojni to zadna z tego korzysc, skoro handlarze dostaja na starcie wyzsze ceny do tego premia za ilosc i za wlasny transport jak np w twoim rejonie u Kowalczyka. Jak w styczniu do niego dzwonilem to powiedzial ze max 8.3 a miejscowy handlarz dal 50gr wiecej. Do  tego kowalczyk powiedzial ze simentale  sa miesno-mleczne, ale za belga da 20gr wiecej- Smiech... a reklamuja sie ze ich pasja  jest wolowina- chyba ta na ktorej dobrze zarobia. Takie mamy ubojnie.

Tyran3 ceny bydla sa w kazdej czesci kraju inne a roznice sa dosc duze wiec zanim kogos skrytykujesz dobrze sie zastanow.

 

Opublikowano (edytowane)

Tyran chłopie ale ile można pisać to samo? Ponażekać musisz? w moich stronach, 3 tygodnie temu , bez problemu 7,80 za średniego mieszańca można było dostać . Teraz nie wiem . Ale nie pierdziel wciąż tego samego. ceny to i tak nie zmieni.

Edytowane przez mariuszd93
Opublikowano

Bluecows1 co do sprzedawania bezposrednio do ubojni to zadna z tego korzysc, skoro handlarze dostaja na starcie wyzsze ceny do tego premia za ilosc i za wlasny transport jak np w twoim rejonie u Kowalczyka. Jak w styczniu do niego dzwonilem to powiedzial ze max 8.3 a miejscowy handlarz dal 50gr wiecej. Do  tego kowalczyk powiedzial ze simentale  sa miesno-mleczne, ale za belga da 20gr wiecej- Smiech... a reklamuja sie ze ich pasja  jest wolowina- chyba ta na ktorej dobrze zarobia. Takie mamy ubojnie.

Tyran3 ceny bydla sa w kazdej czesci kraju inne a roznice sa dosc duze wiec zanim kogos skrytykujesz dobrze sie zastanow.

 

ale ja nie krytykuje ludzi i niezazdroszcze nikomu jego ciezkiej pracy wkarzaja  mnie ceny w mojim regionie i to ze jak pisze jak jest nie sciemniam  to juz uslyszalem ze jestem handlarz, troll. , frajer ktory daje sie nabijac w balona a dzisiaj ze zmedze medze i mydelko mam sobie wlozyc .... w buxie)))) i to wkurza najbardziej . A to ze dostajecie wysokie ceny a daj wam Boze to wasza ciezka praca za friko nikt wam pieniazkow nie daje przeciez.

natomiost budzi sie wemnie watpliwosc ze jest az taka roznica w cenach i mam watpliwosc czy wszyscy wpisuja prawdziwe ceny za pojedyncze sztuki bo jak ktos pisze ze sprzedal 25 sztuk LM to ja mu wierze ale jak ktos pisze ze dostal 7 zl za jednego lub dwa HF to juz niebardzo

Opublikowano

Jak piszecie ceny ro dodawajcie netto czy brutto bo to spora roznica. W kwietniu dostalem za hfy 7 netto wazone na ogolnej a w lutym 7.10 netto tez wazone na ogolnej...

 

no raczej tu kazdy mowi o netto i w lutym istotnie u mnie tez ok7 zl netto bylo natomiast na dzisiaj 6,4 netto i troche dziwi mnie ze ktos mowi ze dostaje 7 zl netto teraz

Opublikowano (edytowane)

Darol z Gołuchowa.
Poprawka ostatnie 6.8 a w miedzyczasie po 7 zeta....
Mialem oczywiscie nawet lepsza propozycje ale perspektywa czekania 2 miesiecy za kasa do mnie nie przemawia...

Edytowane przez Mikruss
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez chuck00
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda cała procedura przepisania stada bydła mlecznego na małżonka. Dlaczego? Żeby ominąć okres wypowiedzenia w mleczarni, który jest długi i kosztowny dla dostawcy w moim przypadku i przeniesienie się do lepszego odbiorcy mleka. Czy w przyszłości po takiej akcji można wrócić do pierwotnego właściciela czy to już zbyt kręcenia?
    • Przez paw11
      wywar paszowy ktoś stosuje
      Treść ogłoszenia żeby było wiadomo o czym mowa /Moderator
      ''Cena 12 groszy za 1 Litr/KG, dowóz na CAŁY KRAJ w pojemnikach 1 tona lub w cysternie.
      WYWAR dla bydła i trzody chlewnej, świeży z tegorocznych zbiorów pszenicy.
      Produkt: Wywar wysoko białkowy i wysoko energetyczny
      Pochodzenie: Produkcja glutenu pszenicznego, NIE GORZELNIANY!!!
      Nikt z biorących od nas wywar nie zrezygnował jeszcze z tej paszy, zwłaszcza ze względu na stosunek niskiej ceny do jakości czyli dużych przyrostów zwierząt. Rolnicy twierdzą, że jak zliczyli koszty, np. uprawy kukurydzy, to wolą sprzedać na ziarno a zwierzęta karmić wywarem z dodatkiem włókna.
      Hodowcy, którzy zaopatrują się u nas w wywar stosują wywar wraz z dodatkiem tylko włókna siano lub słoma lub inny zapychacz oraz stały dostęp dowody. Można stosować zmniejszając dawkowanie do TMR czy wraz z kiszonką lub inną paszą, wtedy przyrosty są bardzo duże przy dobrych krzyżówkach mięsnych do 1,8-2,0kg na dobę.
      Zastosowanie: bydło (opasy) powyżej 150kg, trzoda chlewna.
      Przechowywanie: 2 miesiące (maj-wrzesień), 3 miesiące (październik-kwiecień), miejsce (silosy, piwnice murowane, inne zbiorniki, beczki, pojemniki pcv, cysterny, wanny, baseny, inne.
      Dawkowanie dla bydła: 5-15l na dobę/1szt. w zależności od wagi (150kg-1000kg), można stosować pompy do rozlewania do koryt, paśników, grawitacyjnie lub w pojemnikach, wiadrach.
      Towar odbiera kilkudziesięciu klientów u których przyrosty bydła MM wynoszą: 1,4-1,8kg z dodatkiem włókna (słabej jakości siano lub słoma) i wody a bydła HO 1,2-1,4kg na dobę. W przypadku polania wywarem śruty, kiszonki lub innej paszy treściwej przyrosty dochodzą do 2kg, bydła mięsnego.
      Analizę zawartości białka i suchej masy wykonało laboratorium kontroli jakości (CoA), badanie na wartość energii w suchej masie wykonało laboratorium Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
      ANALIZA LABORATORYJNA:
      1. Białko – 27,3%
      2. Sucha substancja – 20,6%
      3. Energia – 4188,95kcal/kg (~18MJ/kg)
      Badanie wykonał: prof. dr hab. inż. Andrzej Wilczkiewicz oraz mgr inż. Anna Deptuszewska.
      (PL): Numer weterynaryjny aPL 223 - pokaż numer telefonu - p
      1 litr waży ok. 1,1-1,2kg. Podano w cenach netto.
      Produkt zgodny z:
      Rozporządzenie 767/2009 w sprawie wprowadzania na rynek i stosowania pasz.
      Dostawy do siedziby gospodarstwa (pojemniki 1tonowe na palecie w okratowaniu) lub w cysternie, beczkach lub pojemnikach pcv 1000l.
      Możliwość odbioru towaru indywidualnie na terenie gminy Wińsko (woj. dolnośląskie). Wielu hodowców zaopatruje się u nas w zbiorniki pcv 1000l na stałej palecie (zbiorniki nowe po 150zł/1szt. dla naszych odbiorców wywaru) i w przypadku mniejszej hodowli zabiera 4-6 zbiorników przyczepą lub samochodem zostawiając puste na wymianę jak butelki w sklepie. Wówczas przyjeżdżając po następną partię na umówioną godzinę, pełne zbiorniki już na rolnika czekają i hodowca nie traci czasu zanim zbiorniki zostaną zalane.
      Obecnie wywar odbiera kilkudziesięciu hodowców i jak dotychczas żaden nie zrezygnował, twierdząc, że to najbardziej ekonomiczne żywienie, podając przy tym wcześniejszy rachunek ekonomiczny, kiedy to stosowali kiszonki, śruty rzepakowe, pasze i koncentraty. Hodowcy przede wszystkim twierdzą, że wywar glutenowy ma bardzo wysoką wchłanialność pokarmową, stąd duży przyrost masy zwierząt przy bezkonkurencyjnej cenie. Przy zapotrzebowaniu 5-20l na dobę, średni koszt tej paszy to ok. 1,4zł na dobę plus słoma lub nawet słabej jakości siano (zwierzę potrzebuje tylko włókna-zapychacza) oraz osobno wody.
      Bydło po wywarze ma apetyt na włókno i pochłania każdy rodzaj siana, słomy jednocześnie podnosząc radykalnie przyswajalność pokarmu co przekłada się na przyrosty masowe.
      Oczywiście żadna reklama towaru nie zastąpi wypróbowania go w praktyce, dlatego zapraszamy Państwa do odbioru 1 czy 2 pojemników na próbę aby sami Państwo ocenili jakość tej paszy.
      Pojemniki 1000l nowe, okratowane na t''
    • Przez ferdek3085
      Witam, macie jakies zdjęcia wiat, budynków dla bydła z zewnętrznym stołem paszowym? chciałbym trochę podpatrzec jak to można zrobić. Z góry dziękuję.
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, aktualnie hoduję 5 szt byków(aby trochę się o nich poduczyć), w przyszłym roku chciałbym wystartować z hodowlą na większą skalę. Chciałbym kupić 20szt w przyszłym roku i 20 w następnym, tak aby sprzedawać co roku grupę 20 byków. Byki dostawały by śrutę zbożową i ziemniaki. Moje pytanie brzmi: ile hektarów kukurydzy na kiszonkę musiałbym zasiać w pierwszym roku a ile w drugim? Kiszonkę chciałbym przetrzymywać w silosie, tylko nie wiem jaki zrobić(ile m3). Czy warto żywić opasy wysłodkami i młótem? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.   
    • Przez Dominik0
      Witam jakie byki polecacie na opas Limousine czy Hereford i dlaczego ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v