matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Mistrzu2    48

nie!!!!! zawsze było 30 dni

 

Chyba nie, pierwsze dopłaty do bydła były do 15 lipca z tego co pamiętam. Potem wprowadzili okres 30 dni od dnia złożenia wniosku. 

Edytowano przez Mistrzu2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6220    1

ile  moge dostać za byka ncb w wadze 500-550kg?

Edytowano przez jd6220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

O to fajnie, a będzie możliwość sprawdzenia czy poszedł na export?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mi odmawiają takich info, dzwoniłem do centrali arimr i potwierdzili że nie można podawać. Chore, to jawne krycie kanciarzy handlarzy jak i rzeźnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie to jest racja arimr. sprzedane na żywą wage to mam wage zywa wiedzieć sprzedaje na WBC to wiem ile dal mięsa. nie to ze bronie handlarzy czy agencje ale to co sie dzieje po sprzedaniu sztuki na zywa wage np mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale ubojnia wysyła dane wagi żywej i wbc, także jak byś nie sprzedał to byś się dowiedział czy ktoś Cię w konia nie robi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak nie wyśle to nie zdejmie szt z systemu,co do rzetelności tych danych to różnie może być,u mnie takie info udzielają bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20

mnie to nawet podali w którym sklepie mięso sprzedali z mojego byka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

Byk w kiełbasie? To musiałaby być jakaś luksusowa spod lady a nie śląska :D

 

leżak pójdzie w kiełbachy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

No sezon grillowy się zbliża więc na ruszcie może poleży jakiś z naszych rogatych kumpli, ale najpewniej to jakaś kargulowa mućka daje smak polskiej kiełbasce :D

A w temacie cen to coś sięchyba rusza na dobre bo w końcówce tygodnia handlarzy się kręciło całe tabuny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

No kręcą się kręcą nawet jutro mam być jeden u mnie aż mnie ciekawi co zaoferuje bo mam ładnego byka do oddania i za tą cenę co była przed świętami nie oddam.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nasze mięsko to jedzie za granicę, w kursie powrotnym zabierają stare mięso z rezerw i z tego robią wędlinki dla nas - usłyszane od kierowcy pewnego zakładu mięsnego. Małe masarnie oczywiście kupują świeży towar z lokalnych rzeźni ale dużym korporacjom to nie wiara....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

no i wkoncu jakas normalna cena a nie 6.8 a do tego uczciwe 5%  ;)

kto tyle płaci ? agrostar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszek1    1

Krowa mi się rozjechała na tylnych nogach, leży i już nie wstanie. Ile u was cenią takie bydło? Bo u mnie leżaków za bardzo nie chcą brać, jedna oferta 800zł za krowę około 700kg. Nie wiem czy mnie zaraz szlag nie strzeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj