matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

kowal1108    22

Witam. Po ile byczki i jałoszki ? czarno-białe mieszańce nie hf? Warmińsko-Mazurskie powiat działdowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Wczoraj dzwonili do mnie od Biernackich czy chce z nimi handlować czy mogą po bydło przyjechać ja się pytam skąd mają mój nr a oni że nadobyli ....więc chcą towar widocznie na siłę kupować

do mnie dzwonili z 3 miesiące temu przypomniałem im jak mi nie chcieli płacić tylko przełączali od jednego do drugiego i udawali że nie wiedzą o co chodzi albo że księgowa ma urlop i dlatego zalegają. Pani która dzwoniła nic o tym nie wiedziała chciała tylko kupić jak najwięcej bydła oczywiście nie za gotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

z tego co widze ze na dniach cena sie nie polepszy odnośnie byków i tu niesie się moje pytanie ile w dniu sprzedaży moze miec max. byk. 

Zawsze sprzedawałem gruba przed 24msc a teraz widze perspektywe poprawy ceny po .

A wiec mozna do 30msc trzymac bez żadnych obniżek cen? czy to zależy od widzimisi kupującego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724

W większości biorą do 30 miesięcy ale trzeba im to nieraz przypomnieć-zwłaszcza GÓRALOM ............

Co Biernackiego to i do mnie dzwonili za bydłem, ale na razie towaru brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

biernacki nie ma bydla bo nie płacił na czas ostatnio, no i cenami tez nie powalali z nóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

albo cena po swietach podskoczy i chce tanio zapasow narobic oni maja wydajnosc 1000 sztuk na dobe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2361

z tego co widze ze na dniach cena sie nie polepszy odnośnie byków i tu niesie się moje pytanie ile w dniu sprzedaży moze miec max. byk.

Zawsze sprzedawałem gruba przed 24msc a teraz widze perspektywe poprawy ceny po .

A wiec mozna do 30msc trzymac bez żadnych obniżek cen? czy to zależy od widzimisi kupującego

Najlepiej zadzwon do swojego odbiorcy i spytaj sie bo kazdy kupujacy do byle gówna bedzie sie chcial przyczepic zeby urwac z ceny. Kiedys mialem pieknego byka ktory od urodzenia mial cis z kregislupem i dziwnie kulal na noge mowie chandlarzowi jaka jest sprawa przy sprzedazy a on a widac lewa szynka mniejsza a prawa byla kulawa

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

z tego co widze  cwaniaki chcą i płacą zadawalające pieniadze za krowy.

W końcu u rzeżnika na haku wołowina to wołowina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

tak tylko ze u rzeznika krowizne cenia jak wołowine w pierwszej klasie ,i kto tu sie dorabia na rolnikach POSREDNICY kupia za 5 zl a sprzedaja za 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Wiem że nie na temat ale nie będę zakładał nowego. Potrzebuje kupić poskrom żeby się nadawał na małe cielaki od 250kg do dużych byków np 800kg. Wypadło mi badanie na gruźlicę  a byki około 700kg z luzu muszę się z tym uporać do końca kwietnia, Może ktoś podesłać zdjęcia lub link do ogłoszenia jaki kupić. Sam nie mam czasu żeby robić a chciałbym  żeby to było solidnie wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Propozycja na dziś za 6 sztyk hf ok ok 700 kg w tym 2 słabsze ok 600 , 6,5 netto za wszystkie jak lecą- nie sprzedałem, mają przyjechać kiedy dorzucą 30 gr. Zobaczymy kiedy i czy to nastąpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Gabriel Izdebski, bierze u mnie już któryś raz z kolei, kasa max w 4 dni zawsze na koncie. Zawsze ważyliśmy na jego wadze, dzisiaj mówię to pojedziemy na ogólną a on na to "nie ma problemu" Jak dla mnie gość całkiem w porządku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przynajmniej waga pewna :)

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

No waga to na 100% pewniak, na oko wydawały się mniejsze na jakieś 700-750 wyglądały, budowa też nie za ładna więc stąd i cena taka sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Teraz to żeś amaryke odkrył.... który pośrednik nie chce na nas zarabiać? pokaż mi takiego co dołoży do interesu to mu całe stadko sprzedam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj