matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Zenonim    223

Ja Hf już nie trzymam ostatni pojechał tydzień temu, żal mi patrzeć na to bydło. A odnośnie tej jałówki dobrze rośnie ta krzyżówka??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jałówki w cenie cały czas to trzymaj

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Jak co roku cały kwiecień cena niższa bo żydy nie biorą, cena za byki 7.70 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ja Hf już nie trzymam ostatni pojechał tydzień temu, żal mi patrzeć na to bydło. A odnośnie tej jałówki dobrze rośnie ta krzyżówka???

we wrześniu sprzedałem jałówke po bbb wiek 26miesięcy waga 720kg po 6.80 netto. Za byki mieszańce około 800kg dostałem wtedy 7.20 -7.80netto. Kupujący mówił że jak by była bykiem to 1zł więcej warta by była. Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724

W jakiej cenie jałówki mięsne? Krzyżówki z bbb?

 

dwa tygodnie temu dostałem za piękną sztukę po 7,5,-netto właśnie MM z BBB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

dwa tygodnie temu dostałem za piękną sztukę po 7,5,-netto właśnie MM z BBB

 

Dzięki za info, mam taką po bbxch. Mała ale samo mięcho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44

Jak co roku cały kwiecień cena niższa bo żydy nie biorą, cena za byki 7.70 brutto

 

Cały czas płace 7,60-7,70 + vat pow Staszowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Nie, jak waga na podworku to cena automatycznie 30-50 groszy nizsza ,,,,bynajmniej u mnie tak było :rolleyes: :ph34r: :wacko:  teraz sprzedaje do takich,co nie wiedza ze mam wage :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Dzisiaj sprzedane dwie krowy 598kg po 5zl druga 678kg po 6,40zl waga i cena brutto a byki handlarz mowil ze w dol ida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no właśnie,jak Polacy maja zacząć jeść wolowinę jak w kiełbasach dodatek krowy a nie byka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

skitka

Koledzy sledze wasze wpisy  od lat i dziwi mnie dlaczego zgadzacie sie na skitke powyzej 5% przeciez wasz w ten sposob oszukuja w kazdej masarni kazdy posrednik ma skite na poziomie 3% i ani % wiecej i rozumiem ze bydlo moze z gospodarstwa do masarni w samochodzie posrednika  zrobic co nieco ale niewiecej niz 2 % wiec skita udciwa to max 5% a powyzej tej granicy to okradanie rolnika.

 

zalozmy ze cena za bydlo 7 zlotych byk ma 600 kg/700kg wiec kazdy % opasu to 6/7 kg a zatem na kazdym procencie skity na sztuce macie odciagane 42/49 zl i teraz tom sume pomnozcie przez % skity to ciezkie pieniadze przeciez. reazumujac 7 zl podzielic przez 42/49 zl to wychodzi 14,2/ 16,6 groszy na kilogramie na calosci zwierzaka  wiec jezeli ktos sprzedaje byka ze skitom 8% za cene7 zl to defakto przy byku 600/700kg posrednik okrada go 42,6/ 51gr na kilogramie od proponowanej ceny wiec rolnik ktory sprzedaje zwierzaka 700kg za cene 7 zl za kilogram w rzeczywistosci dostaje 6,5 a nie 7 zl i cieszy sie jeszcze z tego jak dziecko cukierkiem mimo ze zostal przerobiny w banbo widac to szczegolnie u chytrusow ktorzy godzom sie na cene dajmy 7,2zl i na 8% skity  i smieja sie z sasiada  nazywajac go frajerem ktory slabo negocjowal ktory dostal 7 zli 5% skity. to teraz powiecie mi kto jest wiekszym frajerem ten co ma wyzsza cene i go okradli na skicie 50gr czy ten ktory dostal nizsza cene ale skite ma mniejsza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

dzisiaj sprzedane dwie krowy 6.30zl/kg waga 625 i 572kg. odbiorca łuniewscy. waga i cena brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    757

Tez mi sie wierzyć nie chce ze Łuniewscy dali taka cene. U nas zawsze za krowy najnizsza cena w okolicy od nich. Chyba ze to nie byla hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

no nie hf tylko mm i to jak pytał kierowca dzwoniac do kogoś powiedział krowy gładkie białosiwe i padła cena 6.30 u sąsiada brali hf to dali po 6zł ale dopiero po zważeniu miały mieć średnio 700kg każda i miały. no ale pewnie na wadze"swoje" odzyskali chociaż miałem non stop na oku ich rączki i kieszenie i sam na wage właziłem . po co mam kłamać co do ceny ? nic to mi nie da a nie zwykłem fantazjować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

skitka

Koledzy sledze wasze wpisy od lat i dziwi mnie dlaczego zgadzacie sie na skitke powyzej 5% przeciez wasz w ten sposob oszukuja w kazdej masarni kazdy posrednik ma skite na poziomie 3% i ani % wiecej i rozumiem ze bydlo moze z gospodarstwa do masarni w samochodzie posrednika zrobic co nieco ale niewiecej niz 2 % wiec skita udciwa to max 5% a powyzej tej granicy to okradanie rolnika.

 

zalozmy ze cena za bydlo 7 zlotych byk ma 600 kg/700kg wiec kazdy % opasu to 6/7 kg a zatem na kazdym procencie skity na sztuce macie odciagane 42/49 zl i teraz tom sume pomnozcie przez % skity to ciezkie pieniadze przeciez. reazumujac 7 zl podzielic przez 42/49 zl to wychodzi 14,2/ 16,6 groszy na kilogramie na calosci zwierzaka wiec jezeli ktos sprzedaje byka ze skitom 8% za cene7 zl to defakto przy byku 600/700kg posrednik okrada go 42,6/ 51gr na kilogramie od proponowanej ceny wiec rolnik ktory sprzedaje zwierzaka 700kg za cene 7 zl za kilogram w rzeczywistosci dostaje 6,5 a nie 7 zl i cieszy sie jeszcze z tego jak dziecko cukierkiem mimo ze zostal przerobiny w banbo widac to szczegolnie u chytrusow ktorzy godzom sie na cene dajmy 7,2zl i na 8% skity i smieja sie z sasiada nazywajac go frajerem ktory slabo negocjowal ktory dostal 7 zli 5% skity. to teraz powiecie mi kto jest wiekszym frajerem ten co ma wyzsza cene i go okradli na skicie 50gr czy ten ktory dostal nizsza cene ale skite ma mniejsza???

moje nie są na poidłach na odjazd dostają 40l ciepłej wody i tak sobie te 7% wyrównuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

co do skitki to niestety tak już jest. sami tego nauczyliśmy przyzwalając nataki proceder od lat. sam wczoraj próbowałem utaargowac na skitc właśnie moje ładne krowy tłuste ale bez brzucha i sąsiada szkielety z brzuchami jkak betoniarkialo tego jeszcze po wiadrze śruty im dał tuzprzed przyjazdem tak że gówno im ciekło z d*py dosłownie i mówie to ma być sprawiedliwe po 8% z tych i tych i ch.... nie ma siły . pośrednicy dawali trochę mniej za jedna sztuke za kg ale niewiadomo ile u nich by ważyły . handlarze proponowali mi 5.4 i 6 netto za te krowy wiec chyba zrobiłem dobrze a oni będą urywać na skitce na wagach bo z tego żyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj dzwonili do mnie od Biernackich czy chce z nimi handlować czy mogą po bydło przyjechać ja się pytam skąd mają mój nr a oni że nadobyli ....więc chcą towar widocznie na siłę kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

od biernackich wczoraj u mnie był i 6.4 za byki hfy a mm do 7.2.Mam 30 byków na tą chwile ok 750kg mam nadzieje ze cena troche skoczy  . Czekam do czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj