matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mikcom20    190

1zł roznicy. Pini beef kupuja tez na wage zywą?

Niech ktoś wyjaśni, skąd taka różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302

Pniewy jedyną ubojnia w obrębie 100km i płatność 7 dni może dlatego podobno byki w Maju do gòry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

ma racje obdzwoniłem wszystkich skupujących do których mam nr telefonu były i ubojnie i handlarze i u handlarza min 40-50groszy więcej na kg

 

jak oddałem z rok temu na wbc to o te 40-50gr więcej mi wyszło po przeliczeniu na wagę żywą niż dawali handlarze a co ciekawe jak się później dowiedziałem handlarz do tej samej ubojni wozi co sprzedałem

 

 

Można powiedzieć że wszędzie jest jakieś ale a gdzieś sprzedać trzeba ;) Jestem po rozmowie z panem Grobelnym z ABP naświetlił mi sprawę jak to wszystko wygląda i myślę że pójdzie jeden kojec 8 sztuk mieszańców na próbę :)

 jaką cenę ci powiedział???

 

 

W Pini cena dobra ale co to terminów płatności to lepiej się nie wypowiadać. ... a bydla mają sporo bo sam Wozniecki przywozi połowę uboju

to jakie ceny wtedy dostaje Woźniecki ? Takie:

 

 

Propozycja z Pini beef za O 13,2 R 13,6 przy ilości samochodowej 30 szt.

czy jeszcze lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

W Pini cena dobra ale co to terminów płatności to lepiej się nie wypowiadać. ... a bydla mają sporo bo sam Wozniecki przywozi połowę uboju

 

Znajomy im wstawiał (handlarz ) po pół roku dostał pieniądze za ostatnią partie a na początku było wszystko ok 3 dni i mial kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

im większa cena tym mniejsze wybicia , tak to na 99% wygląda.

i handlarzom też tak robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

kiedys z handlarzem rozmawiałem i mówił ze sa zakłady gdzie sa lepsze wybicia a ceny niższe i takie gdzie jest wyższa cena a wybicie niższe. Wiadomo na tej samej sztuce w dwóch zakładach nie sprawdzi ale biorac pod uwage ilośc i srednie wybicie to widać.Wiec myślę że u handlarzy tez tak to działa.

Edytowano przez Farmerski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

i handlarzom też tak robią?

 

raczej nie jeśli handlarz wozi stale na jeden zakład to raz,że ma lepszą cenę dwa pewne wybicie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Cena dla handlarzy zależy przede wszystkim od ilości dostarczonego towaru. Tez ich kantują ale nie tak mocno i też im różnie płacą. Pewne wybicie ma sie wtedy gdy się znajomości. A wiele rzeczy po prostu trzeba wiedzieć. Np kiedy wepchnąć krowę z antybiotykiem, albo byka który się powiesił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

kiedys z handlarzem rozmawiałem i mówił ze sa zakłady gdzie sa lepsze wybicia a ceny niższe i takie gdzie jest wyższa cena a wybicie niższe. Wiadomo na tej samej sztuce w dwóch zakładach nie sprawdzi ale biorac pod uwage ilośc i srednie wybicie to widać.Wiec myślę że u handlarzy tez tak to działa.

to tak samo jak z kupnem na wagę żywą przez owych handlarzy, ci co dają lepsza cenę to walą na wadze a uczciwie zważony to cena niższa A z drugiej strony to jest jeszcze tak jak wcześniej pisałem : handlarz dawał przykładowo 6.8 na żywą i miał je zawieść do zakładu X . Ja chciałem 7 i nie doszliśmy do porozumienia i sam sprzedałem do zakładu X na wbc i wyszły 7.2 na żywą Miałem byki zważone na pewnej wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

Nie oszukujmy sie panowie handlarze placa duze pieniadze za to zeby miec prawdziwe i rzetelne wybicie na ubojni. Zwykly chlop tego nie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

Ja sprzedałem 2 jałówki duże okrągłe beczki ale słabej budowy bo miały tylko 510 i 520 kg wiek prawie 2 lata po 6.10 netto. Waga pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamill9449    4

Każdy najeżdża na. Pini. Wiadomo przez pierwszy rok swojej działalności rżnęli na wadze wbc jak chcieli . Ja tam ważę na swojej wadze przeliczam , i jakies tragedii nie widzę a sprzedaje so Pini juz rok. Do mnie z Pini juz drugi dzień dzwoni 13,7 juz proponuje za r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj