matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

znowu nie załapałes .... i po co sie udzielac ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie nie wiem po co to robisz . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Można powiedzieć że wszędzie jest jakieś ale a gdzieś sprzedać trzeba ;) Jestem po rozmowie z panem Grobelnym z ABP naświetlił mi sprawę jak to wszystko wygląda i myślę że pójdzie jeden kojec 8 sztuk mieszańców na próbę :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Biorą bydło tylko i wyłacznie na WBC płatność 7 dni co do wybicia mówił ze są HF które potrafią się wybijać pieknie a zdaży się miesny który się nie wybije ale byki większość wybija się plus.  Temat rzeka to krowy bo z tym mówi jest różnie jeśli krowa ma jaki kolwiek ropień w środku  to trafia automatycznie w kontener zdarzają się ładne krowy które mają jakiś ropien w środku który do tego śmierdzi no i krowa jest do wyrzucenia a gospodarz ma później obiekcje ze nic za nią nie dostał. Skupują tylko i wyłącznie bydło polskiego pochodzenia żadnych Niemców Rumunów itp. Całe mięso jest krojone na plasterki i jest możliwość wejścia na ubój. Jak tako firma nie ma swojego transportu tylko wynajmują ale przyjeżdżają nawet do jednej sztuki. To tak po krótce  z tych najważniejszych rzeczy ;)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ropnie czesto da się je wykroić, gorzej jak śmierdzi, bo wtedy nic nie da się zrobić, ale zazwyczaj trzyma się jakiś czas i jeżeli smród nie ustaje to faktycznie wszystko do wyrzucenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

Ropnie czesto da się je wykroić, gorzej jak śmierdzi, bo wtedy nic nie da się zrobić, ale zazwyczaj trzyma się jakiś czas i jeżeli smród nie ustaje to faktycznie wszystko do wyrzucenia. 

a niby co to za ropien gdzie przeaznie krowa ma? i jak ona zyje z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

w pini beef  byki wbc kl O 12,8 netto a bydła bardzo dużo cena z wczoraj 

 to ile za U i R ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

dzwonilem do jednej masarni to powiedzieli ze bydla nie ma za duzo,ale oni tez nie maja zapotrzebowania i z tad te obnizki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

a niby co to za ropien gdzie przeaznie krowa ma? i jak ona zyje z tym

 

 

Wszędzie mogą być. Miałem ostatnio sztukę to miała przy stawach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

dzwonilem do jednej masarni to powiedzieli ze bydla nie ma za duzo,ale oni tez nie maja zapotrzebowania i z tad te obnizki

kolego byłem na pini wczoraj to mówili że dziennie biją po 400 szt i ograniczają ilość przywożonego bydła 

a obniżki podobno są bo do końca 2016 roku polska miała jakiś kontrakt z turcją  jakiś między państwowy tak mi lekarz z ubojni mówił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Biorą bydło tylko i wyłacznie na WBC płatność 7 dni co do wybicia mówił ze są HF które potrafią się wybijać pieknie a zdaży się miesny który się nie wybije ale byki większość wybija się plus. Temat rzeka to krowy bo z tym mówi jest różnie jeśli krowa ma jaki kolwiek ropień w środku to trafia automatycznie w kontener zdarzają się ładne krowy które mają jakiś ropien w środku który do tego śmierdzi no i krowa jest do wyrzucenia a gospodarz ma później obiekcje ze nic za nią nie dostał. Skupują tylko i wyłącznie bydło polskiego pochodzenia żadnych Niemców Rumunów itp. Całe mięso jest krojone na plasterki i jest możliwość wejścia na ubój. Jak tako firma nie ma swojego transportu tylko wynajmują ale przyjeżdżają nawet do jednej sztuki. To tak po krótce z tych najważniejszych rzeczy ;)

wszystko napisałeś a zapomniałeś o najważniejszym. O cenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jaka w ogóle jest wielkosc eksportu do Turcji ? przed zakazem uboju rytualnego to był duży rynek zbytu, jak jest teraz ?

ktos ma jakies dane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julian1234    1

panowie mam na sprzedaż 5 szt 2mm 2 mieszance 1hf waga ok700kg ...ile mogę wołac za wszystkie jak narazie 7.3 brutto propozycja szukam dalej ..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamill9449    4

Propozycja z Pini beef za O 13,2 R 13,6 przy ilości samochodowej 30 szt. Niby pod koniec kwietnia ma znowu turcja i Izrael brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Propozycja z Pini beef za O 13,2 R 13,6 przy ilości samochodowej 30 szt. Niby pod koniec kwietnia ma znowu turcja i Izrael brać

Skąd te info o Turkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Ja o tej Turcji pisalem tu juz z miesiac temu ze ma cos byc w Kwietniu a info mialem takie z Sokołowa, ale czy to prawda to pewnosci nie mam bo ceny w sokolowie spadly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamill9449    4

To samo co kolega, w Sokołowie miesiąc temu mówił że pod koniec kwietnia turcja wraca, a w Pini mówiła jeszcze o tym Izraelu , bo mieli miesięczną przerwę w zakupach, Pini bierze tylko na wbc, min 10 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj