matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

mariuszd93    559

mikrus- no ciężko. żeby zważyć auto z bydłem- trzeba je wcześniej starować, więc handlarz ma świadomość , że będzie sprawdzany. Musiałby być super- geniuszem żeby w takiej sytuacji kombinować z wagą...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Kiedys bral u mnie caly czas pozniej slaby, ostatnio klak z ziemnic ale po tym jak przeciagnal mnie z kasa przyjechal Malinski z okolicy. Moze ktos by dal wiecej ale wiadomo czym by to sie moglo odbic hehe.
Ostatnimi czasy jak waze na ogolnej to coraz ciezsze mam byki. Jeszcze 3 lata temu malo ktory przekroczyl 700 a teraz 750 do 800 to norma...

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

gdzie go masz- w Płocku czy Wąchocku-podaj przynajmniej powiat.

Świętokrzyskie powiat Włoszczowski jeśli to do mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Tak. Ja osobiscie nikogo za rękę nie zlapalem więc tylko tyle mogę powiedziec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali87    4

Dzis sprzedany byk rasa MM wiek 18 miesiecy.waga 694.cena 7.80 z watem.odbiorca dąb-pol z okolic Ciechanowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

w naszych stronach tez bierze ten Malinski ludzie zrezygnowali z firmy tomar i poszli do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724

Panowie ile najwięcej wybiła Wam się jałówka???

Znajomego Sztuka mieszaniec hf z bbb waga żywa 669kg wybiła się na 61,97%!!!!Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem, po przeliczeniu na żywą wyszło 7,99 netto/kg!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Propozycja na dziś za byki 3xSM i 1xBS 7,70 brutto...

Słuchy chodzą że od maja ma się coś ruszyć ale ile w tym prawdy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

a jakie województwo? ja pogranicze świętokrzyskiego i mazowieckiego... do kogo by nie dzwonił do każdy mówi że do 8 zł brutto płacą piękne byki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Sołtys48@ mi ostatnio wybiła się na 52% ale HfxSim, zdecydowana większość moich sztuk to byki, jałówki są wg mnie troszke mniej opłacane ;) Wybicie ta jałówka miała naprawdę dobre ale sam wiem z doświadczenia, że mieszanki np. HO czy HF z mięsnymi typu CH lub BBB przyrastają rewelacyjnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wczoraj  sprzedana 1  sztuka  , mieszaniec  hf/lm słaby  zad , poszedł  - bo  psuł  mi nerwy miał  dopiero  20 miesięcy 

725 kg - 7,80  zł /kg .  Cena  bez  rewelacji - bo  w  sumie  byk  też  , ale  za  to  waga pewna  ;)

Waga  i  cena  brutto ,  

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6220    1

A co juz tam przeskrobał ;) ?

 

nie :) po niedzieli ma do mnie wpasc ten pan i nie wiem jak sie nazywa a nie mialem okazji sie spytac B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

Panowie ile najwięcej wybiła Wam się jałówka???

Znajomego Sztuka mieszaniec hf z bbb waga żywa 669kg wybiła się na 61,97%!!!!Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem, po przeliczeniu na żywą wyszło 7,99 netto/kg!!!

 

co w tym dziwnego ?

jesli poszła w bbb to normalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724

co w tym dziwnego ?

jesli poszła w bbb to normalka

 

mi się wydaje ,ze wysokie nawet bardzo........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302

sołtys 48  proszę o reklamę  jakiej ubojni takie wybicie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj